Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » " Nem lenne gond, ha anyukám...

" Nem lenne gond, ha anyukám is bejönne az állásinterjúra? " Ti ehez mit szoltok?

Figyelt kérdés
Egyik rokonom interjuztatott mérnököket és az egyik szó szerint ezt kérdezte meg tőle... Azt mondta h poénból behívták de már ott eldöntötték h nem fogják felvenni. Egy másik rokonom azt mondta, hogy ő egyből hajította volna a kukába az önéletrajzát... Én nem tudom hogy bírtam e volna röhögés nélkül. Ti mit tettetek volna ?
2017. aug. 14. 01:32
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

olyan világot élünk ahol már semmin nem lepődök meg, tele van torz, bolond, elfuserált, szemétkedő emberekkel minden. Ez lett a vége a sok szórakozásnak, pofára vesszük föl dolgozni a delikvenst, meg szívatgatják az embert az interjún történeteknek.

Én is hallottam egy hasonlót. Diplomás fiatal csajt elküldtek haza a melóhelyről mert szart nem ért a munkája, pár órára rá az anyjával ment vissza. Azóta is ott dolgozik a csaj.

2017. aug. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Van olyan helyzet, amikor ez érthető és semmi gond vele. Nekem pl a férjem jött el az interjúra, mert nem beszéltem még tökéletesen az adott ország nyelvét és biztos akartam lenni benne, hogy nem értek félre semmit. Mondjuk már eleve szerepelt az allasajanlatra küldött önéletrajzomban is, hogy csak ezzel a feltétellel tudok menni, ha esetleg oda kerül a sor.

Ha nincs ilyen vagy hasonló probléma, semmi szükség oda másra

2017. aug. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%

Néha én is (egyre több sikertelen) interjú után úgy gondolom, jobb lenne, ha vki jönne velem, mert a környezetemben élők nem hiszik el, hogy nem vesznek fel sehova. Értelmes, diplomás, átlagos, nyelveket beszélőnek látnak és nem értik mi a baj velem.

Azért hívnék magammal el egy embert (nem feltétlenül anyut), hogy lássák: normálisan beszélek interjún, öltözök fel, normálisan válaszolok a kérdésekre és mégsem én vagyok a kiválasztott soha.

De már rájöttünk a megoldásra: diktafon. Ezentúl bekapcsolom, otthon lejátszom a családnak és mondják meg mit szúrtam el.

2017. aug. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Az informatikusok között pl. elég sok az Asperger-szindrómás, mivel a magasabb intelligencia, az ismétlődő feladatok kedvelése, a beszűkült érdeklődési kör pont alkalmassá teszi őket a szakmára, szóval én semmin nem lepődök meg. :))


Dolgoztam együtt sráccal, aki egyfolytában magában beszélt, be nem állt a szája, és nem is mindig szalonképes dolgokat mondott, egyszerűen amit más csak gondol, ő ki is mondta. Dolgoztam olyannal is, aki folyamatosan mindenhova (ebédelni, wc-re, tényleg mindenhova) hordta a biztonságot adó takaróját, mint a kisgyerekek. Volt olyan, aki munka közben előre-hátra dülöngélt, és csapkodta a fülét, mint a filmekben, időnként meg dühkitörései voltak, és összetörte a billentyűzetet.


Cserébe amíg érdekli őket egy feladat, addig tipikusan iszonyat jól dolgoznak, úgyhogy megéri őket felvenni. És bár furcsák, de nem hülyék, általában elég jól tudják érvényesíteni az érdekeiket, szóval fizetésük is az országos átlag kb. ötszöröse, nem érdemes lenézni őket. :D

2017. aug. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

#4-es: meg tudom erősíteni. Amúgy szerintem az autizmusra gondolsz nem az asperger-re. Ha jön a csapatba egy programozni tudó autista, mindenki mondhat is fel :)


Hogy poszt-tolónak is menjen valami: volt egy csaj a csapatban - hasznavehetetlen full frontális idióta, de attidűdje az persze volt. Próbaidő alatt lett megszűntetve a munkaviszonya, teljesen szabályosan. Jobb dolga nem lévén felment a HR-re bőgni és fenyegetőzni, hogy "apa ügyvéd". Hogy, hogy nem - apuka be is telefonált hogy beperli a céget. Kiröhögték, ahogy kell.

2017. aug. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%
#5: az asperger is autizmus spektrumhoz tartozó betegség, tulajdonképpen egy enyhe autizmus.
2017. aug. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!