Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Témához hozzáértőktől kérdezve...

Témához hozzáértőktől kérdezve: naponta jelenik meg elképesztő AI fejlődésről cikk, gyakorlatilag elsők közt fogja az Analyst és IT szektorban leváltani az embereket. Ti nem aggódtok?

Figyelt kérdés
2023. okt. 15. 17:51
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Nem fogja leváltani
2023. okt. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Férjem ezen a területen dolgozik, egy nagy (NAGY) cégnél. Szoktunk erről beszélgetni, tudom kb. hogy min dolgozik éppen. Nem fogja. :) Bár mondjuk eleve az analyst és IT szektor sok különböző területből áll.
2023. okt. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%
Lehet hogy par juniornak meg kavefozo aszisztensnek elveszi a melojat, de aki valoban szakember, annak nincs felnivaloja.
2023. okt. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
Nem fogja leváltani.
2023. okt. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogja. A munkámnak (jelenleg munkanélküli vagyok, nem emiatt :) szóval az eddigi munkáimnak) a leginkább nem-szeretem részeit kiválthatNÁ. Sorok, oszlopok másolgatása innen-oda, 3-féle tracker töltögetése, információk összekukázása 10-féle platformról... csak hogy néhány példát mondjak.

Jó ideig még nem fogja, mert ahhoz is kell valaki, hogy automatizáljon, ahhoz is, hogy valaki átlássa ezeket a folyamatokat és újakat alkosson helyette, ahhoz is, hogy mindezt letesztelje... min. 3 új munkakör, és akkor az üzemeltetésről még nem beszéltünk.

Egyelőre ezen a 3-on is spórolnak a cégek, szóval nagyon messze van az az automatizació.

Ha már nem spórolnának, akkor aggódnék a legkevésbé. Én nagyon szívesen váltanék ezekre a munkakörökre, igényt még nem látok rá, legalábbis az én területeimen alig. Addig is marad a tengernyi darálós munkakör, repetitív feladatokkal.

Vannak, voltak kollégáim akik pedig foggal-körömmel ezekbe a repetitív feladatokba kapaszkodnak. Az ilyenek a legnagyobb gátjai ezeknek a változásoknak és ameddig van ilyen ember, szintén nem kell aggódni, nem fog tudni itt senki semmit automatizálni, mert ha ezeket kirúgod, nem megy az operáció se.

2023. okt. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!