Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nyugis élet, de egy rosszabb...

Nyugis élet, de egy rosszabb munka vagy karrier de vélhetőleg stresszesebb velejáro?

Figyelt kérdés
2023. szept. 28. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
tolmácsot kérek
2023. szept. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1-es itt a tolmács :D


A kérdező azt szeretné tudni, hogy inkább nyugodt környezetben maradjon, ahol azonban rossz a munka (esetleg nincs annyi munkalehetőség, előrelépés) vagy inkább menjen oda, ahol sok a munkalehetőség, azonban ez sokkal stresszesebb környezetben lenne.

2023. szept. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, ahogy a 2es írta.


Nem tudom, hogy visszaköltözzek e Budapestre, de most egy paradicsomfeldolgozo üzemben dolgozok vidéken logisztikuskent.


Nem valami izgalmas, de nyugis.

Viszont nem történik velem semmi, és a magánéletben se

2023. szept. 28. 17:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Így, hogy van állásod én csak akkor mennék, ha lenne valami konkrét lehetőség.
2023. szept. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod, hogy stresszes lenne a másik állás? Én nem költöznék, ha jól megélek a fizuból.
2023. szept. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugalom a hosszú élet titka. Én mondjuk a szívemhez közeli dolgokat keresnék, akkor is ha fárasztóbb.
2023. szept. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Milyen a személyiséged: extrovertált, vagy introvertált? Melyik állást érzed te közelebb magadhoz? Képzeld bele magad, hogy melyikben látnád el jobban-szívesebben a feladatokat.

A 4# viszont jót írt.

2023. szept. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én maradnék a fenekemen.

Bejártam fél Európát míg mások házat vették, gyarapodtak stb.

Nekem lett élettapasztalatom, nekik meg egzisztenciális biztonság.

Szerintem a második fontosabb.

2023. szept. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem csak végletek léteznek. Lehet mérsékelten stresszes, de a mostaninál jobb lehetőségeket is keresni. Hatalmas különbség van aközött, hogy valahol több pénzért többet kell dolgozni, mint másol kevésért, vagy a lelked is kihajtják.


Költözni sem feltétlenül kell, próbálhatsz a mostani lakhelyeden/környékén mást keresni. Az sem törvényszerű, hogy csak Budapesten találhatsz más, jó/jobb állást. Vannak még az országban fejlődő ipari területek, ahol találhatsz a mostaninál jobb lehetőségeket és mégsem kell miatta Budapestig menni.


Ha elégedett vagy azzal, ahol most dolgozol, akkor ne ugrálj. Viszont, ha nem vagy hiánytalanul elégedett, akkor érdemes lehet jobbat keresni ennél, viszont meghúzhatod úgy a határaidat, hogy csak olyanért válts, ami biztosítja, hogy a kényelem, nyugalom, work-life balance is kedvező maradjon. A legrosszabb, ami történhet, hogy nem találsz olyat, ami mindenben kedvezőbb a mostaninál és akkor nem váltasz, mert bármiért nem érdemes váltanod.


Én elégedett vagyok a mostani állásommal, de nyitott vagyok mások ajánlataira. Meg vannak a szempontjaim, hogy mennyit vagyok hajlandó dolgozni, mennyi pénzt várok érte és hol húzódnak a határok, amikből nem engedek. Ha valaki ajánl olyat, amiért érdemes váltanom, akkor váltok. Amíg nem jön megfelelő ajánlat, addig meg jól érzem magam itt.


Illetve ahol most dolgozol, ott sem kőbe vésett minden. Ott is lehet tárgyalni előléptetésről, fizetésemelésről, kedvezőbb munkakörülményekről, stb.

2023. nov. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!