Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyükre bejáró emberek,...

Munkahelyükre bejáró emberek, akik akár 1+ órát is munkába utazással töltenek, hogyan képesek elfogadni azt, hogy csak az utazásuk egy teljes munkanapnyi időt igénybe vesz, gyakorlatilag a szabadidejük jelentős részét rááldozva, fizetetlenül?

Figyelt kérdés
2023. aug. 30. 18:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Mivel nincs más, úgyhogy ez van.
2023. aug. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Szeretünk enni meg lakni meg fizetni a számlákat és egyéb butaságokat. Az utazás egyébként nem kárba veszett idő, olvasok, netezek, filmet nézek, podcastokat hallgatok stb.
2023. aug. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%

Hetente 13 órát töltök tömegközlekedési eszközön, plusz 5-8 órát várakozással, hogy eljussak melózni, és haza is érjek.

Autóval heti 6.5 óra lenne.

Viszont jól fizet a melóm, így bevállalom az utazgatást. Az autóm sajnos totálkárra tört, mert belém jöttek, egyelőre gyűjtök egy másikra. Plusz a családomat is el kell tartanom, így ez a fő motiváció.

2023. aug. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%

Én ezért is döntöttem úgy, hogy többet senki nem osztja be az én időmet, mert nekem ez (sem) felel meg. Többet érek ettől.

Ezt választják az emberek, nem magától alakul így, hogy el kelljen fogadni. Nyilván jó így nekik.

2023. aug. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mintha rémtörténeteket olvasnék...A munkahelyem 4.5 km,biciklivel 18 perc,autóval 12-14 perc
2023. aug. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
nem mindenki bírja hosszútávon a folyamatos plusz utazgatást, én ott szeretnék dolgozni ahol élek
2023. aug. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
Helyben nem fizetnek eleget vagy nincs is meló. Senki sem direkt szivatja magát.
2023. aug. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
a fekete vonatos korszakban annyival jobban megérte fél napokat vonatozni a melósoknak mintha helyben a TSZ-ben vállalták volna a mezőgazdasági munkát?
2023. aug. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
#8: A fekete vonat nem arról szólt, azzal a munkásszállókra utaztak vasárnap este illetve haza péntek este. A mezőgazdaság gépesítésével meg nagyon lecsökkent a munkaerő-igény, menni kellett az iparba.
2023. aug. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
10%

Mert nincs igényük szabadidőre.


Akinek van, az nem vállal be ilyet.


Hidd el, sokan elégedettek azzal, hogy esznek, fekszenek, dolgoznak, mint egy ősember.

2023. aug. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!