Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Belszok, nem tudok koncentráln...

Belszok, nem tudok koncentrálni, nem tudom ugyanazt csinálni 20 percig se csinálni. Voltatok már így?

Figyelt kérdés

Régen az irodára fogtam de HO-ban ugyanez megy, elkalandozok, elalszok, mást csinálok munka helyett. Most nem a monoton feladatokról beszélek, azokat elkezdem és darálom 8-10-12 órán át. Inkább az ilyen tingli-tangli, 10 perces dolgokról, vagy amikor 5 különböző dolgot kéne fejben tartani és csinálni. Nem nekem való az irodai munka, ezt régen beláttam, manuális aktivitás, testmozgás, friss levegő híjján vagy alszok vagy mindenféle pótcselekvésekheh nyúlok. Ideigelenesen mégis ezt kell csinálnom.

Volt már, aki úrrá tudott ezen lenni?

A legaggasztóbb hogy tanulni se tudok, nincs meg a 'tiszta fej', nézem, nézem, aztán elalszok.


2023. okt. 7. 14:29
 1/5 Kitana. ***** válasza:
30%

Én is voltam így, akkor jöttem rá, hogy engem rohadtul nem érdekel semmilyen munka egyébként, nem tudok odafigyelni, nem is akarok, mert minden állás valaki másnak termel bevételt igazából, az agyi kapacitásomat nem akarom erre használni, hanem azt a szabadidőmben szeretném olyan dolgokra fordítani, ami engem érdekel.

A fizikai melót viszont baromira élvezem, magát az aktív részét, épp annyira monoton csak, hogy ne legyen még unalmas se, a napok többnyire ugyanúgy néznek ki, de napközben különböző feladatok vannak. Zenét hallgatok vagy podcastet napközben többnyire, meló után meg tiszta fejjel tudok bárminek nekiállni.

Vannak más terveim a jövőre, mert ez szerintem 40 alatt még elmegy, de afelett nyilván már csak kényszerből csinálják mások, a test nem bírja a végtelenségig.

2023. okt. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

Volt hasonló kollégám, aztán egyszer levágták az egyik lábát, aztán a másikat, végül mehettünk a temetésére.

Mind kiderült cukorbeteg volt és egyáltalán nem foglalkozott vele.

2023. okt. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, jöhet még!

1-es, szerintem a fizikai munkát végző emberek 80%-a nincs és soha nem is volt tisztában alapvető ergonómiai dolgokkal. én az anyagi részétől jobban tartok. 150-200 per hó a biztos éhhalál igy meg bejön 400-500 per hó is, időnként pár hónap munkanélküliséggel mert a bealvásaim miatt mindenhonnan kib*sznak.

2-es, igen, ki kell vizsgáltatnom magam, már régóta tervben van.

2023. okt. 8. 12:26
 4/5 A kérdező kommentje:
ment a zöld mindenkinek, nem tudom ki ez a lepontozóművész aki itt olvasgat minket
2023. okt. 8. 12:27
 5/5 A kérdező kommentje:

Egyébként nekem is a fizikai munka a fő tervem a köv néhány hónapra. Az alatt tovább képzem magam, és ha sikerül egy jobban fizető állast megkapnom akkor az talán elég a felszínen maradáshoz. Legjobb lenne persze összekombinálni a kettőt. Projekt alapon jól működök, ülnék én a gép mögött napi 12 órát is néhány héten keresztül, csak aztán legyenek hetek amikor egyáltalán nem kell.

Sajnos nem tudom a figyelmemet pontosan napi 8 órán át, pontosan a hét megadott 5 napján, havi 21-22 alkalommal, egyöntetűen fönntartani.

2023. okt. 8. 12:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!