Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő alatti felmondásnál...

Próbaidő alatti felmondásnál mire figyeljek oda munkavállalóként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Április végén kezdtem el dolgozni életem első munkahelyén, bejelentettek, voltam üzemorvosnál, stb. Azonban pénteken kaptam szóban egy sokkal jobb ajánlatot más helyről amivel kapcsolatban várhatóan hétfőn jön email formájában a szerződéstervezet. Hétfőn 8 órától 16-30ig dolgozom, ez lenne a 9. munkában töltött napom.

1, mikor adjam be a felmondásom? hétfőn napközben amint megjön a másik helyről az ajánlat és elfogadható számomra? hétfőn a távozásomkor? kedd reggel kezdéskor?

2, írásban vagy szóban? a közvetlen felettesemnek először szóljak szóban, majd az ügyvezetőnek adjam oda írásban?

3, úgy tudom nem kell semmit indokolni, ők se tennék ezt meg fordított esetben, eddig nagyon korrektek voltak velem, én is szeretnék az lenni amennyire csak lehet egy ilyen helyzetben. Mivel tudják nehezíteni a távozásom? mi van ha megtagadja az átvételt az illetékes, mi van ha szabadságon van 2 hétig, stb?

4, hány napon belül kell kiléptetniük, és milyen papírokkal?

5, a pár napja üzemorvosnál tett látogatásom után kapok majd valamilyen orvosi kiskönyvet? eddig nem kaptam

6, mikor kell kifizetniük? az üzemorvoshoz elküldési költségemet rámverhetik? gondolom nem.

Elnézést a bugyuta kérdésekért, sajnos nem tudom ezeket hogy vannak.

Úgy szeretnék eljönni, hogy a lehető legkevesebbet legyek úgy bent náluk, hogy már "fel vagyok mondva". Emberileg ez talán érthető.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. máj. 5. 12:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidő alatt azonnali hatállyal felmondhatsz, tehát a helyedben én megvárnám, míg az új helyen megvan a szerződés ALÁÍRVA, nemcsak a tervezet. Utána akár másnap kezdhetsz az új helyen.

Indokolni nem kell, nem valószínű, hogy bárki meg akarná nehezíteni a helyzetedet, egyszerűen írsz egy felmondást két példányban, a közvetlen felettesednek átadod, aki aláírja a te példányodat, azt visszakapod.

A kilépőpapírjaidat néhány napon belül megkaphatod. A kifizetésnek is meg kell történnie néhány napon belül a távozásodat követően.

2018. máj. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidő alatt azonnali hatállyal, indoklás nélkül fel lehet mondani. Azonnali hatály annyit jelent, hogy az átadást követő pillanatban akár távozhatsz is.


Nem számít próbaidő alatti felmondásnak az, ha Te X. Y. napon megírod a felmondásod, és olyan időpontban adod át, amikor már nem vagy próbaidő alatt!


Mindig a felmondás átadásának dátuma a döntő jogi szempontból! Éppen ezért kell két egyező példányban megírni a felmondást, és a nálad maradó példányon dátummal átvetetni a munkáltatóval. Ott utólag jogi vita nem lehet!

A felmondást nem kell elfogadnia a másik félnek, hiszen ez egy egyoldali jognyilatkozat, a másik fél beleegyezése nélkül is joghatást vált ki abban a pillanatban, amikor átadod.


Az üzemorvosi vizsgálat költsége a munkáltatót terheli, ezt jogszabály írja elő.


A munkaviszonyod megszűnését követő 5. munkanapig kell, hogy elszámoljanak Veled mind papírilag, mind anyagilag.

Nem vagy köteles bemenni érte, ha már nem áll fenn a céggel a jogviszonyod. Ha az 5. napig nem jelensz meg a leszámolási papírokért, a munkáltató köteles ajánlottan, tértivevényes küldeményként a lakcímedre postázni, valamint kifizetni a bért vagy utalással, vagy szintén postán keresztüli küldéssel.


Felmondás átvételének megtagadása esetén az eljárás a következő: 2 tanú nevét, lakcímét kell utólag ráírni a felmondási papírra, valamint az, hogy igazolják, a munkáltató a felmondás átvételét a mai napon megtagadta. Dátum, és a 2 tanú aláírása kerül még rá.

Innentől kezdve átvettnek minősül és szintén joghatást vált ki még akkor is, ha a munkáltató nem tudja, mi is áll benne pontosan.

2018. máj. 8. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!