Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondás betegszabi alatt?

Felmondás betegszabi alatt?

Figyelt kérdés
Rólam van szó. Régóta fontolgatom, hogy eljövök a munkahelyemről. Most viszont beteg lettem. Be lehet ilyenkor adni a felmondást vagy várjam meg amíg meggyógyulok és újra megyek dolgozni?

2023. szept. 20. 09:12
 1/9 Kitana. ***** válasza:
57%
Azt nem tudom, hogy be lehet-e, a szándékot nyilván bármikor jelezheted, de szerintem úgyis azt fogják mondani, hogy menj be és ott megbeszélitek, hacsak nem valami huszadrangú akárki vagy, aki senkit nem érdekel ott.
2023. szept. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Persze, hogy be lehet.
2023. szept. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
Fertőző betegként ne menj be az irodába, de attól a felmondást meg lehet oldani.
2023. szept. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

Sms-ben / telefonban is lehet közölni.


Ha elmész inkább álláskeresési járadékra akkor meg tökmindegy akár be se menj.


A papírokat majd úgyis kiküldik postán, de egyébként annak sincs sok jelentősége.

2023. szept. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Én a betegszabim utolsó napján megírtam emailben, hogy hétfőn bemegyek de csak felmondani.
2023. szept. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Sms-ben / telefonban is lehet közölni."

. Közölni lehet, de az aligha szabályos, alapból írásban kell közölni. Inkább e-mail, vagy kinyomtatott felmondási nyilatkozat aláírva és beszkennelve.


"Ha elmész inkább álláskeresési járadékra akkor meg tökmindegy akár be se menj."

. Felmondási idő attól még van...

2023. szept. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Simán beadhatod! Én tavaly februárban így jöttem el az elöző cégemtől. Igaz én már szóltam a főnöknek korábban, hogy keresgélek. Szó nélkül aláírta, felmondási idő nélkül.
2023. szept. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a főnököd, hogy felmondasz, és majd viszed a papírt, ha meggyógyultál.
2023. szept. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A felmondást bármikor közölheti mindkét fél.


A különbség csak abban van, hogy ha a munkavállaló mond fel, akkor a felmondási idő másnap akkor is elindul, ha éppen keresőképtelen állományban van. Míg munkáltatói felmondás esetén a felmondási idő a keresőképessé válás napjával indul csak el.


Felmondást írásban kell közölni (MT 22. §. (3) bekezdés). Elektronikus úton benyújtott felmondás is írásban történő felmondásnak számít. Viszont csak akkor vált ki joghatást (érvényesül), ha a címzett nem volt akadályozva annak "megtekintésében".


Ahogy mondani szoktam: Szó elszáll...

2023. szept. 22. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!