Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más autóipari multinál is...

Más autóipari multinál is diliházzá vált minden az elmúlt hónapokban? Nálunk kezd összehullani minden a kapkodás miatt

Figyelt kérdés

Nálunk kb. 1 éve még rendben mentek a dolgok, jöttek a feladatok, elvégeztük határidőre, még akkor is, ha szoros volt.


Az elmúlt hónapokban kezd összehullani minden. Lehetetlen kérésekkel állnak elő a kínai és az amerikai vevők, a magyar / német menedzsment popót nyalva behódol nekik, egyszerűen nem tudnak nemet mondani a lehetetlen igényekre.

Az elmúlt hetekben gyakorlatilag mindenki idegroncs lett a csapatunkban, kb. háromszor annyi feladat jött be, mint szokott, ezeknek a határidejét össze-vissza cserélgetik, mindenki eszkalál mindenkit.

Az alacsonyabb szinten lévő magyar vezetők is sokkos állapotban vannak.


Csak nálunk van ez, vagy tényleg ennyire elkezdett f*sni az európai ipar a kínaitól és az amerikaitól?


2023. szept. 15. 18:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Neoliberális vadkapitalizmus
2023. szept. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Ez ilyen.

Sok helyen most van hó végével a pénzügyi évforduló és igyekeznek behozni egy éves lemaradást.


Hárman voltunk csapatban, egyik kolléga besokallt felmondott, másik lesérült a kapkodásban.

Hozzám jött a főnök, hogy kirúgat ha nem csinálom meg a másik két kolléga munkáját és ezen felül pluszba.

Nem szóltam vissza de kíváncsi lennék mi a terve ha 0 ember marad.

2023. szept. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Igaz, más multi, de ugyanez.

A vezetők mindenre igent mondanak, teljesen távol vannak a valóságtól a döntéshozók. Dilettánsak. Egy percig nem dolgoztak abban a munkakörben, aminek a szabályait hozzák.

Nem tervezem sokáig az ottlétem. Csak kell még valamennyi plusz tudás, hogy saját vállalkozást kezdjek.

2023. szept. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem vagyunk autóipar, de nálunk már egy nyomtató telepítéshez is regionális vezetői jóváhagyás kell :D vicc.
2023. szept. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Tessék Berlinhez és Brüsszelhez fordulni a panaszokkal. A német kormány az EU-vezetéssel legnagyobb egyetértésben előszőr hagyta hogy az európai autóipar egy lusta dagadt macskává ("Fat cats") váljon, aztán a klímaterrorizmus hátszelén hirtelen elkezdték aláaknázni az európai autópiac alapjait, teljesen kiszolgáltatva a piaci szereplőket Kínának.
2023. szept. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Máshol is ilyeneket mesélnek.
2023. szept. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk is hasonló, nem autóipar.
2023. szept. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
Szintén nem autóipar, csak multi, illetve nem tudom a tiéd milyen multi pontosan. Mi szervezetileg, cégként is másik egység vagyunk, mégis, semmi olyan kérés nincs "a business" részéről amire nemet mondanának a nyomorult főnökeim. Soha, sehol nem éreztem még annyira kiszolgáltatottnak magamat annak a bizonyos business-nek. Nulla felelősségvállalás a saját dolgozókért, nulla kiállás a saját érdekekért, csakis a "kintiek" bránerének benyelése, tövig. Kit érdekel a fluktuáció, kit érdekel hogy lassan már csak autisták és frissdiplomások vállalják ezt a munkát, ennyi pénzért. Ők legalább vállalják, csinálják. Sajnos az előző helyemen is (olajipar) láttam lezajlani bár ott pont "kintről" nem jött semmi durva, csak az itthoni dilettáns vezetők teljesítették kicsit túl a tervet, aminek az lett a vége hogy 80%-ban eljöttünk, őket meg kirúgták. Sajnos így is megy tovább a szekér... magasabban kvalifikált munkát kell vállalni, minél komolyabb cégeknél, sajnos ez az egyetlem ötletem. Tudom, mondani könnyű, a gyakorlatban eddig még nekem sem sikerült.
2023. szept. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
Autóipar vagyunk. Elég káosz van még mindig. Melyik cégnél vagy? Irhatsz privibe is.
jan. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A káosznál is nagyobb káosz van. Lényegtelen, hogy melyik nagy német autóipari multi, a lényeg, hogy fejvesztve próbálják behozni a lemaradásukat USA-val és Kínával szemben.


A kérdésem kiírása óta eltelt pár hónap, csak szarabb lett a helyzet, mert a vadkeleti szoftvereseknek még rosszabb a kompetenciája, valamint itt Magyarországon borzasztóan alacsony bónuszt, fizuemelést sikerült adni, de legalább minden motiváló dolog csökken.

jan. 18. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!