Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet a több műszakos...

Hogy lehet a több műszakos munkarendet (kereskedelem) összeegyeztetni a tanulással?

Figyelt kérdés

Több éve már annak, hogy a kereskedelemben dolgozom, részmunkaidőben és mostanra jutottam el oda, hogy teljesen kiszipolyozva érzem magam mentálisan és fizikailag egyaránt. Többször próbálkoztam volna kitörni ebből a mókuskerékből, továbbtanulással, álláskereséssel, stb. azonban pár hónap után rendre feladtam. Jelenleg a szüleimnél élek, se tartalék pénzem, se párkapcsolatom, se végzettségem, pedig 5 évig jártam egyetemre, ám mivel nem végeztem el semmit, így papírom sincs semmiről.


A kompetenciáim perpillanat kimerülnek ennyiben: közép és felsőfok közötti angoltudás, gépírás, különböző számítógépes programok ismerete (pl. Office, PhotoShop, digitális rajzprogramok, videovágás) középhaladó rajztudás. 6 évnyi kiskeresekelemi tapasztalat. Ja, és nő vagyok, idén töltöm a 30-at. Gondolom mondanom sem kell, hogy nemigen kapkodnak értem a munkáltatók, olykor még másik üzletláncoktól sem hívnak be interjúra.


Idén, amolyan mindent vagy semmit alapon belekezdtem egy képzésbe, ami az álomszakmámhoz kapcsolódik (képzőművészet), munka mellett ingázom fel az órákra, a szabadidőmben pedig a házikat, beadandókat csinálom. Még alig egy hónapja csinálom, de már most kezdem érezni, hogy nem nem lesz ez így jó. A képzést magát élvezem, viszont a munkával járó stressz és váltott műszakkal (5-13:30 vagy 14:00-22:30) járó kialvatlanság, továbbá az ingázás mellett alig marad energiám, így nem tudok teljes erőbedobással foglakozni a feladataimmal.


Legszívesebben felmondanék és csak a képzésre koncentrálnék, esetleg keresnék egy olyan állást, ahol lehet tömbösítve, azaz heti 3-4 napban 10 órát dolgozni, lehetőleg általános munkarendben, viszont érettségivel korlátozottak a lehetőségeim, pláne a fővároson kívül. Pénzügyi tartalék és/vagy párkapcsolat híján a budapesti albérletbe való költözés sajnos belátható időn belül nem játszik. A szüleim talán tudnának segíteni anyagilag, azonban nem szeretnék mindenben rájuk támaszkodni, a jelenlegi képzésemhez szükséges önerőt is ők fizették. Ezen kívül van néhány kisebb hitelem is, amelyet a képzésemhez szükséges számítógép(ek)re vettem fel.


Lényeg, ami lényeg: több esetről hallottam, akik nálam hátrányosabb helyzetből (gyerekek, és/vagy 40 órás, három-négy műszakos állás mellett) is végeztek el OKJ-s képzéseket, vagy akár egyetemet is. Nekik mi a titkuk?



2023. okt. 8. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

'Nekik mi a titkuk?"


Akarat és kitartas. 5 évig jártál egyetemre a semmiért?

2023. okt. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bölcsészkar volt, azon belül is olyan fordítói nyelvszak, ahol az adott nyelvet az ott töltött idő alatt nem sikerült olyan érdemi szinten elsajátítanom, hogy el tudjak vele helyezkedni. Ettől függetlenül bánom, hogy nem írtam végül szakdolgozatot, mert már csak ez volt belőle hátra, plusz ugye a záróvizsga. Ha nem is azon a területen dolgoznék, legalább lenne egy diplomám, ami manapság már sok korrektebb munkahelyre alap, így viszont kidobott idő volt az egész. Alighanem életem végéig bánni fogom, hogy feladtam, de ez már késő bánat, mivel már két éve elévült az abszolutóriumom. :(


Utána marketing foszk-ra mentem, immár a jelenlegi munkám mellett, de az meg nem érdekelt, azt azért hagytam félbe.


A művészet mindig is érdekelt, csak idáig hobbiszinten túl sosem mertem komolyabban belevágni. Meg aztán a munkával töltött éveim alatt amúgy is beleöltem már az eddigi összkeresetem több, mint felét különféle manuális meg digitális rajzeszközökbe, legalább ez ne vesszen már kárba. Viszont, a váltakozó munkarendet meg az egyenlőtlen munkabeosztást mostanra már nagyon nehezen viseli a szervezetem. Egyik nap bent vagyok este fél 11-ig, utána adnak egy nap pihenőt, majd másnap reggel 5-re már bent kell legyek. És tele van ilyen megoldásokkal a beosztásom. Nem csoda, hogy le vagyok amortizálódva és alig van bármihez is energiám. A többműszakos munkarend egy nyomorult mókuskerékbe taszítja az embert, ami egyenes út a depresszióhoz.


Ezért aztán számomra ez a jelenlegi képzés jelenti hát a fényt az alagút végén. Amint elkezdtem járni az órákra, a mentális állapotom mintegy varázsütésre javult, úgy, hogy előtte nyáron már a legrosszabbra gondoltam…

Ami miatt most ismét romlani kezdett picit, az az, hogy túlterhelve érzem magam, és kb. semmire sem tudok időt szakítani, sem más hobbikra, sem személyes rajzos projektekre. Munka, suli és ingázás mellett örülök, ha a házi feladatokra meg az alapvető házimunkára tudok időt szakítani. Ez pedig hosszú távon attól tartok, kiégéshez vezethet.


A kérdés csak az, hogy hogyan egyeztessem össze a tanulmányaimat ezzel a lehetetlen beosztással, vagy ha váltanék, mégis milyen helyen alkalmaznának részmunkaidőben, mezei érettségivel? A diákmunka sajnos nem játszik, mivel felnőttképzésről van szó, amihez nem kapunk diákigazolványt. Sok embernek sikerül pedig munka mellett tanulni, ezért sem értem, hogy én mit rontok el. :( De gyanítom, első körben a váltott műszak lesz az, amitől mindenképpen szabadulnom kell.

2023. okt. 8. 19:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Akarat.

Kitartás.

Csinalás.

Lehet hogy másoknak ez a titkuk.

2023. okt. 9. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2. Nagy lecke volt ez számodra is , de most így utólag tudod mit nem fogsz mégegyszer tenni, remélhetőleg tanultál a hibadból.

Ha úgy érzed hogy ezt így ebben a formában nem bírod akkor keress más munkahelyet ahol úgy tudsz dolgozni ahogyan te szeretnél, még fiatal vagy te is szóval fel a fejjel.

Lehet hogy nem azonnal találsz új munkahelyet, de idővel sikerülni fog, addig is ha van szabid vegyél ki heti 1-2 napot vagy esetleg kérj fizetetlen szabit heti 1-2x ha már nincs szabid.

Ilyen műszak beosztás mellet nem könnyű a tanulás, de igazából annak sem könnyű aki napi 10-12 órákat dolgozik,tanuláshoz a részmunkaidő jobb igaz milliomos nem leszel tőle.

Most ne gondolj más lakhatásra, először keress új munkát, tanulj aztán ha ez okes jöhet a lakhatás.

Egyszerre ha túl sok mintent akarsz és csinálsz ki fogsz égni.


Egy biztos, amit te is látsz, ez a több műszakos munkarend sok jóhoz nem vezet hosszú távon az már egyszer biztos.

Ha most még megteheted hagyd ott, többet ér az egészség.

Lehet hogy cikinek érzed hogy a szüleid tartanak el, de most még ahogy olvasom tudsz rájuk számítani és segítenek is, ha ők ilyen rendesek akkor élj a lehetőséggel aztán majd később ezt meghállálod nekik.

Mások negatív véleményével meg nem kell foglalkozni.


Na basszus, tudod te saját magad mit kellene tenni. 🙂

Ne akarj valami előkelő munkát most, keress valami olyat a környékeden ami fix munkaidős és nem készülsz ki tőle.

Próbálj ki más munkát is, úgysem kell azt életed végéig csinálni mivel más terveid vannak.

Több fajta munkalehetőség van részmunkaidőben:

-Pultos.

-Postás:oda valószínűleg van felvétel.

-Konyhai tálaló, segéd,mosogató esetleg pincér.

-Takarító.

-Recepciós.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

Tudom, tudom nem egy állom, de ha nagyon dolgozni akarsz akkor ez van jelen pillanatban.

Amilyen cégek vannak a környéken írd össze, hívd fel őket, menny el személyesen és érdeklődj van e valamilyen részmunkaidős munkalehetősegük, nem minden cég hirdet állandóan ez már egyszer biztos.

Sok sikert, aztán majd írd meg miújság? 🙂

2023. okt. 9. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!