Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért sül el minden rosszul,...

Miért sül el minden rosszul, bárhogy is próbálkozok? Nem direkt csinálom és minden félre sikerül.

Figyelt kérdés

Az van, hogy az új munkahelyemen megjegyezte egymástól függetlenül több kollégám, hogy barátságtalannak és mogorvának tűnök. Én ezt nem így érzem, szimplán nem keveredek a pletykákba, a kibeszélésbe, vagy csak számomra érdektelen beszélgetésekbe. De ugye elgondolkodtam azon amit mondtak, és tényleg mentségemre váljék próbáltam változtatni, érdeklődni stb.

Van egy kolleganő akivel addig még nem találkoztam és mindenki a bece nevén emlegette, (röfi! Én így értettem) egyik reggel Ő váltott, és valamiért vettem a bátorságot és a bece nevén szólítottam, bemutatkoztam és mondtam, hogy "biztos te vagy Röfi" , csúnyán nézett rám és nem szólt semmit, be ment, én vagy kétszer még "le röfiztem" mikor megkért, hogy ezt fejezzem be mert az Ő neve Raffaj Beatrix, amiből adódóan RAFI a bece neve. Azt hittem elsűllyedek ott helyszínen (pláne, hogy egy molett hölgyről van szó) elnézést kértem vagy százszor, mire (persze teljesen érthetően) full dühösen megkérdezte, hogy a többiek így hívják a háta mögött? Mondtam, hogy nem, nem de nem hitte el nekem. Aznap telefonon hívtak a többiek, hogy miért mondtam ezt, miért kavarom a sz@rt stb.....


Egy másik alkalommal egyik kolléganőmtől szintén műszak váltáskor annyit kérdeztem, hogy "miújság? Sikerült e ki pihennie magát?" Mire eltorzult arccal, nekem állt, hogy "már megint beszéltek a háta mögött?!?!! Kitől tudom, hogy rák szűrésen volt?!? Nem kell kavarni!!! Mondjam meg ki mondta el!" Semmit sem tudtam a rák szűrésről. Csak próbáltam nem bunkó, mogorva lenni. Valahogy minden rosszul sül el. Rengeteg ilyen dolog történt az a 3 hónap alatt amióta itt dolgozom. Mindenki utál, mostmár nem csak mogorva, barátságtalan vagyok, hanem egy rosszindulatú sz@r kavaró is, annak ellenére, hogy csak barátságos próbáltam lenni.



2023. aug. 26. 19:58
 1/5 A kérdező kommentje:

Le maradt:

Mi az amin változtassak, mit csináljak másképp? Az alapján amit leírtam, mi a félreértések forrása? Az, hogy később tisztázzam magam, nem jött be, még rosszabb lett. Próbáltam külön külön mindenkinek elmagyarázni, de senki sem akar meghallgatni vagy ha igen sokkal rosszabb lett.

2023. aug. 26. 20:11
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát bocs, de ez nekem is elég sz@rkavarásnak tűnik.


Egyébként egyszerű, de való igaz, hogy tanulni kell.


A lényeg, hogy maradj független. Akkor hívj valaki röfinek vagy rafinak vagy akárminek, ha ő azt mondta, hogy így hívják. Totál kívülállóként is teljesen egyértelmű, hogy a röfi az gúnynév, eszem ágában nem lenne bárkit is így hívni elsőre, ha amúgy nem is ismerem. A többieknek pedig nyilván ez szarkavarásnak hat, hiszen elmondtad a másiknak hogy hogyan hívják a háta mögött.


Ha valaki mogorvának titulál, az az ő problémája, nem kell észt vesztett módon bizonygatni, hogy márpedig te nem vagy az. Ha nem vagy az, akkor idővel úgyis rájön.


Nekem is megjegyezték a munkahelyemen, hogy mindig rosszkedvűnek tűnök, mondtam, h pedig nem vagyok az. Konkrétan imádnak, pedig csak 5 hónapja dolgozom ott.


Ha most mindenkire elkezdtem volna mosolyogni meg úgy viselkedni mint egy infantilis, biztos azt gondolták volna, hogy nem vagyok 100-as.


Az erőltetett kedvességnek semmi értelme. Olyan vagy, amilyen. Ha mogorvának tűnsz de egyébként barátságos vagy, az ki fog derülni. Ha nem ma, majd 3 hét múlva. Ne vegyél fel szerepeket azért, hogy bevágódj. Ezért írtam, hogy legyél független.


Ha X azt mondja hogy Y egy sz.r, ne kezeld sz.rként. A saját tapasztalatod legyen mérvadó. Ha azt mondják hogy a Jóska maga a jótét lélek, de szerinted egy bunkó paraszt, akkor nem kell vele jópnfizni és nyalni a s.ggét.


Ezek tanulható dolgok.

2023. aug. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Senki nem hívta röfinek a háta mögött, én értettem félre.

Egyébként értem a mondani valód lényegét, és köszönöm.

2023. aug. 26. 20:29
 4/5 anonim ***** válasza:

"Van egy kolleganő akivel addig még nem találkoztam és mindenki a bece nevén emlegette,"


Ezt írtad. Értem, hogy végül aztán te ezt félreértetted és nem így hívták, de irreleváns. Akkor hívunk bárkit bárhogy, ha az adott személy azt mondta, hogy őt amúgy így hívják. De ezt írtam is, tök mindegy, hogy röfi, rafi, vagy bármi más, az embereket úgy hívjuk ahogy bemutatkoznak.

2023. aug. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Be kelett volna mutatkoznotok egymásnak. Ha ő mondja, hogy Raffai Beatrix vagyok, de hívj nyugodtan Rafinak, akkor úgy hívod. Ha ez elmarad, akkor simán Beatrixnak hívod, később úgyis felajánlja, hogy hívd Rafinak.

Amúgy a Röfi egy alattomos gúnynév, nem is tudom, hogy jutott eszedbe így hívni.

Szerintem hagyj még időt, és ne legyen több ilyen hülye húzásod. Ha látják rajtad, hogy ártalmatlan vagy, később valamennyire azért javul majd a helyzeted.

2023. aug. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!