Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondanátok, ha a közvetlen...

Felmondanátok, ha a közvetlen munkatársaitok kibeszélnének, nem kedvelnének?

Figyelt kérdés

Két közvetlen munkatársam van, ők elég jól megtalálták egymást, mindkettő rosszindulatú, mindenkit kibeszélős nők. Én fél éve dolgozom itt. Az nem baj, hogy nem vagyunk barátok, de engem eléggé zavar, amit csinálnak. Tudok róla, hogy kibeszélnek, volt, hogy hallottam, mert arra se veszik a fáradtságot, hogy halkan csinálják, volt, hogy olvastam, amit Teamsen írogatnak egymásnak rólam. Hülyének tartanak, figyelik mikor mit csinálok és erről beszélnek, azzal is bajuk van, hogy hányszor megyek pisilni egy nap. Kinevetnek. De szemtől szembe normálisak, nem is tudják, hogy mindent tudok.


A munkával magával nincs bajom, a fizu normális, de ez eléggé rámegy a hangulatomra, illetve én olyan vagyok, ha szidnak, akkor rosszabbul teljesítek.


Ti maradnátok, vagy keresnétek mást? De ugye ki tudja, az új helyen milyenek lennének...


2023. szept. 18. 10:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Mondd meg nekik hogy vagy békén hagynak,vagy kereshetnek maguknak másik állást,mert elintézed hogy kirúgják őket.
2023. szept. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Először a felettesemhez fordulnék ezzel, ha nem tud segíteni 2-3 héten belül akkor az ő felettesének, majd a HR-nek. Párhuzamosan megpróbálnám magamat a vállalaton belül is áthelyeztetni, de még mielőtt ebbe az egészbe belefognék, elkezdenék külsős lehetősegeket is nézegetni. Hamar válhat az az ember akinek problémái vannak, magává a problémáva, szóval ne. csodálkozz ha utcára akarnak tenni. Többfrontos támadást kell indítani, menekülőutak biztosításával. Ha csak ugy, egyik naprol a másikra ott hagyod az egészet azzal eljátszol egy lehetőséget, pont olyan értelmetlen mint szó nélkül tűrni ezt az egészet. Egyébként azért is érdemes elindítani az offenzívát minél hamarabb, mert a kibeszélés után könnyen lehet hogy ők indítanak ellened komolyabb támadást. Ennek is megvannak a jelei, ha "hibázol" fél év után az elég kritikus. Jobb esetben rájuk nézve kellene kritikusnak lennie és nem rád de ha elég dörzsöltek ezt ellened fordítják. Hajrá, és nem győzöm hangsúlyozni, máris nézegesd a külsős lehetősegeket. Majd írj mi volt.
2023. szept. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem lenne álmaim melója én keresnék mást, nincs annál rosszabb amikor ilyen kétszínű emberekkel kell dolgozni.


Konfrontálni őket meg szerintem felesleges, csak rontana a dolgon, kirúgni ilyen indokkal pedig senkit nem fognak.

2023. szept. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Én is ugyanezt teszem.
2023. szept. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Nehogy már én mondjak fel mert van két ember a munkahelyen aki keveri a sz&rt.Végezd a munkád továbbra is rendesen,közben találj ki valamit hogy állítsd le a két kolleginát.
2023. szept. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Igen. Fel. Szinteden aluli környezetből elmenekülni nem gyávaság, hanem bölcsesség.
2023. szept. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%
6 szerintem meg át kell vennie a kérdezőnek az irányítást.Hogy a végén a kollégái mondjanak fel.
2023. szept. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Az nem fog menni, mert a kérdező nem olyan személyiségű.
2023. szept. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
44%

Biztos hogy én nem mondok fel azért mert más gyökér. Engem keményebb fából faragtak.

És mi van ha kibeszélnek? Joguk van hozzá. Más is kibeszél max nem tudod. Lekell sza.rni. Ha amúgy elégedett vagy a pènzzel és nem tudsz váltani jobbra.

Apukám mondta nekem régen mikor ilyen bajom volt, hogy ilyen emberek mindenhol vannak. Nem mondhatok fel az összes helyen. Itt kell megoldani.

Ha meg hallottad hogy rólad beszélnek akkor miért nem mentél oda és kérdezted meg mi a problémájuk veled? Nem értem. Ha hallottad hogy pocskondiáznak és lapítottál akkor igazuk van tényleg hülye vagy. Ezt sem értem hogy szembe normálisak de hallod hogy kibeszélnek. Biztos nem csak üldözési mániád van?

Ha tényleg rólad beszélnek akkor állj a sarkadra és rendezd le őket. Ha számolják hányszor pisilsz akkor mondhatod nekik minden alkalom utàn. 2. Volt, 3. Volt, vizelet mintát is adok ha kértek.

Ne légy hülye és ne hagyd magad.

2023. szept. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%

Voltam hasonló helyzetben, igaz csak egy bully volt, nem kettő. Azonnal szóltam a manageremnek, aki nem fogta fel a dolog súlyát. A kollégám a nememre, kinézetemre tett többek között megjegyzést, és a felettesem szerint ezt meg lehet beszélni. Én fogtam magam és szóltam a HR-nek. Bizonyítékom nem volt, de nem hagyhattam, hogy így viselkedjenek velem, gondoltam, lesz ami lesz. Szerencsére a HR komolyan vette, mindenkivel beszélgettek, a kollégámnak szóltak, hogy még egy hasonló és megszűntetik a munkaviszonyát, hozzám pedig rendszeresen becsekkoltak, hogy minden oké-e.

A kolléga megijedt és leállt. Nem lettünk barátok, de soha nem merne átlépni ilyen határokat, ezt biztosan tudom.

Én azt javaslom, szólj a felettesednek, legyél annyira objektív, amennyire csak lehet és ha ő nem veszi elég komolyan, akkor menj a HR-re. Foglalkozniuk kell vele, a leírásod alapján ez simán az a kategória.

2023. szept. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!