Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az orvosi karrier és a család...

Az orvosi karrier és a család mennyire összeegyeztethető egy nőnek?

Figyelt kérdés
Orvos szeretnék lenni, ez az álmom, de nagyon félek attól, hogy nem fogom tudni összeegyeztetni a gyerekvállalással és a családdal. Nektek erről mi a véleményetek esetleg tapasztalatotok? Melyik orvosi irány a legideálisabb egy nőnek?

2022. okt. 5. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Egyelore ne a csaladdal torodj. Inkabb legyen penzed orvoskent, minthogy csaladot alapits es csoro legyel. Majd kesobb ugyis at fogod latni jobban. Nyugi, epitsd a karriert.
2022. okt. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Nekem van több női orvos ismerősöm, ők az alapképzés után vállaltak gyereket és utánna kezdtek el rezidenskedni, a radiológián vannak.
2022. okt. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem ne félj attól, hogy nem fogod tudni összeegyeztetni a munkád a családoddal, mert biztos, hogy lehetséges. Az álmodat mindenképp váltsd valóra, viszont, ha úgy érzed, hogy a munka már róvására megy a családdal töltött időnek, akkor mindenképp figyelj arra, hogy ne hanyagold el őket. Viszont tényleg fontos, hogy ha gyereket szeretnél vállalni, legyen meg a megfelelő anyagi forrásod hozzá, hogy a leendő gyerekeidnek minden FONTOSAT meg tudj venni.

Én így látom :)

2022. okt. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az összes női orvosnak van gyereke, akit ismerek. Ők össze tudták egyeztetni. 🙂
2022. okt. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Te az alapján választasz iranyt ami összeegyeztethetobb? Szerintem kell hozzá egy rugalmas pár, illetve előre minek aggódsz, gondolom ez még évek. Ha kórházban dolgoznal ahol ügyeletet kell vállalni az gondolom megterhelobb, kisgyermek mellett biztosan nem vállalnám.
2022. okt. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A munkaidő miatt gondolod, hogy probléma lehet?


Nem árt ha az apa rugalmas és bármikor tudja hozni vinni a gyereket. Jó ha vannak segítőkész nagyszülők. Valamint neked is lehet olyan szerencsés munkahelyed, hogy figyelembe veszik a kérésed, hogy pl 8-tól 4-ig dolgoznál. Szóval igen, kivitelezhető.


Vannak olyan házaspárok is, ahol mindketten orvosok. Olvass utána, biztos vannak híresebbek köztük vagy akik már adtak interjút a témában.


Pl. nézd, öt gyerekkel is megoldották: [link]

2022. okt. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Magánpraxis és úgy egyeztetsz, ahogy akarsz.

Arra készülj fel, szakvizsgáig, de méginkább releváns tapasztalatig nem célszerű családban gondolkozni

2022. okt. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nőként semmi akadálya, férfiként sokkal nagyobb probléma.
2022. okt. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én most vagyok ötödéves orvostanhallgató és egyetem után pár éven belül szeretnénk családot alapítani a párommal.

Ő sokkal kötetlenebb területen dolgozik, mindig számíthatok rá és szerintem ő családcentrikusabb, mint én . :D

Amúgy elég sok szakma van, ami családbarátabb : szemészet, reumatológia, bőrgyógyászat, háziorvostan, pathológia , igazságügyi orvostan, pszichiátria, onkológia . Igazából a sebészet , a nőgyógyászat, a sürgősségi, az aneszteziológia nem annyira könnyű család mellett szerintem egy nőnek.

2022. okt. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!