Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a mobbing hatása az emberi...

Mi a mobbing hatása az emberi kapcsolatokra?

Figyelt kérdés
Nem csak a kollégákkal való kapcsolatra, hanem a mobbingolt ember magánéleti emberi kapcsolataira is.
2023. okt. 17. 11:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez a mobbing erősségétől és az illető mentális állapotától is függ. Én voltam mobbing áldozata, de a barátaim és a családom területére nem vetült ki semennyire.
2023. okt. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Shaddark ***** válasza:
100%

A mobbingolt ember előbb mentálisan, majd fizikailag is megbetegszik.

Az áldozat önképe leromlik. "Jellemző tünetei a krónikus fej- és hátfájás, a szorongásos és alvászavarok, a szív- és érrendszeri betegségek, de megjelenhet akár a depresszió vagy a PTSD is.

A mobbing áldozatai esetében az egészségügyi állapot romlásával egyidejűleg a munkahelyi jóllét és a teljesítény is negatív irányba változik.

Gyakrabban kezdenek el hiányozni, kevésbé lesznek produktívak, és nagyobb valószínűséggel hagyják el a vállalatot is. Sérülnek a munkahelyi és a társas kapcsolataik."

[link]

2023. okt. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

A mobbing kérdés szőnyeg alá söprését társadalmi bűnnek, de még mérsékeltebben is csak társadalmi mulasztásnak tartom. Pont az ilyen dolgok miatt, amit #2 is felvetett.


Az ember rá van kényszerülve a megélhetésre, nem lehet ily módon sem, senkinek az életével és megélhetésével játszani, csak mert olyan a helyzet, hogy nem biztos hogy megteheti, hogy váltson.

2023. okt. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Shaddark ***** válasza:
100%
Jó vezetői képzéssel, tanfolyamokkal lehetne ezeket elkerülni. Ha a vezetőben tudatosodik, hogy nem erkölcsi érvek miatt (bár...) kell foglalkoznia vele, hanem mert jelentős mértékben rontja a munkahelyi teljesítményt. Ahol mobbingolnak, ott 10 ember helyett minimum 11 van felvéve. De inkább 12...
2023. okt. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Kollégákra: Kb. rossz viszony, ellenségeskedés, de jobb esetben is távolságtartás, akkor is, ha jóban voltatok, akkor is, ha amúgy jóban lehetettek volna, akkor is, ha amúgy semmi bajotok nem lenne egymással. És ez maradandó, mert ha már egyikőtök sem dolgozik az adott cégnél, így szokták meg, hogy rosszba kell veled lenni, ez idegződött be. Birka dolog, de így működik.


Magánélet: Mindenkihez fáradtabb vagy, stresszesebb vagy, ingerültebb vagy, és tudatosan vagy tudatlanul is, de levezeted a körülötted lévőn a feszültségeket. Megromlik a kapcsolat, elhagynak, magadra maradsz és ha még az állásból is kikerülsz, hát a mobbingolóid eltüntettek a térképről. Hiába csak a munkahelyről akartak. Bár az őket már nem érdekli.

2023. okt. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
5# De sajnos általában pont hogy a vezető kezdi a mobbingot a nem kívánatossá vált kollégával szemben, vagy ha azonos pozíciósok mobbingolnak valakit, hát a vezető azt fogja látni, hogy nem tudnak vele együtt dolgozni, és a többség szavára hallgat. Vezetői képzésekben meg sajnos ilyenekkel nem foglalkoznak, csak másmilyenekkel.
2023. okt. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Shaddark ***** válasza:
100%

"Vezetői képzésekben meg sajnos ilyenekkel nem foglalkoznak, csak másmilyenekkel."


Ez elég szomorú.

Pedig szerintem kellene, rettenetes hatásai vannak a cégre nézve, fluktuáció, teljesítmény romlás...

A vezető meg ha valakivel nem elégedett akkor köszönjenek el egymástól, én értelmét sem látom minek kellene mobbingolni. hacsak nem alkalmatlan az a vezető a posztra mert érzelmi és nem értelmi(es) döntéseket hoz.

2023. okt. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha letelt a próbaidő, akkor sok helyen azért, hogy ne kelljen végkielégítést fizetni. Próbaidő alatt felesleges mobbingolni (próbaidő után meg gyökérség), de az már ilyen vagy "mert megtehetem", vagy "mert jól esik", vagy "mert így könnyebb" alapon megy.


Nem véletlenül nincs a vezetőképzéseken ilyenről szó.

2023. okt. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nézzétek, egy nagy multinál csak számok vagyunk, olcsó külföldiek. Adott költségszinten X minőségű vezetőt tudnak foglalkoztatni, aki alatt Y a fluktuáció és a teljesítmény is adott szinten pöcörög. Ez mind bele van kalkulálva amikor kijön egy adott osztály éves költségvetése. /A kkv-kat, állami szektort meg hagyjuk is, ott a szervezeti kultúra mint olyan, nem létezik, ismeretlen fogalom./

Kollégákkal való kapcsolat nyílvánvalóan megromlik, ahogy előttem is írták, senki nem akar a fekete báránnyal barátkozni. Az első ilyen esetemet én zseniálisan, mondhatni profi módon kezeltem, ezért utána persze mindenki velem akart barátkozni. Ha van csapatok közötti rivalizálás - a mi esetünkben volt, akkor az is segíthet, "lám, ezt a szerencsétlent ki akarták csinálni odaát, nézzük meg, milyen ember lehet." De ez 10-ből 1, nagyon ritka eset.

A magánéletemre is messziremenő hatása volt amikor először megmobbingoltak. Az akkori barátnőmmel kb. az eljegyzés előtt tartottunk. Magában a mobbing elleni harcomban támogatott de azt sose tudta megbocsátani hogy nem rá figyeltem azokban a hónaokban és ez az összegázasodós sztori is el lett napolva. 2 évvel később szakítottunk, de már előtte megromlott a kapcsolatunk. Mindent újra kellett kezdenem és nem igazán találom a helyemet, azóta sem.

Ez volt egyébként a leglájtosabb mobbing esetem, mondhatni ízelítő.

Azóta volt legalább 3, anyagilag, magánéletileg is mindegyik megviselt, most is épp egy kapcsolati válságban vagyok, és pénzem sem tudom miből lesz november elején, ugyanis kirugtak.

A jó vezető egyébként tényleg sokat tud segíteni, sajnos az első eset óta nem találkoztam ilyennel. Végül ez a vezető is más cégnél kötött ki, talán nem véletlen.

2023. okt. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

14:12


Nagyon sajnálom a veled történt dolgokat, mind a munkahelyen történteket, mind a magánéleti válságot, ami kialakult. Tiszteletre méltó és korrekt dolog, hogy nem őt hibáztattad a mobbingolásból adódó figyelem elterelés miatt. Becsülendő az ilyen a mai világban.


Remélem kikeveredsz mihamarabb a kapcsolati és munkahelyi válságból is. Valami borzalmas volt olvasni, bevallom. Nem azért mert hihetetlen vagy szürreális lenne, vagy ilyesmi. Pont azért mert valós.


Elmeséled hogy kezelted az első ilyen esetet? Lehet sokaknak segítene.

2023. okt. 17. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!