Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tud valamit kezdeni a cégem...

Tud valamit kezdeni a cégem az elvett bérletemmel?

Figyelt kérdés

Mai napon két hónap után felmondott a munkáltatóm, próbaidő alatt. Ha nem rúgtak volna ki lehet én mondtam volna fel rövid időn belül, nem találtuk meg egymást, van ilyen.


Viszont a cég visszakérte a november elejéig érvényes BKK bérletemet amit én vettem céges (utólag fizették ki) számlára és az én személyiszámom van rajta. Elméletileg ők ezt vissza fogják váltani BKK irodában, amit én kétlek, mert úgy tudom ahhoz be kéne mutatni a személyimet ráadásul már tart az érvényességi ideje szóval nem tudom mit akarnak rajta visszaváltani. Utazni nem utazhatnak vele mert az én személyiszámom van rajta. Ez csak egyszerű kicseszés lett volna, vagy tudnak vele bármit is kezdeni?



2023. okt. 16. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

“én vettem céges (utólag fizették ki) számlára és az én személyiszámom van rajta. ”


Kifizették, tehát semmi közöd, hogy mire használják!

Igen! Lehet szerződésük, hogy az érvényes szelvényt leadják, és másikat kapnak helyette.

2023. okt. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondja az #1, ha céges kontóra ment, akkor ők rendelkeznek vele. Sorry.
2023. okt. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, át lehet váltani az ilyet, kezelési díjjal.
2023. okt. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért nem fizeted ki a bérlet árát? Mert igazából nem te vetted, hanem a cég.
2023. okt. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy örülj, hogy ilyen cégtől megszabadultál.
2023. okt. 17. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem éves MÁV kártyát adott a cég. Amikor felmondtam augusztusban, simán nálam hagyták, köv.év február végéig tudtam még használni (egész ország területén), és nem kérték vissza.

Szóval jól írja előző, ilyen kicsinyes cégnél amúgy sem lett volna jó dolgod, legyenek boldogok a bérleted megmaradt részével.

2023. okt. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Kifizették, tehát semmi közöd, hogy mire használják!"


Nem "kifizették", hanem kötelező jelleggel hozzájárultak a munkába járás költségéhez. Ez nem a cég vagyona lett, ami "visszajár", ha már nem dolgozol ott. Nem lett volna joguk elvenni a bérletet. Ilyen esetben a bérlet marad a dolgozónál (az övé, ő vette, csak költségtérítettek neki), és a bérlet árát arányosan meg kellett volna téríttetni a dolgozóval, ha a munkáltató úgy dönt (belső szabályzatban kell róla rendelkezni). De dönthet másképp is. Például úgy, hogy nem térítteti meg.


Ez csak egyszerű kicseszés volt, és nem tudnak vele semmit kezdeni. Kicsinyes bosszú volt a részükről. Ennyi...

2023. okt. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem, nem igaz.

A bérlet addig jár, amíg dolgozol. Ha tartósan beteg lennél, arra se járna.

2023. okt. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A bérlet addig jár, amíg dolgozol. "


Senki nem mondta, hogy nem addig jár. Azért van rá lehetőség, hogy lejárat előtti munkaviszony megszűnése esetén időarányosan visszafizettessék a dolgozóval a költségtérítés rá eső részét -> ami már nem járt volna. :)


Én a "kifizették" a bérletet szófordulatra reagáltam, hogy attól még az nem lesz a munkáltatóé, mert ez egy költségtérítés, nem pedig anyagbeszerzés, ami által a beszerzett anyag a cég tulajdona lesz és az neki jár!


Hatalmas különbség, számvitel, adózás, minden szempontból! Ne keverd össze őket!

2023. okt. 20. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!