Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen esetben kötelezhető a...

Milyen esetben kötelezhető a munkavállaló, hogy a munkaadóval szerződött üzemorvoshoz menjen vizsgálatra?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy inkább egészség kategória, ha az, jelentsétek a kérdést, rossz kategória miatt.

Szóval a lényeg:

Mi van akkor, hogy egy munkahelyre kell az üzemorvosi vizsgálat, de az alkalmazottnak ellenszenves a céggel szerződött üzemorvos, és nem járul hozzá, hogy bármiféle kapcsolatba lépjen vele.

Magán úton, saját pénzből fizetett, független üzemorvosi vizsgálata, és engedélye, van az alkalmazottnak.

Kötelezhető e arra, hogy a cég által szerződött üzemorvoshoz menjen el, illetve mondhatja e azt a munkaadó, hogy nem fogad el más orvosi engedélyt, csak és kizárólag azért, akivel szerződött?


2023. szept. 18. 09:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben a munkavállaló nem "kötelezhető" (kérhető), azesetben a munkaadó sem "kötelezhető" (kérhető) arra, hogy a nem szerződött üzemorvos eredményét elfogadja.


A törvény oda-vissza törvény.


Mivel itt egy munkavállaló felvételéről van szó aminek a feltétele pár dolog (töbek között az üzemorvosi is), így a cég eldöntheti kit vesz fel, vagy kit nem, ha alkalmas orvosilag, ha nem.


Kb ennyi.

2023. szept. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%

Egyébként jártam már én is olyan üzemorvosnál, akiről gőzöm se volt, hogy ő maga, hogyan kaphatta meg az alkalmasságit, mivel a székből is alig bírt felállni "orvos" létére.


Érdekes dolgok ezek...

2023. szept. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%

Minden esetben, ugyanis a munkáltató csak annak az uzemorvosnak a vizsgálati eredményét fogadhatja el, akivel szerződése van.


"... ő maga, hogyan kaphatta meg az alkalmasságit, mivel a székből is alig bírt felállni "orvos" létére."


Ugyan nem teljesen ertheto, mit ertesz ez alatt, az orvosi egyetem elvégzéséhez megfelelő intelligencia és értelmi képesség kell, nem fizikai alkalmasság. Lehet orvos egy kerekesszekesbol is.

2023. szept. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Mi a problémád az adott üzemorvossal? Egyébként a nagyobb cégek már nem egy üzemorvossal kötnek szerződést, hanem ilyen szolgáltatást biztosító magánklinikákkal, ott pedig több üzemorvos is van, ha ilyennel van szerződése a cégnek, van lehetőséged rá, hogy adott orvoshoz ne menj. Kis cégeknél nincs túl sok választási lehetőség.

A munkáltató köteles üzemorvost biztosítani, szerződést is kell kötniük, és a szerződött partner szakvéleményét köteles elfogadni, másét nem. Most képzeld el, hogy odaállít valaki egy alkalmassági papírral, nem fogja tudni leellenőrizni, hogy valódi-e, vagy csak szereztek egy pecsétet és hamisították.

2023. szept. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
5%

"... ő maga, hogyan kaphatta meg az alkalmasságit, mivel a székből is alig bírt felállni "orvos" létére."



Ugyan nem teljesen ertheto, mit ertesz ez alatt, az orvosi egyetem elvégzéséhez megfelelő intelligencia és értelmi képesség kell, nem fizikai alkalmasság. Lehet orvos egy kerekesszekesbol is.


-------------------------------

Ja és a sztetoszkópot meg én hallgatom meg helyette ugye?


Ezt te sem gondolhatod komolyan...

2023. szept. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
5%

Szóval egy üzemorvos, lehet rokkant, vak, meg akár süket is nem?


Magyar egészségügy 2023...

2023. szept. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%

"Ja és a sztetoszkópot meg én hallgatom meg helyette ugye?

Ezt te sem gondolhatod komolyan..."


Mert nem lehet ugye a kerekesszékkel közlekedni.... Ezt te sem gondolod komolyan.


Vak és süket nyilván nem lehet, de rokkant, már ha ez alatt mozgássérültet értünk, simán.

2023. szept. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek idős dokit, aki már nyugdíjas korú, a háziorvosi praxist már leadta, de az üzemorvosit még nem. Ő tény, már nincs formában, nem bíznám már rá az egészségemet. Fénykorában persze lehet, hogy jó volt, csak megöregedett, és téveszt. Mondjuk az üzemorvosi vizsgálatok sem szoktak nagy cucc lenni, néznek vérnyomást, látást, végigmész egy kérdéssoron, vagy az sem, ha ismétlő vizsgálat, csak hogy ahhoz képest változott-e valami.
2023. szept. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
27%

Aki alig bír járni mert már olyan öreg, annak nyilván éles a hallása mint a denevérnek és szeme mint a sasé!


Nekem alig sikerült a műszeres hallásvizsgálat, pedig még csak 40 múltam. Jópár értékem a középtartományban vonalon van. Persze azta vizsgálatot sem rendes audiológus szakorvos véágezte, hanem valami okj-s aszisztens, mellesleg a fülkébe behallatszott az utcáról a busz :D

2023. szept. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
65%

Ez amúgy pont ugyanaz mint a Nébih, meg a HACCP, ha te nyitsz egy büfét ott mosható hézag és repedésmentes padlózatnak kell lennie, meg 2 méterig mosható falaknak ezt rendeli el a szabályozás, enélkül nincs működési engedély.


Bemész egy közkonyhára járólap hiányos, a csempe omlik.


De bármelyik sztk-rendelő ugyanez.

2023. szept. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!