Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Budapesten felvettek egy...

Budapesten felvettek egy irodaházba, ahol a 13. emeleten dolgozom, viszont szorongok miatta mert tériszonyos vagyok?

Figyelt kérdés

Mindig tériszonyos voltam, ezt úgy kell elképzelni, hogy haveromékhoz se mentem már fel szívesen az 5. emeleti panelra.


Most 2 hete dolgozok itt, de nem szeretek kinézni az ablakon, de nagyon durva, mert még ülni se szeretek a székemben. Szóval nem kell hozzá kinézzek az ablakon se, elég a tudat, hogy ilyen magasan van az irodánk.


Aki hasonló cipőben járt meg tudta szokni? :(

Elég hülye indok volna ilyen miatt munkahelyet váltatni.


2023. szept. 11. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg beszélj a felettessel, hogy egy belsőbb irodába mehess, ahol tuti nem érződik az emeletszint. Vagy kérd meg, hogy egy alagsori területre mehess le dolgozni.

Ismerős a helyzet, de nálam, ha le van körbe védve fallal-szobával, akkor okés a dolog.

2023. szept. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, kérdező. Engem mondjuk maga a 13. emelet nem zavarna, de a liftbe nem merek beszállni, eléggé korlátoz az álláskeresésben.
2023. szept. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tehát most konkrétan az a kérdés hogy meg lehet-e szokni? Az én válaszom az hogy igen, én is utáltam világéletemben a magasságokat és soha nem mentem ki magasan lévő erkélyre, teraszra, de az irodában ez annyira nem érződik, ha csak nem egy ilyen hipermodern külső üvegfal mellett van az asztalod.

Persze ha ehhez még klausztrofóbia is társul ami a liftben kaphat el, az már eléggé reménytelen kategória lenne.

2023. szept. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van tériszonyom, de ennyire nem nehezíti meg az életem. Arra még nem gondoltál, hogy esetleg felkeress egy ilyenekkel foglalkozó szakembert? Gondolom, neked sem jó, és még súlyosabbá is válhat. Van megoldás, de ahhoz neked is tenned kell.
2023. szept. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is tériszonyos vagyok, de közel se ennyire. Engem egy sífelvonó akasztott ki nem olyan régen, de végül nekem segített, hogy racionalizáltam magamban a dolgot, hogy mitől is félek és ez mennyire reális dolog a gyakorlatban. Általánosságban amúgy elmondható a fóbiákról, hogy az segít, ha saját elhatározásból, apró léptekkel, fokozatosan szembenézel vele. Fontos, hogy ne külső erő kényszerítsen rá, hanem magadat győzd meg.
2023. szept. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!