Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyon rosszul esett ez a...

Nagyon rosszul esett ez a kollégáimtól, mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Nem hagy nyugodni a dolog. Van két kolléganőm, akivel jó a kapcsolatom (vagyis azt hittem), de történt egy incidens.


Bent ültem a wc-n pár perce már mikor egyezer csak annyit hallottam hogy a külső ajtónál elkezdtek egymással beszélgetni. És hát valahogy rám terelődött a téma, és elég szépen kibeszéltek (nem részletezném miket mondtak, mert nem annyira lényeges a történet szempontjából, volt benne munkahelyi meg magánéleti dolog is), nyilván nem tudták, hogy ott vagyok bent a wc-n. Pedig kikerülhetetlenül zörögtem a wc-papírral és 2-szer lehúztam a wc-t is.


Ti hogy viszonyulnátok hozzájuk ezek után?


24/N



2023. okt. 11. 01:07
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Ez egy teljesen általános dolog. Egy munkahelyen meg sokszor pont elég annyira jóban lenni a többivel, hogy tudjatok együtt dolgozni.
2023. okt. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha rosszindulatú kipletykálás (vagy a rólad megtudott információk eltorzítva történő megdumcsizása volt), akkor megérkezéskor köszönés, távozáskor köszönés és csak a munkára szorítkozó információ-közlés.

Egyébként - te tudod megérné -e - elhívhatod azt az egy-két embert négyszemközti beszélgetésre (fontos hogy indulatmentesen kérdezd): "hallottam amit beszéltetek, nagyon rosszul esett, miért gondoljátok ezt így?"

2023. okt. 11. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Nők. Az egy ilyen faj.
2023. okt. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%

Ha tudták, hogy van ott valaki, akkor sztem nem hinném, hogy olyan infókat adtak át egymásnak, ami miatt meg kéne sértődnod. (hiszen például honnan tudhattak volna, ki van ott bent, és mondja neked vissza a hallottakat.)


Vagy másik opció, hogy pontosan tudták hogy te vagy ott, és direkt csináltak.

2023. okt. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Levonnám a tanulságot: nem beszélek magánéleti dolgokról a munkahelyen, ha a munkámat szidták, elgondolkodom, kell-e változtatnom, és a bónusz: megtudhattam, kiben nem kell megbíznom.

A két munkatárssal nem beszélnék erről, munkahelyi udvariassággal kezelném őket és ennyi. Ha addig olyan jóban lettem volna velük, hogy dumálgatunk össze-vissza, akkor azt abbahagynám. De nem sértetten meg önsajnálattal, hanem csak úgy alapból. Ha ők megérzik a változást és rákérdeznek, mizu, max akkor említenék olyasmit, hogy "hallottam, amit a múltkor rólam beszéltetek, szeretnék elébe menni annak, hogy ez még egyszer előfordulhasson, mert nem esett jól. Harag nincs már bennem, menjünk vissza dolgozni..."

2023. okt. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi tanácsokat, mindet raktározom magamban. ☺️
2023. okt. 11. 08:47
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
Én is csak azt tudom mondani, hogy kizárólag munkával kapcsolatos dolgokat szabad megbeszélni kollegákkal, mert nagyon durván visszaüthet - a kollegáid NEM A BARÁTAID!
2023. okt. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
De jól mondod 7-es!!!!!
2023. okt. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!