Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Minden állásinterjún a tapaszt...

Minden állásinterjún a tapasztalathiányom a gond. De hogy szerezzek tapasztalatot ha sehova se vesznek fel? Ti hogy tudtatok így munkát találni?

Figyelt kérdés

Az egyetemen januárban végeztem. Utána dolgoztam néhány helyen (alkalmilag még most is egy irodában egyik ismerősömnél, de nem bejelentett a munka) viszont bejelentett hosszú távú munkám nem volt. Számtalan helyre jelentkeztem már. Vagy vissza sem jeleznek az önéletrajz elküldése után, vagy az interjú után nem hívnak. 2 hete voltam interjún utoljára. Természetesen megint a munkatapasztalatra kérdeztek rá. Megmondtam őszintén hogy nagyon kevés van, de megint láttam húzta a száját az interjúztató. Persze megint nincs visszajelzés. Minden alkalommal ez van. Ha esélyt sem ad senki, hogy legyen munkatapasztalatom? Pedig precíz vagyok, gyorsan beletanulok bármibe, nem az a célom a munkahelyen, hogy elteljen a nap,hanem amit rám bíznak, elvégzem.

Nektek hogyan sikerült így munkát találni? Nagyon el vagyok keseredve. Az idő gyorsan telik, én meg nem haladok sehova.

24N



2018. nov. 7. 22:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos ez minden pályakezdőnek a problémája. Tapasztalat lehet önkéntes munka is, vagy gyakornoki állás, esetleg jelentkezz valahova ahol nem kell tapasztalat még ha nem is tetszik, de szerzel mondjuk 1 év tapasztalatot (akár asszisztensként) és azzal már megvan amit kérnek. Tudod mondani, hogy mit csináltál, mit tanultál, miben voltál jó, miben nem, de fejlődtél, stb.
2018. nov. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Igen ez jó ötlet!! Köszönöm!

Már nem is csak a szakmámhoz kapcsolódó helyekre jelentkezek. Egyszerű irodai munkánál is ugyanez a probléma. :(

A múltkori interjút sem éreztem rossznak pedig.

2018. nov. 7. 22:52
 3/19 anonim ***** válasza:
Türelmesnek kell lenni. Én a nyáron végeztem és én is csak most találtam. Az eddigi lehetőségek közül ez volt a legjobb munka, és pont ide vettek fel.
2018. nov. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

Ez az én időmben is így volt... Azért valahova felvettek végül. Sajna ez van. Bizonyos szakmáknál érdemes elmenni még egyetemista korban gyakornoknak, sajna erről anno mit sem tudtam...

Én is belejöttem hamar, de sajnos tényleg nehéz volt. Volt, hogy behívtak, utaztam 2x200 km-t, majd rájöttek, hogy óóóó de nekik mégis tapasztalt kell. Kitartás, mások is tapasztalatlanul kezdték s csak nem maradtak úgy.

2018. nov. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos én is ebben a helyzetben voltam egy ideje.


Azt tapasztaltam , hogy idő kell hozzá és úgy kell hozzáállni, hogy egy olyan állást kell találnod, ahol csak egy kis tapasztalatot szerzel és mondjuk egy év után mész tovább. Gondolj rá úgy mint egy ugródeszkára. :D Én is csak beköszönök ide valószínűleg.


Mindenesetre kitartást, úgy is találsz valamit. :)



23/F

2018. nov. 8. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig úgy sikerült elhelyezkednem hogy úgymond "széjjelbombáztam" a cégeket.


Napi 20-30 CV-t küldtem, volt ahova 50-szer küldtem el.


Összesen kb. 200.000 levelet küldtem el, végül felvettek egy céghez, ott lehúztam majdnem 2 évet, de hopp most megint nincs állásom, mert tönkrement a cég.


Úgyhogy visszatérek a bevált módszerhez és küldöm a leveleket tonna számra.


Jobbat nem tudok, amúgy vicces csak nem nevet rajta az ember, inkább siralmas.

2018. nov. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Legelső cégemnél ismerős ajánlott be a főnökének, mert mondta, hogy szívesen mennék szakmai gyakorlatra. Aztán ottmaradtam egy egész projektre. Következő cégemhez is gyakornokként jelentkeztem. Igaz akkor már volt tapasztalatom valamennyi. 2-3 éve vagyok a cégnél, nagyjából most tudnám azt mondani, hogy elég tapasztalatom van (sikeres) állás interjúkhoz.


Ha most vissza mehetnék az időben, akkor egyetem alatt elküldeném magam gyakornoknak, rész munkaidőben, nyáron pedig teljes időben mert rögtön lett volna mit írni a CV-be.


Persze ez sem mindig jön be. Én is próbáltam már beajánlani gyakornokot, megkaptam, hogy nem akarnak most gyereket nevelni, de ha van tapasztalt ismerősöm, azt szívesen várják. Én meg mondtam, hogy kétféle ismerősöm van, akinek nincs tapasztalata de jönne, meg akinek van tapasztalata, de az meg nem fog eljönni ennyiért ide. Lett is sértődés.

2018. nov. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
14%

Amikor behívnak pontosan tudják, hogy pályakezdő vagy. Nem a munkatapasztalat hiánya a gond.

24 éves vagy, hány év csúszással végeztél? Milyen nyelveket beszélsz valóban, amit tudsz is használni nem csak papír van róla? Milyen, a minimumon túlmutató eredményeket tudsz felmutatni? (Szakdolgozat téma gyakorlati haszna, eredmények az eddigi munkahelyeken stb stb) Tudsz érett felnőttként résztvenni egy interjún és az elvárt standardok szerint viselkedni, válaszolni, gesztikulálni stb stb?

2018. nov. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Én szakmunkásként vagyok így.(iskolai gyak és még nyáron is volt gyakorlat de azt nem nézik) Mindenki kész embert akar...

Sajnos én akkor végeztem amikor még kevesebb munka volt ides-tova 6 éve esélyem sem volt mert mindenhová gyakorlattal rendelkezőket veszik fel és még a mai napig is. Volt olyan hely ahol pályakezdő is vártak, ahogy beszéltem velük csak kiderült hogy mégis tapasztalt embert akarnak....Ilyenkor nem tudom megállni hogy vissza ne kérdezzek. És akkor miért írták hogy pályakezdő jelentkezéseit is várják. Válaszuk: Hát őőőő, igen nem jól írtuk.....

Sajnos ismertségem sem volt aki benyomott volna valahová...ingyen meg nem mehettem hisz élni is csak kéne valamiből.

Ez van elfogadtam hogy így jártam...

2018. nov. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Az elso munkahelyemre anyam egyik ismerose ajanlott be, a masodikra az egyik volt evfolyamtarsam, az elejen ez a legjarhatobb ut. Aztan par ev mulva mar ment mint a karikacsapas. Aztan kijottem kulfoldre, az elso melot egy allasportalon talaltam, de a masodikra mar itt is kapcsolatok reven tettem szert, az ismerosok szerepe kulcsfontossagu!
2018. nov. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!