Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy segédmunkásnak tényleg...

Egy segédmunkásnak tényleg minden munkát meg kell csinálnia?

Figyelt kérdés
Egy cégnél vagyok és megvan a munkaköröm, de a szerződésben benne van, hogy más jellegű feladatokat is el kell végeznem. Ez gyakorlatilag abból áll, hogy mindenki kiabál utánam a munkahelyen, hogy csináljam meg, ami neki éppen eszébe jut. Még válaszolni sincs időm, nemhogy elvégezni, amiket mondanak. 24 órán át benn lehetnék, akkor sem végeznék a 8 óra alatt rám kirótt munkával.
2023. okt. 18. 05:27
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
12 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem az számít, hogy segédmunkás vagy, hanem ha a szerződés tartalmazza a munkaköri leírást és te aláírtad, akkor igen.

Sajnos én is voltam olyan cégnél, ahol a vezető olyan szerződést tolt elém, amelyben a feladatok felsorolása végén oda volt írva, hogy egyébként minden felsőbb vezetői utasítás elvégzése. Sajnos a magam kárán megtapasztaltam, mit jelent ez, fel is mondtam.

2023. okt. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem tetszik mondj fel, nem minden munkahely ilyen, vannak korrekt munkáltatók is.
2023. okt. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig csakis olyan munkahelyen voltam, ahol a munkaköri leírásban benne volt az is, hogy "olyan feladatok, amellyel munkahelyi vezetője megbízza".


Ez vezetőtől függ, hogy mennyire használja ki.

2023. okt. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

Nem csak neki, de majdnem minden mai magyar dolgozó embernek univerzálisnak kell lennie.

Hisz tudjuk:

A zemberek ezt akarták.

2023. okt. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Van egy főnököd. Ő adhat utasítást. Ha bárki más szól, mondhatod nyugodtan, hogy más feladatod van.
2023. okt. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!