Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet, hogy egy ember...

Hogy lehet, hogy egy ember egyszerre bunkó és segítőkész is?

Figyelt kérdés

Van egy kollégám, aki eléggé nagyképű, más is panaszkodik rá, mennyire beképzelt.

Ugyanakkor tud jófej is lenni, de olyan, mintha lenne egy kapcsoló a fejében, ami random hol ezen - hol a másik álláson áll.

Például:

A munkám során gyakran beszól, hogy "ezt tudnod kéne, hogy vettek így fel, jézusom, inkább add ide, nem hiszem el, amit csinálsz"

Elmodnom neki, hogy nekem így mutatták, de azért megkérem, hogy magyarázza el, ő hogyan csinálná. Elmondja, megmutatja, hozzáteszi, bármi gond van, nyugodtan hívjam fel, kérdezzek tőle.

Megköszönöm.

Legközelebb felhívom, kérdezek tőle valamit, akkor "képes voltál ezért felhívni? Ezt komolyan meg kell kérdezni? Nem egyértelmű?!" - majd, mintha mi sem történt volna, lejön, megmutatja, tippeket is ad, hogyan egyszerűbb megoldani a feladatot.

Vagy éppen dolgozom, és mondjuk olyat csinálok, amihez írtam egy kis tablázatot magamnak, hogy ne tévesszek el valamit. Nyugodtabb vagyok, ha tudom, ott a puska nálam, lehet nem is kell használnom.

Ha arra jár (neki ott egyebkent tök más dolga lenne ott) meglátja nálam, és lehord, hogy "ez mi a sz.r, minek nekem ilyen, nem tudom fejből, vagy mi? Mióta vagyok itt, és ilyet kell használnom, ne égessem már, komolyan"

A kutya nem kérte, hogy beleszóljon, aznap semmi közünk nem volt egymáshoz, csak odajött nekem beszólni egyet.

Tavasszal amikor előléptettek (ezek szerint mégsem dolgozok annyira szarul), akkor ő volt az elsők között, aki felhívott engem és gratulált, és mondta, bármire szükségem van, menjek fel hozzájuk, reméli rövidesen én is velük dolgozok majd fent. Ilyenkor meg tud normális lenni.

De ezek a hirtelen hangulatváltások nála ijesztőek és idegesítőek is.

Egyszer két szerszám közül kellett választanom: az egyiknek le volt törve az egyik műanyag eleme, működött, csak másképp kellett fogni. A másiknak elektronikai baja volt, nem lehetett vele folyamatosan dolgozni, mert pár percenként leállt, de ha vársz vele kicsit, újból jó. Na én elvittem a törött műanyagosat. Örült is, mondta, de jó, hogy ezt hozom, másikkal szörnyű dolgozni, sokáig tart vele a munka, jaj de jó ez a szerszám. Elkezdünk dolgozni, nekiáll szentségülni, hogy miért hoztam el ezt a töröttet, hát ezt nem is lehet normálisan megfogni, milyen szar, cseréljem ki másikra, ezt nem gondoltam komolyan, hogy így fogunk dolgozni. Mondom neki, másik csak a hibás van.

Megcsináltuk azzal, amit hoztam, de végig szidkozódott és morgott, hogy képes voltam ezt szerszámot felvenni....

Semmi nem jó neki, megőrülök lassan.

Telefonon meg kellett nézni valamit, és még még a névjegyzék volt megnyitva, amikor feloldottam, mert mielőtt lezártam a képernyőt, felhívtam vkit. Amikor feloldottam, hogy elindítsak rajta egy munka-appot, annyit látott kollégám, hogy feloldottam és ugye névjegyzék ugrott be. Időm se volt a kezdőképernyőre visszanyomni, máris lebszott, hogy "miért ez van megnyitva, nem telefonálni akarunk, nyisd már meg az appot, mit csinálsz, Úristen, miket nyitogatsz meg telefonban?!" És azzal a mozdulattal kikapta a kezemből, 0,5 másodperccel azelőtt, hogy ranyomtam volna az alkalmazás ikonjára....


Másik kollégáktól is visszahallottam olyan sztorikat, hogy feltettek neki egy ebéd közben felmerülő, nem fontos, csak érdekes szakmai kérdést. Ez a kolléga úgy reagált a kérdésre, hogy a kezébe temette az arcát, majd "úúristen bmeg, még ti is ilyeneket kérdeztek? Ne bsszátok fel az agyam, ez nem egyértelmű nektek??"

Ezután normális hangnemre váltva szépen elmagyarázta a hogyanját, miértjét a kérdésnek, még példát is mutatott. Csak a reakciója, a hülyének nézés az valami bicskanyitogató.

Ezt az utóbbi esetet elmondtuk egy felettesnek is, aki azt mondta, hogy nekünk honnan is kellett volna tudni a választ? Örül annak, hogy ez a kérdés egyáltalán felmerült bennünk, mert tök jó, és tényleg kell 1-2 helyen változtatni emiatt.


Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikeredett, csak szerettem volna konkrét példákat írni, hogy könnyebb legyen válaszolni a kérdésre.


Ti ismertek ilyen embert?

Érdemes vele jóban maradni, és elfogadni tőle a segítséget, ha kell?

Sokan úgy vagyunk, hogy félünk tőle kérdezni már, de 1 perc szidkozódás után nagyon segítőkész tud lenni.



2023. szept. 29. 10:03
 1/10 Noren1989 ***** válasza:
28%
Max bipolàris.
2023. szept. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Én is ilyen vagyok 😂

Köszönöm, hogy ezt leírtad, mostmár elhiszem, hogy nagyon nem könnyű velem az élet. Roppant idegesítőnek láthatnak mások.

2023. szept. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Fúúúú az ilyen emberek de idegesítőek:D Mégis, baromi jó, ha magad mellett tudhatod őket.


Alapvetően a szociális készségei, empátiája nincs túlzottan felpörgetve. Lényegében rossz vezető, mert nem tud jól bánni az emberekkel, türelmetlen.


UGYANAKKOR a munkájában perfekcionista és abszolút pozitívan ítéli meg, ha valaki jó a munkájában vagy fejlődni akar - ez utóbbi ugye azt is tartalmazza, ha kérdez, legyen akármilyen buta is a kérdés.


És ez kicsit ilyen kettős, mert ha jól értem emberünknek elég nagy a tudása és láthatóan a szakmai dolgokban nagyon támogató, másrészről viszont nem tudja felmérni emberileg azt, hogy nem mindenki ekkora tudású mint ő és bizony nem mindneki úgy született, hogy mindent is tud. Kicsit vszeg az egója is onnan ered, hogy nagyobb a tudásmint nektek.


Azt kéne még megnézni, hogy egy vele egyenrangú tudású (nem pozíciójú, hanem szakmai tudású!) emberrel hogy beszél. Mert ha van ilyen, én ismán feltételezem, hogy vele teljesen egyenrangú félként kommunikál.


A hibás eszközös sztorinál szerintem jóval egyszerűbb a képlet.

Az elektronikailag ramaty géppel is egyéni munkastílus kell (sok megállás) meg a törött géppel is egyéni kell (másfajta tartás ilyesmi).

Abból amit mondott, emberünk már ismerte az elektronikailag hibás gépet, ismerte azt a fajta munkát, a töröttét viszont nem. És emiatt arra számított, hogy mivel nem kell megállni percenként, sokkal flottabbul megy majd a munka, de mivel itt is meg kellett tanulni egy egyéni munkastílust ami a géphez alkalmazkodik, így egyáltalán nem ment flottul és ez zavarta.

Ez abszolút nem a te hibád, csak épp te voltál ott, akinek moroghatott:D


Szóval alapveőten az ilyen emberek nem bántóak, nem rosszak csak kvára nem tudnak stílust tartani.:D


Én amit kipróbálnék a helyedben, hogy egyszer amikor így beszól, hogy "úúúristen, ezt nem tudni" akkor visszaszólni, hogy "na, elég már a fikából, te sem magadtól tudod amit tudsz, én meg pont azért kérdezlek téged, mert te tudod".

Vagy valami hasonlót.

A lényeg, hogy jelezni, hogy szakmailag abszolút jó példának tartod, tiszteled a tudását (kis nyalás:D) de a stíluson azért vegyen vissza.

Akár 1-2 következő alkalomnál egy "na, jólvanmár"ral jelezni, hogy lapozzunk a szakmai részhez, nem kellenek a megjegyzések.

Az ilyen emberek szerintem hamar megértik, hogy erre nem vagy kíváncsi és akit én ismerek, annak még imponált is, és hamar megjegyezte, hogy az adott emberrel kapcsolatban hagyja el a vernyákolást. Konkrétan szimpátiát ébreszt benne az, aki rászól:D Csak nyilván, megfelelő módon kell, nem lehordva meg kioffolva.

2023. szept. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#2 ha már felismered, az már nagyon pozitív dolog!! :) légy empatikus, megértő másokkal. Ha esetleg tényleg úgy érzed butaságot kérdeznek, ne háborodj fel a kérdésen, számolj el 5-ig magadban, és gondolj arra, hogy az az ember őszinte segítségért fordult TE hozzád. :)
2023. szept. 29. 10:21
 5/10 A kérdező kommentje:

#3 szuper dolgokat írtál, kipróbáljuk :)


Visszagondolva a vele egy szinten lévő emberekkel sokkal gyakrabban laza és jófej, mint bunkó. Persze elfordult olyan, hogy nála okosabb embert is kiosztott, mert nem egyezett a véleményük.

De lényegesen gyakoribb az, hogy a régebb óta ott melózó (inkább tapasztalatból, rutinból dolgozó) kapja a sarat. Vagy én, aki pedig csak 1-2 éve.

2023. szept. 29. 10:28
 6/10 A kérdező kommentje:

Egyébként tőlem is szoktak kérdezni akár fiatalok, akár idősebbek, hogy ezt most hogyan kell, mit kell. Néha olyan egyszerű dolgok, ami ráadásul ki is van nyomtatva a számítógép fölé, be van karikázva, hogy ezt ide, ezt oda kell. De nem förmedek rá, hogy "hát oda van írva!!", hanem leülök mellé, minden lépés után elmagyarázom neki miért így kell, miért azt választod ki, majd a végén rámutatok a nyomtatványra, hogy "látod, így már érthetőbb a fenti instrukció is, ezután menni fog. Ha nem, szólj bármikor ".

Volt, hogy otthon hívtak fel, hogy segítsek nekik a számítógépen hogyan tovább. Vakartam kettőt a fejemen és türelmesen megoldottuk.


Nem értem, miért kell bunkózni bárkivel is. Én is inkább örülök, hogy ezek szerint számítanak rám az emberek, és engem kérdeznek először.

2023. szept. 29. 10:34
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Igyekszik az egyensúlyt megtalálni.
2023. szept. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%

Szívesen segít, örül más sikerének, de felbosszantja az emberi hülyeség. Eddig szimpi.

Te meg kèpes vagy egy ilyen egyszerű kérdést is ilyen hosszan magyarázni 🙉

2023. szept. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
8, úgy látszik nem magyarázta elég hosszan, mert láthatóan nem értetted meg:D
2023. szept. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9 Véleményt kért, nem egyetértést.

+Nem barátkozni jöttem ide, nem velem kell beszélgetned.

2023. szept. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!