Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kit hogyan mobbingoltak a...

Kit hogyan mobbingoltak a munkahelyén?

Figyelt kérdés
A probléma valós tehát beszélni kell róla.
2023. szept. 2. 11:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem most történt, már 20 éve, gyárban. Direkt nézték, hogy valamibe bele lehet-e kötni, és a legapróbb hibáért is üvölteni kezdtek, meg gyakran még bele is rúgtak vagy vertek valamibe (ajtó, asztal stb.), hogy extrán megijedjek. A fönöknél be voltak nyalva, így általában nekik hitt, mindig azt mondták, én provokálom ki belőlük az agresszív viselkedést.
2023. szept. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%

2 terület van. A lentin vannak a szegényebbek, akik mindent megtehetnek: elvisznek munkahelyi dolgokat (kaját, adományt, stb.-t).A főnök tud róla, nem igazán tesz semmit.

Ha szól róla az ember, akkor szív...

A magyarok "Több tiszteletet!" követelnek, holott egy tré nép lett.

2023. szept. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Volt egy kis görcs meddő munkatársnom, aki mindenkinek nyalta a segget és rólam hazugságokat terjesztett.
2023. szept. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Első munkahelyemen főleg a kisfőnök nő, meg neki a három nyalógépe.


Az volt mindig a bajuk, hogy nekem rendetlenség van az asztalomon, pedig nem volt, csak egyrészt az volt az első asztal, és ők mindig odadobálták a szarjaikat, másrészt meg nekem nem adtak szekrényt, ezért minden mappát az asztalon tároltam, de rendben, nem összegórva.


Aztán kitalálták, hogy legyen szelektív szemétgyűjtés és a kajás kukát az én asztalom alá tegyük, és minden moslékot odahordtak. Aztán napi 3-4 alkalommal odaszóltak, hogy büdös vagyok, meg a disznóól alattam megbüdösödött, vigyem ki a szemetemet...


Nem dolgoztam ott sokáig, mikor felmondtam, kérdezte a kisfőnök, hogy ez a három lány piszkálása miatt van-e, mondtam, hogy részben igen, akkor mondta, hogy leállította volna őket, ha tudja, hogy nem értem a viccet..

2023. szept. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak simán kizártak a közös nevetgélésekből,nem hívtak ebédelni, semmibe vettek.
2023. szept. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk az irodában volt egy fiatal lány, kb egy fél évig dolgozott nálunk, de senkihez se szólt egy szót se, csak ha nagyon muszáj volt, nem is köszönt senkinek. Állandóan ezzel a hatalmas Bluetoothos fülessel a fején mozgott, nehogy valakivel beszélgetni kelljen.


Két idősebb kolléga elég sokat gúnyolódott rajta a háta mögött, páran meg úgy gondoltuk, hogy próbálunk segíteni neki, hogy jobban érezze magát, hívtuk ebédelni, meg mikor kávéztunk, odahívtuk, de sosem jött. Egyszer együtt indultunk haza, és megkérdezte tőlem, mivel vívta ki mindenki ellenszenvét, miért bántja itt őt mindenki. Mondtam, hogy mi próbáltuk őt bevonni w közös dolgokba, de sosem akart jönni, meg az is furcsa, hogy nem köszön, de hogy igazából őt ezen a két emberen kívül senki se bántja.


Mondta, hogy ő nem szereti az embereket, meg őt iskolában meg mindenhol folyton piszkálták és azért ilyen, de nem tud megváltozni.


Utána még pár hetet dolgozott, de akkor is hívtuk magunkkal, mondjuk annyit elértünk, hogy köszönt ha jött, de utána felmondott azért, mert ellenségesen viselkedünk vele.


Sokszor eszembe jut, mert én tényleg úgy éreztem, hogy a többség segíteni akart neki, ha az a két ember baszkodott vele, kiálltunk mellette, de lehet, hogy ő máshogy élte ezt meg. :(

2023. szept. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

Nem akarom offolni a témát, de inkább leírom én, mielőtt idejönnek önjelölt "nyelvészek" kioktatni, mert nekik az a célja, hogy ezzel menjen el a téma, nekem meg pont az, hogy ezt elkerüljük:


Amikről itt általában szó van, az a bullying. Ennek magyar fordítása a zaklatás. Ez lehet iskolában, családban és munkahelyen, akár csapatosan is, röviden: Indokolatlan vagy aljas indokú zaklatás, elüldözés, ellehetetlenítés, kiélés.


A mobbing az állatvilágból átvett kifejezés (milyen véletlen, ennek nincs magyar jelentése), amikor egy faj egyedei csapatba verődve elüldözték a rájuk veszélyes ugyanazon fajú egyedet. Normál esetben ezt jelentené a mobbing, hogy elüldözik azt a kollégát, aki lehúzza a csapatot, teljesítményt, céget rombolja.


Tény azonban hogy a munkahelyeken a munkahelyeken a bullying típusú zaklatásokra terjedt el a mobbing, ahogy az igaz, hogy nem a tényleges bomlasztót szokták mobbingolni (vagy mobbolni, mielőtt az önjelölt "nyelvészek" ebbe is belekötnek), na meg azt nem is kell, mert az ilyen eltávolítására törvény is van, hanem azokat, akiket gyengének látnak és kiélhetik magukat rajta, mert tudják, hogy mindent el fog tűrni, hisz kell neki az állás, jobban mondva a pénz, hogy megéljen. Vagy aki a főnöknek szúrja a szemét (nem a munkája miatt, hisz azért felesleges mobbingolni, azért ki is rúghatja) és elindítja különböző módokon a mobbingolást, az alkalmazottak meg természetesen felsorakoznak, vagy azért mert nyalnak, vagy azért mert ők is féltik az állásukat, és mivel ezek nem fizikai terrorban valósulnak meg, így nem sok mindent lehet tenni.


Engem pl. bestresszeltek és elkezdtem nagyon rosszul végezni emiatt a munkámat. Így itt volt az indok, hogy kirúgjanak. Aztán volt információ visszatartás is, ami miatt megint csak nem végeztem jól a melómat, azt bizonyítsam már rájuk ezt is meg az előzőt is? Több szava az egy ellen? Na meg a főnök letagadhatja hogy nem mondta el.

2023. szept. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%

Itt egy kérdés, ami bűzlik a mobbingolóktól:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..

2023. szept. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
#6 szóval nem ő lett kiközösítve, hanem ő közösített ki titeket. Ez tetszik. Nagyon jól csinálta. A munkahelyen àltalàban nem a munkával van a legnagyobb gond, hanem az emberekkel.
2023. szept. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%

Szokták mondani, hogy ahol mobbingolnak, menj onnan, nem ér annyit egy munkahely sem, hogy a mentális egészséged és a fizikai is szétmenjen, mert hogy a mobbing ellen csak így lehet küzdeni, hogy ott hagyod.


De ez akkora félmegoldás, hogy az valami hihetetlen. Arról már nem beszélnek, hogy szinte minden helyen ez van, és minél több helyet ott hagysz, annál jobban gyarapodik a volt munkahelyeid száma, a HR-esek meg a munkáltatók meg szeretnek abba belekötni, hogy miért volt annyi munkahelyed, és ha mindenütt mobbingoltak, akkor biztos veled van a baj, így nem is igazán akarnak felvenni. Na erre is kéne megoldás.

2023. szept. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!