Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hazudik az új kolléganő vagy...

Hazudik az új kolléganő vagy a "barátomat" ismertem ennyire félre?

Figyelt kérdés

Van egy jó barátom a munkahelyen, lassan 10 éves barátság már. Nemrég vezetői beosztást kapott, és kicsit ezzel együtt megnőtt az arc is. Együtt dolgozunk, bár nekem nem lett közvetlenül a főnököm, így meg tudott maradni a sima baráti kapcsolat. (munkán kívül nem járunk össze, de sokat csetelünk, sokszor nekem panaszkodik mind a magánéleti dolgokról, mind a munkahelyiekről. de a munkahelyünkön senki nem tudja, hogy mi barátok is vagyunk, nem csak kollégák, mert ő nagyon ad a látszatra, nem "bratyizik" senkivel.)

Nemrég felvett egy új kolléganőt, akit a minap sírva találtam a wc-n, és elpanaszolta, hogy nem érzi jól magát nálunk, úgy érzi, hogy ez a pasi nem kedveli, nem bízik benne, sokszor undok vele. Próbáltam vigasztalni, majd pár nap múlva újra összefutottunk, megint ki volt borulva. Mondta hogy lassan lejár a próbaidő neki, de fél, hogy el fogják küldeni, stb. Én próbáltam mondani neki hogy a "barátom", az ő főnöke jó ember, csak kicsit nehéz természetű stb. Erre azt mondja hogy nem jó ember, mert rólam is hogy beszél a hátam mögött. Neki pl azt mondta hogy velem szóba se álljon mert én megbízhatatlan vagyok, és mindent kidumálok, meg állandóan kavarok, szóval velem ne akarjon barátkozni. Hidegzuhanyként ért a dolog, és fogalmam sincs, hogy most erre rá kéne kérdeznem tőle, vagy hagyjam figyelmen kívül? Félek hogy ha rákérdezek, azzal "kirúgatom" a próbaidős kolléganőt, mert ugye elárulom amiket mondott. (plusz tudom, hogy valóban nem is kedveli, csak kényszerből vette fel alapból, de a csajnak meg nagyon kell a munka, szóval nem akarok indokot adni neki.) Másrészt viszont annyira bánt, hogy így beszélt rólam, és egyszerűen nem is értem az egészet. Vagy az új kolléganő hazudna? De annak meg semmi értelme nem lenne, meg semmi oka sem volna rá. Pláne, hogy velem nagyon kedves a csaj, átjön hozzám beszélgetni az én irodámba, stb. Ki mit tenne?


2023. okt. 3. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"munkán kívül nem járunk össze, de sokat csetelünk, sokszor nekem panaszkodik mind a magánéleti dolgokról, mind a munkahelyiekről. de a munkahelyünkön senki nem tudja, hogy mi barátok is vagyunk, nem csak kollégák, mert ő nagyon ad a látszatra, nem "bratyizik" senkivel. "


Csak szólok, ti nem vagytok barátok és egyértelmű, hogy az új kolléganőnek van igaza

2023. okt. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a kolleganonek van igaza. En nem folynek bele ebbe az ugybe, nem kerdeznem meg a "baratomat", viszont nagyon figyelnek.
2023. okt. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Shaddark ***** válasza:
90%
A jó benne az, hogy neked már nem kellenek ellenségek, ha ilyen barátaid vannak :)
2023. okt. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ki volt borulva, akkor biztos nem hazudott. Abban a lelkiállapotban az ember egyszerűen nem tud hazudni.

Egyetértek 1-essel, nem vagytok ti barátok. Nem is nagyon ismerheted őt emberileg. Föltételezed róla a jót, hát valójában nem olyan.

2023. okt. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Koptasd az illetőt ,ne irj soha semmi bizalmasat , ha elküldik a kollégát akkor talán rákérdezhetsz hogy mit ugat kavar a sunyi féreg , talán.
2023. okt. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szép kis barát az,aki "ad a látszatra" és nem vállal fel, mint barátot, de azért lelki szemetesládának jó vagy...a kolléganő nem hazudik, én sem folynék a helyedben nbele az ügybe, nehogy megszívjam,a nagyarcút pedig elkezdeném szép lassan kiiktatni az életemből.
2023. okt. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat en nem baratsag.. am valszeg igaz. Az emberek nagy resze ilyen
2023. okt. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hihetetlen amúgy hogy ez mindenkinek ennyire egyértelmű...en meg ennyire hulye voltam es vak...
2023. okt. 3. 18:47
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az objektív kívülállók sokszor jobban látják a helyzetet. 😉 semmiképpen ne ostorozd magad.
2023. okt. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!