Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csoportvezetőm megszólta a...

Csoportvezetőm megszólta a kolléganőm, hogy túl sok időt tölt wc-n, és ebédszünetébe tegye, ez jogos?

Figyelt kérdés

Azt mondta, hogy ebédszünetében végezze a nagy dolgát, ha ennyire sok ideig tart. Azóta most ez a pletyi a munkahelyen, hogy kinek van igaza.

De, hát a sz*rást csak nem lehet időzíteni, hogy én mindig 12:00-tól akarok.


Ilyen esetben kinek van igaza? Akkor vonja le az ebédidőből? De stopperral járjunk 2023-ban kakálni?


2023. szept. 8. 21:11
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Hogy teljesen érthető legyen, sokszor nincs hosszú ideig kolléganőm a helyén, és ő adta megbeszélésen a választ, hogy mosdóban töltötte nagy dolgát végezve, nem egyéb helyre tűnik el.
2023. szept. 8. 21:12
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Munka el van végezve?Ha igen, akkor mi a gond?Hivatalosan nem kéne ezért szólni, mondjuk 30 percet trónolni tényleg túlzás.
2023. szept. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét félnek lehet igaza benne. A szükséglet az szükséglet, nem tudsz vele mit csinálni. A munkáltató viszont az nézi, hogy ha az emberek elkezdenek maguknak önkényesen szüneteket szervezni kaka ürüggyel, az egy idő után tarthatatlan lesz.

Nem az a baj, hogy vécére kell menni, hanem ez: "sokszor nincs hosszú ideig a helyén" - ezzel a helyzettel vissza lehet élni annak is, akinek semmi baja, csak lógni akar egy kicsit.

Ilyenkor szokott az jönni, hogy elküldik orvosi alkalmasságira, és remélik, hogy lapátra is lehet tenni, hátha alkalmatlan.

2023. szept. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
27%
A csoportvezető azért szólt, mert sokszor nincs a helyén hosszú ideig. Na most, hogy ez mennyire volt fair, attól is függ, hogy napi többször is eltűnik hosszabb időre és kb mennyire. Mert ha egyszer menne 10 percre, akkor gondolom nem szólt volna és így meg elég kifogás szagúnak hangzik arra fogni, hogy wc-n volt. Ilyen esetben vele érték egyet. Korábbi munkahelyen volt egy kolléganőm, aki szintén gyakran elhagyta a helyét hosszabb időre és telefonálgatott. Egyik alkalommal pont hallottam, hogy a mosdóban beszélget az egyik fülkében. Fél órát biztos ott volt és merem feltételezni, hogy nem a nagy dolgát végezte közben, csak nem volt kedve dolgozni. Meglepően sokára rúgták ki ezek miatt.
2023. szept. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is sokat kellett wc-re menni mielőtt kiderült, hogy gluténérzékeny vagyok. Ha fáj a hasa az embernek, akkor ott agonizál a wc-n, akár többször is egy nap. A diagnózis meg nem ránézésre születik meg, egyébként ez másfajta ételérzékenységnél is lehet és az ember nem mindig következetesen lesz rosszul egy étkezés után, hogy felfogja mitől van ez.

Ha ennyire érdekli a főnököt, akkor mehet szaglászni és megtudja, hogy kamuzik-e valaki vagy sem, erről ennyit.

2023. szept. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
40%
Máskor be kell kisérni a főnököcskét, megnézni a wc-ben az eredményt. Hátha akkor elhiszi, hogy a dolgozó is ember és bizony szarik. Méghozzá sajnos nem gombnyomásra, mert ez a fránya emésztés már csak ilyen. És ez a csoportvezető vagy milyen nyikhaj termel is valamit, vagy csak lesi, ki meddig mit csinál? A legnagyobb semmirekellő még mindig a csoportvezető és a többi nagyseggű főnök lehet.
2023. szept. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
5# na nekem ibd-m volt régebben, a főnököm nem érdekelte. Mindig azt mondta, hogy az egészségesem fontosabb.
2023. szept. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért van különbség aközött, hogy esetenként el kell menned vécére, vagy rendszeresen hosszú időre eltűnsz. Ha egészségügyi okai vannak, ki kell vizsgálni, mert nem normális. Ez ugyanúgy a dolgozó érdeke is, mert nyilván nem jó kedvéből jár a mosdóba, alapból kényes dolog idegen helyen a dolgod intézni, és még az is stressz faktor hogy rendszeresen annyira "rosszul" vagy, hogy nem tudod a munkádat nyugodtan végezni.
2023. szept. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
17%

"De, hát a sz*rást csak nem lehet időzíteni, hogy én mindig 12:00-tól akarok."


De lehet. Be lehet a bioritmus meghatározott időre állítani.

2023. szept. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%

Szánalmas, hogy mi megy itt Magyarországon (külföld nem érdekel) hogy mik miatt baszogatják az alkalmazottakat!?


A szükség az szükség.

És most figyelj jól, mert meg foglak sérteni, téged, aki ezt most olvasod és készülj a lepontozásra.❌


Azok, akik munkaidőben több alkalommal kimennek dohányozni, az nem baj? 🤔

Sok 5-10 perc dohányzással simán el lehet csalni fél órát is vagy még többet.

Én szigorú lennék és dohányosokat fel sem vennék egy munkahelyre sem.

Na, ők azok, akik túl sok időt töltenek a dohányzásra.

Tegyék mindezt az ebéd szünetben. (ez irónia volt)

Az én munkahelyemen 5-6x kimennek rágyújtani és minimum 10 percet töltenek kint.

Erre még tájon a 60 perc ebedidő. (Nem vicc, tényleg 1 óra a kajaidő)

Na,akkor ki lehet számolni, hogy mennyi időt töltenek cigizéssel, munka helyett.

Úgyhogy ne baszogassák azt, aki hosszabb ideig van a wc-n! 🚾💩

2023. szept. 9. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!