Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Proletár vagyok?

Proletár vagyok?

Figyelt kérdés
Ha én a Diginél értékesítési-és ügyfélkapcsolati munkatárs vagyok, akkor én proletár vagyok?

2023. szept. 21. 20:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem ettől függ.
2023. szept. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Nincsenek proletárok. Proli viselkedés és sztereotípia van, de nem munkakörhöz kötődik. Ez olyan, mint ahogy nem mindenki cigány, aki cigánykodik. És nem mindenki földműves, aki paraszt. Vagy kézműves agyagtermék, aki köcsög.


[link]


Egy 21. századi gondolkodó, Robert Poujer így fogalmaz:

"Miközben identitásként kikopott, a „proli” egy nyilvánvaló új jelentést kapott az elmúlt évtizedek során: az igénytelen, ízléstelen, kulturálatlan, de öntudatos és erőszakos figurákat hívjuk így. Ennek a nevezéknek semmi köze nincs ahhoz, hogy az illető személy munkás vagy értelmiségi, fideszes vagy szoci, tanuló vagy nyugdíjas. A proli ismérve más: büszke arra, hogy nem fogyaszt kultúrát, viszont határozott véleménye van a világ minden kérdéséről. Vagy összeesküvés-elméletekben utazó antiszemita, vagy rettegő antifasiszta, aki minden zugban a nagytőke fasizmusát sejti. A személyét reprezentáló kulturális deficitet agresszivitással pótolja, amikor pedig nem tud terrorizálni, nyilvánosan demonstrált önsajnálatba menekül. A prolinak semmije sincs, csak a büszkesége, a lakása, az autója, a lapos tévéje meg a százezres nyugdíja. A prolik nem a gyárakban teremnek – a kereskedelmi televíziók tenyésztik őket."

[link]


Ez nem te vagy (ennyi infóból).

2023. szept. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Proletár (proletarii) a legalsó szabad társadalmi osztály az ókori Rómában, amely nevét a proles (gyermek) szótól vette, mivel a proletárok csakis gyermekeik számával és szavazatukkal lehettek az állam hasznára.Egy kizsákmányolt réteget képvisel.Ezt szokták úgy is fogalmazni,hogy proli,ez egy röviditett váltózata a szónak.Magyarul,fizikai munkás.Ebben az értelemben igen,az vagy.Most lehet felhábotodni a válaszomra.
2023. szept. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Csak fogyatékos. Hány kérdést teszel még fel a Digiről?
2023. szept. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

4-es!

Neked ez miért fáj?

2023. szept. 21. 21:13
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kontra feltár!
2023. szept. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%

szinte minden magyar proletár


a nyugatiak a polgárok

2023. szept. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, aztán téma lezárva.
2023. szept. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Klasszikus értelemben a proletárok olyan fizikai munkások, akik alkalmazottként dolgoznak, elsősorban a gyári munkások.


De mivel ma a legtöbben szellemi munkások alkalmazottként, és rengeteg a "szellemi sormunka", ezért végső soron kibővíthető az összes bérből élőre, és akkor igen, te is proletár vagy meg én is.

2023. szept. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. szept. 22. 07:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!