Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyen esetben tudunk váltani...

Ilyen esetben tudunk váltani gyakszi helyet? Válaszokat köszönöm 😁

Figyelt kérdés
Sziasztok! Na, az van, hogy én tavaly kezdtem a sulit, Szakács szakma! És ugye bár most 10.esek vagyunk szóval már ki mentünk külső gyakszi helyre! Igen ám, de mi rohadtul nem oda mentünk ahova szerettünk volna! Mindez egy szerintem félre értés (vagy lehet, hogy ki cseszés miatt) tehát a sztori annyi, hogy volt egy tanár aki összeirta azt, hogy ki hova szeretne menni dolgozni! Na már most, mi akkor pont nem voltunk suliba mert beteg voltunk és a mi tudtunk és ki kérdezésünk nélkül be irt minket olyan helyre, ahova nem is akarunk menni! Megmondom őszintén meg se fordult a fejünkbe az az étterem, mert nekünk már addigra megvolt, hogy hova szeretnénk menni! Beszéltünk is az adott étterem tulajdonosával, mert anyu ismeri és mondta, hogy oké akkor majd valamelyik szerdán menjünk be is megbeszélük! Na hát ez így nem jött létre sajnos! Aztán utánna volt egy óra ahol ismét megkérdezte mégegyszer a diákokat köztük akkor már minket is a tanár, hogy ki hova akar tényleg menni! Aztán mi mondtuk ezt a helyet es akkor ő mondta, hogy hát az marha jó, mert ő már be irt minket máshova….ott néztünk egymásra értetlen fejjel! Aztán mondtam a tanárnak, hogy mi már beszéltünk a főnökkel es majd megyünk vele beszélni, erre az volt a válasza, hogy ő nem fog picsát csinálni a szájából….itt kellett volna mondanom, hogy mi se fogunk! Viszont nem mertem, nekem az annyira tiszteletlen es kellemetlen lett volna szóval inkább rá hagytam! Tehát most gyakorlatilag ezt köszönhetjük a tanárnak! A másik meg az hogy ahol most vagyunk ott táppénzes papírt egyáltalán nem fogad el a főnök csak kórházi papírt….plusz állandóan szidva vagyunk, hogy miért cigizünk, nem mintha olyan sok köze lenne hozzá! Félre értés ne essék nem az a bajunk, hogy dolgozni kell, mert tudtunk hogy mire vállalkozunk és nem az a bajunk, hogy hétvégén is dolgozni kell mert ez a vendéglátás, az sem bajunk, hogy úgymond eleinte “csicska” munkát végzünk, mindenki így kezdi! Nekünk ez a kötelességünk jelen pillanat ez teljesen okés, tényleg nem ezzel van a gond, hanem a hellyel és azzal hogy ez így igazságtalan! Mit gondoltok erről? Tudunk még szerződést bontani? Át tudnunk még menni máshova? Holnap megyek dolgozni tehát majd csak a jövőhét utáni héten tudunk beszélni az igazgatóval, vajon ő el fogadja ezt? Válaszokat előre is köszönöm ❤️

2023. szept. 17. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"állandóan szidva vagyunk, hogy miért cigizünk"


Örülj neki, hogy a szüleidet nem jelentették fel kislányom.


"Tudunk még szerződést bontani? "


A szerződésedben mit olvastál?

2023. szept. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem bántásként! Viszont tényleg addig örülj, amíg nektek szólnak a cigizés miatt és nem a tanáraidnak, szüleidnek...

A szitut úgy, ahogy átlátjuk, de ennyiből nem lehet megállapítani, hogy tudtok-e még szerződést bontani, ezt azon a dokumentumon kellene megnézni.


Hány hetes a gyakorlat? Hány héten vagytok túl? A szerződésben mit írnak egy esetleges bontásról? Van-e anyagi vonzata, ha igen, mennyi? Az iskolai protokoll mit mond ilyen esetekben, hogyan kell eljárni?

Ezek specifikus dolgok, iskolája, gyakorlati helye válogatja, hogy pontosan ilyenkor milyen lépéseket kell tenni.

2023. szept. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!