Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen munkát javasolnátok...

Milyen munkát javasolnátok természettudományos végzettségű, introvertált embernek?

Figyelt kérdés
Olyan lenne a legjobb, ami távmunkában végezhető.

2023. aug. 28. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Mi a konkrét végzettség, szaktudás, tapasztalat, nyelvismeret?
2023. aug. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Kutatómunkát.

De azt úgyse fogsz végezni, ha itt kérsz ötletet.

2023. aug. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Környezettudomány területén egyetemi diploma + PhD fokozat, 10+ év szakmai tapasztalat (versenyszférában és akadémiai szektorban), angol felsőfok.
2023. aug. 28. 12:25
 4/13 A kérdező kommentje:
2-es. Valóban nem. Pályaelhagyó kutató vagyok.
2023. aug. 28. 12:25
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem magával a kutatással van a baj, hanem a rendszerrel, amiben azt végezni kellene. Hadd ne ragozzam.
2023. aug. 28. 12:27
 6/13 anonim ***** válasza:

Csak azért se írj konkrétumokat...

Mihez értesz? Mivel foglalkoztál eddig? Víztisztaságot kutattál, akkor mehetsz a vízművekhez aktát tologatni. Csak hogy egy direkt nagy baromságot írjak.

De elmehetsz bármelyik SSC-be így, kis szerencsével rövid úton feltornázod magad olyan helyre, ahol van HO

2023. aug. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem az nem világos, hogy ha kutatóként dolgoztál, akkor miért jöttél el onnan. Az valóban introvertált embereknek való volt.

A versenyszférában a HO sem való introvertált embereknek, ui. a többiekkel tartani kell a kapcsolatot, és az előmeneteled nagyon is függ attól, hogy a főnökeid és kollégáid felé mit tudsz mutatni magadból és a munkádból. Egy introvertált embernek saját maga prezentálása sem szokott menni. Egyszóval te onnan jöttél el, ami neked való és keresel olyan helyet, ami úgysem lesz neked való.

Abszolút öngól.

2023. aug. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mennyire ismered az egyetemi rendszert? Gyanítom, hogy semennyire. Dolgoztam a versenyszférában is.
2023. aug. 28. 15:01
 9/13 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzáteszek, hogy a XIX.sz.volt az utolsó, amikor a tudomány az introvertáltak terepe. A XX.század óta, manapság pedig kifejezetten csapatmunka a kutatás, folyamatos együttmüködésben, csoportokban zajlik a munka. Állandó kapcsolattartás, kommunikáció, prezentáció. Ezzel nincs is baj. Az introvertált nem jelenti, hogy valaki félénk, vagy nem tudja magát prezentálni. Külföldön is dolgoztam és multinál is, ügyfeleztem. Egyszerűen annyi, hogy a munkáról szeretek beszélni, a felesleges, időrabló jópofizás, szócséplés megy nehezen. Megcsinálom, ha muszáj, de alapvetően dolgozni szeretek. Ezzel együtt vannak jó barátaim, akik korábban kollégáim voltak. A magyar egyetemi rendszer az, ami nem tolerálható számomra. Kb.ugyanaz megy, mint a pedagógusokkal.
2023. aug. 28. 15:10
 10/13 A kérdező kommentje:
Amúgy hálás lennék, ha valaki a kérdésre is válaszolna, ha már feltettem.
2023. aug. 28. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!