Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyenkor kötelesek kifizetni...

Ilyenkor kötelesek kifizetni a túlórákat?

Figyelt kérdés

3. hónapja dolgozok egy cégnél, ahol amúgy 8.oras műszakban dolgozok, két műszak van..

De hétvégén szombaton 12, vasárnap 10 órát dolgozunk tehát egy műszak van.

Ezek túl órának számítanak,amit itt nem fizetnek ki, hanem össze adódik belőle 8 óra akkor csúszó napként van kiadva.

Nagyon érik a felmondás 5 hónap a próbaidő.

Nekem elég sok hétvégi túlórám gyűlt össze ezidő alatt, sose adták ki csúszónak.

Ha felmondok ugye ezeket is kötelesek kifizetni?

Köszönöm.


ápr. 29. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Pontosan volt minden dokumentálva?
ápr. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen.

Ilyen kártyás lehúzós rendszer alapján nézik az óraszámokat.

ápr. 30. 16:16
 3/7 anonim ***** válasza:

AZ egy dolog, hogy bent voltál. Az lehetett magánakció.

Elrendelte a túlórát?

ápr. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát külön nem rendelte el, mivel azt mondták mikor beléptem, hogy ez itt így szokás.

Tavaly még kifizették mostmár nem..

Akkor ezek szerint ihatok hideg vizet ezekre a túlórákra?:(

ápr. 30. 17:37
 5/7 Szolovjov ***** válasza:
100%
Ha munkaidőkeret van alkalmazva a cégnél, akkor keretidőszak végéig bármikor kiadható csúsztatásba a plusz óraszám. Vagy ha nem sikerül kiadni, csak akkor kötelesek kifizetni túlórában, a keretidőszak végén.
ápr. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk három műszak van. Tehát hivatalosan Hétfőtől - Péntekig dolgozunk.

Az utóbbi időben elég sokszor be kellett menni Szombaton is. Vagy délelőtt, vagy délután. Nekem Március hónapban egy, Április hónapban kettő napom volt. Márciusban egy délelőttös, most Áprilisban egy délelőtt és egy délután. A Márciusit még nem fizették ki senkinek. Kíváncsi vagyok, most Májusban kifizetik - e. Nekünk azt mondták, ha Június harmincig nem adják ki pihenőbe, akkor 150 %-al fizetik ki. Kíváncsi leszek. Nem lehet, hogy nálatok is így van?

máj. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hatos vagyok. Szerintem az ötös is erre gondolt. 😊
máj. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!