Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért éreznek arra...

Az emberek miért éreznek arra elképesztő vágyat, h1ogy nyilvánvaló dolgokat megjegyezzenek?

Figyelt kérdés

153 centi vagyok, és tisztában vagyok vele, hogy egy negyedikes gyerektől alig vagyok magasabb, mégis folytonegjegyzik, hogy milyen kicsi vagyok.

A kezem is kicsi, a lábam is (35-ös lábamra alig találok cipőt), és ezt is folyamatosan megjegyzik.

Hajam is alig van, nem éppen a dússágáról ismert, mégis mindig megjegyzik, hogy milyen kevés hajam van, mintha nem tudnám.


2022. aug. 29. 09:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Erre én is szeretném tudni a választ. Ugyanilyen pl. amikor látják, hogy bal kézzel írok, és megkérdezik/megjegyzik, hogy "Balkezes vagy? Jéé!" Hát nem látja, hogy igen? Most erre mit kellene válaszolni?

Régen meg a hajam miatt piszkáltak, hogy mennyire hosszú: "Hosszú a hajad. Nagyon hosszú." Tudom, és?

2022. aug. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ja igen, balkezes is vagyok, azt is folyton megjegyzik. Minthogyha más nem lenne balkezes.
2022. aug. 29. 09:07
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Ilyenkor kérdeznek, hogy miért van így.
2022. aug. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
Nem a nyilvánvaló dolgok megjegyzésére éreznek késztetést, hanem ami számukra szokatlan, feltűnő, stb.
2022. aug. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A balkezesség az mióta szokatlan? Márcsak elvétve nevelnek át a jobb kézre.
2022. aug. 29. 09:21
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

"A balkezesség az mióta szokatlan?"

Mindig is az volt.

2022. aug. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Jó kicsi vagy.
2022. aug. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Metionin ***** válasza:
81%
Engem rendszeresen tájékoztatnak, hogy milyen vékony vagy hogy milyen fehér vagyok. 32 év alatt gondolhatnák, hogy már feltűnt :D amúgy sokszor csak beszélni akarnak. Vannak, akik képtelenek csendben lenni és mindenáron keresnek valami témát, amivel megszólalhatnak, hátha lesz belőle beszélgetés, ezért kérdezik meg pl. hogy "na, itt vagy/eszel/hazajöttél?" - mintha nem látnák.
2022. aug. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ha annyiszor lenne egy forintom ahányszor közölték velem hogy vékony vagyok és hogy hosszú a hajam.... Nem tudom hogy miért feltételezik, hogy az ember soha nem néz tükörbe és nem veszi észre ezeket magán.


Már egy ideje rászoktam hogy kedvesen, érdeklődve visszakérdezek, hogy "és?", elég vicces ahogy hebegnek. :D

2022. aug. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező: miért kell kekeckedni a válaszolókkal? 5/9)
2022. aug. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!