Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Betegszabadságot vegyek ki...

Betegszabadságot vegyek ki vagy inkább mondjak fel kimerültség esetén? Nem akarom, hogy megtudják a munkahelyemen, hogy nem vagyok jól.

Figyelt kérdés

8 éve volt egy krízishelyzet az életemben, azóta gyógyszer mellett jól vagyok, vegig dolgoztam. Azonban most úgy érzem, hogy elfáradtam, kimerultem és nem bírom tovább csinálni az éjszakai műszakban is végezendő munkámat. Plusz egyetemre is járok. Szeretnék felmondani, de néhányan azt mondták, hogy inkább menjek el betegszabadsagra, majd ha ha még fennáll a fáradtság, akkor táppénzre. Aztán utána is nyugodtan felmondhatok, ha már nem akarok ejszakazni a későbbiekben.


Ezzel az a bajom, hogy egyrészt nem akarom, hogy a munkáltatom bármiféle pszichés problémát megtudjon rólam, másrészt nem akarok kiszúrni a többiekkel, hogy felmondási idő nélkül csak úgy elmegyek egyik napról a másikra. Plusz az egyik hormonom az egekben, lehet, hogy fizikai bajom is van.


Mit csináljak



2019. jan. 4. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Első az egészséged és önmagad, nem kell azzal foglalkoznod, hogy a munkahelyeden hogy oldják meg a hiányzásodat. Ha megteheted, mert van háttered és van miből élned, mondj fel és pihenj néhány hónapot. Ha nem, akkor menj betegállományba, addig kitalálhatod mi legyen, kereshetsz is másik állást. Nem vagy köteles elmondani, milyen betegséged van.
2019. jan. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A hátterem az a saját magam által kemény munkával összegyűjtött összeg, amiből tudnék élni, (29 vagyok amúgy), de az orvosom szerint sokkal jobb lenne a betegállomány, mert jobb 60%- at kapni a fizetésnek, mint semmit. Ami persze logikus, de ilyenkor kap a főnököm egy lapot, amin rajta van egy kód és a betegség? Mert ha csak uzemorvosnak kellene elmondani, az nem zavarna annyira. De előtte is letagadtam, mikor beléptem a cégbe, mert eléggé szégyellem. A következő munkahelyen látni fogjak, mivel voltam betegállományban? Gyógyszert is akarok váltani, de munka mellett nem megy, mert idő, amíg beáll.
2019. jan. 4. 21:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem írnak semmilyen konkrétumot a táppénzes papírra. Csak egy kódot, de az nem betegségkód, csak azt jelzi, hogy pl. baleset vagy ilyesmi.

Szóval nyugodtan menj betegácsiba, különösen, hogy az orvosoddal is már beszéltél, és ő is indokoltnak látja. A munkahelyeden meg ha rákérdeznek, bármit mondhatsz, náthától kezdve az influenzáig, azok simán eltarthatnak két hétig. Ha meg még több időre lesz szükséged, akkor mondhatod, hogy ráhúzódott a tüdődre, vagy arcüreggyulladásod lett.


Amúgy meg szedj vasat (C-vitaminnal együtt bevéve, étkezésektől távol), legalább három óra különbséggel 500 mg-os magnéziumot, meg B-vitamin komplexet (azt mindegy, mikor veszed be). Már egy-két hét alatt is sokat segítenek a fáradtságon, kimerültségen.

2019. jan. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha csak Te el nem mondod, a munkahelyed nem fogja semmiből sem megtudni, hogy miért voltál betegállományban.


A keresőképtelen (táppénzes) papíron semmilyen olyan kód nincs rajta, amiből ez megállapítható.


Ezeket a kódokat használják. Neked valószínűleg a "8"-as lesz ráírva:


1-es jel: üzemi baleset


2-es jel: baleseti táppénz

(Baleset miatti keresőképtelenség: 3-as vagy 4-es számjellel jelölik. Ha később a megfelelő határozat üzemivé nyilvánítja a balesetet, akkor 1-es lehet a számjel.)


5-ös számjel: 12 évesnél fiatalabb beteg gyermek ápolása miatti keresőképtelenség


6-os: A szülést követően maximum 42 napos táppénz azoknál a nőknél, akik terhességi-gyermekágyi segélyre nem jogosultak.


7-es: közegészségügyi okból nem foglalkoztatható, vagy hatóságilag elkülönítették vagy járványügyi okból nem tud megjelenni a munkahelyén.


8-as számjel az általános szabályok szerinti keresőképtelenség.


9: Veszélyeztetett terhesség.

2019. jan. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is a betegszabi jó döntés. A felmondással lehet szívni. Nem egyszerű megoldani, ha munkát keresel és interjú alatt olyan helyzetben hoznak és magyarázkodnod kell arról hogy nincs munkád. Vigyázz nehogy rosszul gyere ki belőle. Inkább próbálj pihenni betegszabi alatt és gondold át hogy lenne a legjobb változtatni.
2019. jan. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!