Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet csinálni azzal a...

Mit lehet csinálni azzal a munkáltatóval, aki a mai napig nem fizetett ki?

Figyelt kérdés
2023. szept. 9. 02:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerződés van? Felszólítottad írásban, ajánlott levélben a tartozásának a kifizetésére?

Mire hivatkozik, miért nem fizet?

2023. szept. 9. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod igazolni akkor sima ügy, szólsz nekik, hogy adsz 3 napot, ha nem fizetnek jogi útra viszed az ügyet. Onnét nem csak a béredet kell kifizetniük, hanem a perrel kapcsolatos költségeidet is. Tudtommal.
2023. szept. 9. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem született semmilyen megállapodás, csak próbanapot töltöttem.
2023. szept. 9. 06:24
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbanapra is kutya köteles szerződést írni.Hát azt a pénzt nem látod szerintem mert hivatalosan a kutyának nemtudod bebizonyitani hogy te bizony ott náluk próbanapra mentél.Van ahol nem számítják munkanapnak 1 próbanapot kise fizetnek nagyrészt.
2023. szept. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nagyon nem tudsz mit csinálni. A próbanapról írásbeli szerződésnek kellett volna születnie, mivel az is munka.
2023. szept. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tudod valahogy bizonyítani, hogy dolgoztál ott? Ha nem akkor ez tanulópénz.

Amúgy meg én azt tenném, hogy a) megfenyegetném őket, hogyha nem fizetnek, akkor megyek a NAV-hoz (mert ahol ilyen galádságok vannak, más is előfordul), nyilvánosságra hozod, hogy ingyenmunkáztat. De cégtől függően elég nehezen tudom elképzelni, hogy kapsz valami pénzt így utólag, hacsak nem közvetlen a tulajjal tudsz beszélni. Egy HR-es keze ebben meg van kötve, nem tud fizetni a tulaj helyett, nem is akar, és konfrontálódni se biztos, hogy akar a tulajjal.


Elvileg a szóbeli szerződés is szerződés, és be kellett volna jelenteni, tehát szabálysértés. Konkrétan mi van, ha munkahelyi baleset ér?! (tippelhetsz, hogy fizetnének-e)


[link]


Amúgy fél másodperc google.

2023. szept. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fogsz egy jól megtermett ismerőst és bementek a főnökhöz kérni a próbanapos fizetést. Addig maradtok, amíg ki nem fizet.
2023. szept. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát nem szimplán addig maradni, hanem minden betérőnek elmondani, hogy tisztességtelen ember, nem akarja a dolgozóját kifizetni. Lehet, hogy hamarabb kifizet, mintha csak úgy ott ácsorognátok. De tény, hogy kéne valami bizonyíték.


De lehet neki mondani olyasmit is, hogy nézd, pajtikám, x órát dolgoztam neked, a nettó minimálbér óradíj ennyi, ez a minimum, amit elvárok tőled, azt hiszem, ez méltányos követelés.

Gondold át, hogy kifizeted itt és most, és békésen zárjuk le az ügyünket, vagy haragban, és akkor olyan váratlan meglepetések érnek téged, hogy sokszorosan megbánod ezt a szarrágást.

2023. szept. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kamera biztos van. Legtöbbjük az anyjába is kamerát dugna. Az csak felvette hogy ott dolgoztál.
2023. szept. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!