Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek nagyon gáz ha...

Szerintetek nagyon gáz ha ennyire passzív vagyok?

Figyelt kérdés

Fél éve dolgozom irodán és nekem új ez a közeg, eddig más munkakörökben dolgoztam, plusz hozzátartozik, hogy halk személyiség vagyok.


A problémám az, hogy van napi 6-8 megbeszélésem és egyelőre nagyon kényelmetlenek ezek a szituk, nehezen kezelem őket. Amikor csak 2-3 ember van akkor viszonylag aktív partner vagyok, de amikor már 5-nél többen vagyunk akkor egész egyszerűen megnémulok. Megy az ötletelés, tök jó ötleteim is vannak, de elnyom a többi hang és inkább csendben maradok.

Attól félek, hogy a főnököm emiatt nem tart hasznosnak, pedig a feladataimat maximálisan elvégzem, nincsenek elmaradásaim, minden megy időben, de ezek a megbeszélések nem mennek jól.


Szerintem ebben én már nem tudok változni, egyszerűen ilyen vagyok, inkább az volna a kérdésem, hogy ez mennyire zavaró egy főnöknek? Úgy érzem, hogy extrovertáltként könnyebben érvényesülnek az emberek, lehet köztük helyem?


Beszúrok pár sablon választ, de inkább örülnék a személyes válaszoknak, mindenki véleményét/meglátását tiszteletben tartom.



2023. ápr. 14. 19:53
A kérdező szavazást indított:
Ha amúgy normálisan végzed a munkád, akkor senkit nem fog zavarni
Nem gond, nem kell mindenkinek a középpontban lennie
Nem gond, de azért néha erőltesd meg magad
Idővel kiszúrják a passzív embereket
Persze, hogy zavaró, hisz azért vagy ott, mert a te véleményedre is kíváncsiak
Nem nézik jól szemmel, így hamarosan mehetsz a munkanélkülibe
Mindegyik válaszban van részigazság
20 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel semmi baj nincs. Én nagyon extrovertalt vagyok, nem zavar ha nagyon sok ember előtt is kell beszélnem, de ezeken a meetingeken általában végig csendben vagyok... Nem szeretem ezeket és gondolom, ha kevesebbet locsogunk, előbb vége lesz és mehetek végre dolgozni.
2023. ápr. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
14%
Rendőrségen tallózunk.
2023. ápr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a főnök normális (azaz nem a személyiségjegyekre, a személyes szimpátiára, hanem inkább az elvégzett munka minőségére, hasznosságára, vállalati értékére) koncentrál, akkor nem zavarja különösebben. Ha ez az introverzió már káros az egyéni teljesítményedre, de a főnököd látja, hogy van benned kreativitás, vannak jó gondolataid, akkor pozitív szemlélet mellett, ilyen-olyan módon megpróbálhatja elősegíteni a nagyobb fokú érvényesülésedet. Például egy értekezleten kikérheti kifejezetten a te véleményed a többiek előtt. De ha téged ennyire érdekel a főnököd véleménye rólad, akkor talán vele kellene leülni beszélgetni erről. Valószínűleg el fogja mondani, jó esetben őszintén.


"Ha amúgy normálisan végzed a munkád, akkor senkit nem fog zavarni." Ez sajnos nem igaz. Minden munkahelyen vannak olyanok, akiket irritálnak az introvertáltak. De jó esetben az ilyenek nem főnökök. Vagy igen, de felül tudnak emelkedni az ellenérzéseiken és inkább a kolléga érdemi teljesítményére koncentrálnak.

2023. ápr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem is sok helyen kinéztek azért, mert különc vagyok, hiába végeztem jól a munkám.
2023. ápr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!