Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért lehetnek velem ilyenek...

Miért lehetnek velem ilyenek a kollégáim? Változhat ez idővel?

Figyelt kérdés

1 hónapja kezdtem egy új munkahelyen. A betanulásom kezdete egy külső irodában történt ahol egy kolléga van mindig és a többiek csak néha néha esnek be oda. Ott megkaptam a nagyon alapokat úgy ahogy… Most bekerültem a központi részre, hogy ott is tanítanak majd csak kicsit másabb, bonyolultabb dolgokat. Egy nagyon kis csapat dolgozik itt 6 fő +én, de ők már nagyon régóta. (kb. 20 évvel idősebb tőlem mindenki).

Azt hittem, hogy majd itt is foglalkozik velem valaki ugyan úgy mint a másik helyen vagy odaültetnek mellé, hogy tanítson de nem. Beültettek egy mindenkitől távol eső részre és adják a munkát, hogy csináljam majd ők utánna ránéznek, hogy megfelelő lett e. Ami vagy megtörténik vagy nem (inkább az utóbbi jellemző). Ha segítséget kérek mert elakadtam (teljesen új ismeretlen dolgokban) akkor 10-20-30 perc múlva jönnek oda de akkor sem valami jókedvvel és úgy kell belőlük kihúznom az infókat, hogy akkor ezt miért így vagy úgy kell. Beszélgetni sem nagyon akarnak velem szünetben sem.

Szóval egyszerűen nem hajlandóak betanítani vagy csak kicsit is segíteni a betanulásom. Majdnem elvárják, hogy ugyan olyan tudásom legyen máris mint nekik sok sok év után.

A pláne még az, hogy ezt a főnök is látja mert egy helységben van velünk és nem érdekli. Ő sem szól hozzám ugyan úgy mint a többiek, még annyit sem kérdez mint más helyeken szokták, hogy hogyan tetszik a munkahely vagy valami amivel tudakolná, hogy maradok vagy sem.

Pedig én aztán nem csináltam és nem is szóltam senkinek semmit ami miatt ilyen ellenségesen kellene velem viselkedni. Még adok egy kis időt ennek a helynek hátha jobb lesz mert nem lenne rossz meló de ilyen közegben nem tudnék sokáig dolgozni úgysem.


2023. szept. 2. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenhol ez van. Mondd meg a főnöknek hogy nem fogsz tudni rendesen dolgozni ha nem tanítanak be.
2023. szept. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Háát én eddig nem ezt tapasztaltam más helyeken (akkor lehet szerencsém volt).

Utalni már utaltam rá a főnöknek, hogy ez a helyzet de nem mondott rá semmit, tényleg semmit... Konkrétan nem akartam a szemébe mondani de, ha nem változik nincs más választásom.

Nagyon fura nekem ez a helyzet, mintha csak azért vettek volna fel, hogy meglegyen a létszám.

2023. szept. 3. 17:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Engem sem tanítottak be az előző helyemen és még én voltam a f.asz. Jött egy másik csaj velem együtt, ő konkrétan addig b.aszogatott mindenkit, amíg nem tanították meg valami újra. Én meg nem értek ezzel egyet, az ő dolguk betanítani. Én felmondtam, mert ez így nagyon nem volt oké, hogy elvárták, hogy mindent tudjak, de nem tanítottak be.
2023. szept. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!