Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjúra eljutok, de...

Állásinterjúra eljutok, de nem engem választanak. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Az idei évben elkezdtem állásokat nézegetni - nem aktívan, de ha megjelenik egy olyan ami tetszik, akkor jelentkezem. Volt ahova behívtak interjúra, de végül mindig az elutasító e-mailt kapom.

Nem értem mi lehet a gond, talán a személyiségem, nem találnak szimpatikusnak? Ha nem kérik akkor is mindig megadom a minimum fizetési igényt, így úgy gondolom ez nem lehet gond.


2023. szept. 7. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Ez egy jó kérdés. Sajnos a HR-es tudja a választ. Esetleg visszakérdezhetsz mi volt a gond, miben kellene fejlődnöd. Lehet nem kapsz választ mindenkitől de ha csak egy helyről kapsz választ akkor elkezdhetsz dolgozni azon.
2023. szept. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Nem feltétlenül benned van a hiba, lehet, hogy valamelyik másik jelentkezőben van valami plusz, akár tapasztalat, akár képzettség, akár más...


Én egyszer eljutottam az utolsó körig, ketten maradtunk, nagyjából azonos eredményt értünk el a teszt helyzetben (bírósági gépíró állás lett volna), korrekten megmondták, hogy azért választják a másikat, mert fiatalabb vagyok, több a lehetőségem, és amúgy sem gondolják, hogy én innen fogok nyugdíjba menni, míg a másik jelentkezőnek a kora miatt amúgy is nehezebb elhelyezkedni.

2023. szept. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Más jobb volt oda, ettől te még nem vagy rossz, de lehet, hogy létszámstopp van, csak nem szóltak időben a HR-nek, hogy ne interjúztassanak (nálunk volt ilyen).
2023. szept. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
2023. szept. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Nehogy már az alapján értékeld magad meg a személyiséged,hogy egy két hülye Hr-es a corporate világban nem talál szimpatikusnak.

Ezer milló oka lehet.

2023. szept. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy már eldöntötték, kit akarnak felvenni, és csak a látszat kedvéért interjúztatnak.
2023. szept. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A jobangeles cikk szuper.

Ne magadban keresd a hibát. Én egy-egy körben 30-40 helyre szoktam jelentkezni. 10% lesz interjú, rendszerint több forduló. Általában mind visszautasítós. Ilyen esetekben szerintem is volt jobb/gyorsabb/hamarabb munkába állítható delikvens.

2023. szept. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%

Gondolom most van állásod ha csak nézelődni szoktál.

Felmondási idő, várni kell és macera ez HR nek ezért nem szeretik.

2023. szept. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!