Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 50 éves segédmunkásként van...

Képernyőkép kérdése:

50 éves segédmunkásként van még értelme megpróbálom karriert nem váltani hanem inkább csinálni? Ha igen jó ötlet az hogy az első lépés egy angol középfok elérése (nulláról)? A második egy emelt szintű érettségi. A harmadik pedig

Figyelt kérdés

pedig valamilyen egyetemi alapszak?

Azt hinném, hogy az alapszakon túlra már nincs időm...


2023. márc. 29. 04:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
96%
Ez pontosan a váltás menete lenne... milyen alapszakra gondoltál?
2023. márc. 29. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 A kérdező kommentje:

Programozó lettem volna 30 évvel ezelőtt, de más fele ment az életem.

De attól tartok hogy ennyi idősen ehhez már túl késő...

2023. márc. 29. 06:05
 3/92 anonim ***** válasza:
88%
Soha nem késő. Nem lesz könnyű, az biztos, de megbánnád, ha nem vágnál bele. Hajrá!
2023. márc. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam hogy az érettségi már megvan de már nem tudnám újra letenni a középszintűt se. Így a szakközépiskolát nem kell újra elvégeznem mert a jogom megvan az egyetemhez hanem csak felkészülni egy emeletre. Legalábbis ha olyanra jelentkezem ahova kell a plusz pontszám.


(Illetve jól tudom hogy ha nem volna meg a érettségim akkor nem lehetne csak érettségizni hanem el kellene végezni négy év középiskolát?)

2023. márc. 29. 06:55
 5/92 A kérdező kommentje:
3 úgy értem hogy programtervező informatikusnak lenne túl késő. Mert az az egyik legnehezebb szak. Vagy erre érted hogy ez se túl késő?
2023. márc. 29. 06:56
 6/92 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem túl késő, ha érzéked és motivációd is van hozzá!
2023. márc. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 A kérdező kommentje:
Gyerekként ászprogramozó voltam de az a harmincéves szaktudás már mit sem ér. Az alapfogalmakat talán még tudom, legalább is remélem hogy az alapfogalom és számít az még ma is.
2023. márc. 29. 07:29
 8/92 anonim ***** válasza:
14%

Nincs! Az égvilágon semmi!


Az oktatás is egy "maffia" lett, mert beszőtte a munkaerőpiaci "emberkereskedelem"... A melós egy "termék" is egyben akinek nemcsak a tudása számít, valahogy ugyanúgy mint a kocsiknál!


Évjárat, külső, mit tud, mit eszik, mennyire kényes...


AZ oktatás illúziója sokmindenkivel elhiteti, hogy "bárkinek áll a zászló", a valóság pedig az, hogy lenyomsz egy baromi nehéz akármit (vagy többet), ami nem csak "tudást" ad, ha egyáltalán ad, (mert a tudomány sem pártatlan ám ne felejtsük), hanem átvési az alap értékrendedet, a személyiségedet amiben felnőttél, amit magaddal hoztál annak megfelelően, hogy a "rendszer" tudjon (ki)használni.


Ez a mai világban baromi hatékonyan működik, gyakorlatilag oylan szinten, hogy a legtöbb helyen a "család" már nem valódi család.


Visszatérve a az elvégzett, megszerzett "papírhoz" ami még szinte ropog, olyan friss..


Mi történik amikor elindulsz vele?


Kapod a "pályakezdő, a "frissdiplomás" lealacsonyító kategóriákat, meg a gyakornoki programokat, vagy a praxisépitést...


Mindezt azért, mert valaki valamikor odaxart egy paragrafust, a "köz" de leginkább a saját érdekében...


Bármit is csinálsz 50 éves maradsz, szóval akkormár olyasmit kellene amire NINCS tanfolyam, nem oktatható, és teljesen a sajátod, amivel önkifejezheted magad!

2023. márc. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
5%
Előző vagyok (egyébként 10 évvel fiatalabb nálad), még annyi, hogy bármibe is kezdesz, nehéz lesz "nyomot hagyni" vele a mai világban!
2023. márc. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
10%

Bocs, de próbálj a valóság talaján maradni. Nulla esély van erre, ha reálisan nézzük.


Csak, hogy érdemben is próbáljak segíteni - ha már van ~30 év segédmunkás tapasztalatod (feltételezem építőiparban) akkor miért nem inkább szakmunka felé indulsz el? Abból is komoly hiány van, mivel gondolom láttál ezt-azt az elmúlt években és nem kell bemutatni neked, hogy mi a különbség a véső és a lapát között sokkal könnyebben tanulnál bele egy iparos szakmába ami kézre áll, mint valami teljesen újba.


És szakmunkába nem is indulnál akkora hátránnyal, mint az IT-ben. Mert legyünk őszinték, még ha valahol fel is vennének (nem fognak) amikor a csuda szipi szupi irodában megjelennél első nap és a főnök is 35 éves, a csapat 80%-a meg 28 alatt van és zsigerből kezelik a modern technikát - ott te nem tudnál beilleszkedni és labdába sem rúgni.

2023. márc. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!