Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek magasabb bérigényt...

Szerintetek magasabb bérigényt kellett volna mondanom?

Figyelt kérdés
Van egy főiskolai diplomám, de az szociális terület és nem szeretnék benne dolgozni. 3 év munkatapasztalatom van. Felvettek egy helyre adminisztratív/logisztikai területre. Nem kell nyelvtudás.Irodai munka hétfőtől péntekig. 2 nap homeoffice. Nettó 310 ezres bérigényt adtam amit el is fogadtak és jövőhéten kezdek. Utólag gondolkodtam el azon, hogy lehet túl keveset kértem. Szerintetek ez jó fizetés vagy rossz döntés volt? Egyébként Budapest. Azért nincs összehasonlítási alapom, mert előző munkahelyem több műszakos volt, más bérezéssel. 29/N
2023. okt. 21. 00:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Rossz döntés volt, mindig egy picit magasabbat kell mondani mint amit szeretnél, és ha a munkáltatónak túl magas akkor úgy is tenni fog egy ajánlatot. Hasonló területen dolgozom, egyetemi diplomával, nettó 420-at jelöltem meg, ebből jött az ajánlatuk hogy nettó 380.
2023. okt. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Budapesten keves lenne.

Legkozelebb kerj emelest vagy valtsd.

2023. okt. 21. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A lokációt nézve én is kevésnek tálalom.

Ugyanezen paraméterekkel Mosonmagyaróváron 340K nettó.

Ez sem sok.


Ha nem tudod, hogy mennyit kérj a munkadért vagy nincs összehasonlítási alap, akkor érdemes a szerződésbe bele venni, hogy a próbaidő után újratárgyalja tok a munkabért. Esetleg a munkabér a próbaidő letelte után automatikusan bruttó X Ft-tal emelkedik.

Ha alacsonyan szállsz be, később nehezebb több bért kérni.

2023. okt. 21. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nőből vagy, ez csak természetes.
2023. okt. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez azért nem tragikusan alacsony. Nyelvtudás nem kell, van home office, más területen van diplomád és csak 3 év munkatapasztalatod van. Az egyébként ezen a területen vagy a diplomád területén? Nagyban függ a cég méretéből, gazdasági helyzetéből is, a munka mennyiségétől, mennyire bonyolult, mennyire terhelnek, van-e túlóra stb. Ezekről mindegy mit mondanak, úgyis majd csak munka közben derül ki, hogy tényleg úgy van-e.


Mennyit kell utaznod, lakhatásod hogy van, mennyit tudsz ebből félretenni egy hónapban stb., ezek is mind releváns kérdések.


3 hónap a próbaidő gondolom, szóval az január végén jár le. Mi a policy a cégnél a teljesítményértékelésről, béremelésről? Ha nincs szabályozva, az szopás, mert akkor évente neked kell szóba hozni, én ezt nem szeretem. Meglátod a következő 2 hónap alapján, hogy megéri-e ez neked ennyiért, és januárban úgyis esedékes lesz egy beszélgetés a főnököddel ahogy közeledik a próbaidő vége, hogy mennyire elégedettek, számíthatsz-e véglegesítésre stb. Akkor felhozhatod a fizetés kérdését is.


A jövőre nézve pedig: Magasabb bérigényt valóban meg lehet jelölni a CV-ben, ha jó vagy, akkor fognak ellenajánlatot tenni, de azért reális összeget kell megadni, mert ha nagyon durva különbség van a kért összeg és aközött, amit a cég fel tud ajánlani, akkor lehet inkább elengednek, mert nem akarják kockáztatni, hogy pár hónap múlva lelépj egy jobb ajánlatért. Az is egy jó tanács, hogy legyen kikötve, hogy a próbaidő után újratárgyaljátok a bért.

2023. okt. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Évente 3 alkalommal van bértárgyalás, ez hangzott el az interjún. Február elején van a próbaidőm vége és május végén lesz az első bértárgyalásom.
2023. okt. 21. 14:26
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól csináltad kérdező.

Ha meg magasabb a bérigényed, akkor mást vesznek fel a helyedre, aki olcsóbb nálad.

2023. okt. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
A feministák nullára pontoztak, közben egy férfi sem bírja igazán ezt a versenyt. Én egy kis őzike lánnyal tárgyaltam munkaügyi dolgokról.
2023. okt. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5ös vagyok. 7-es: ez így önmagában nem igaz. Nagyon függ a munkahely, pozíció, munka típusától, bonyolultságától, csapatmunka esetén a személyiségtől stb. Azért én interjúztattam nem egy olyan jelöltet életem során, hogy tökmindegy milyen alacsony bért kért volna, nem vesszük, fel az interjú alapján nem felelt meg szakmailag. Ha már bekerül egy utolsó körben, ott érdekes lehet, de megint nagyon sok mindentől függ; néha valóban van olyan is, hogy tényleg csak az dönt, hogy ki kért kevesebbet, de nem feltétlenül ez a döntő.
2023. okt. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
5ös vagyok. 6-os: az tök jó, addigra te is látod, hogy mennyire éri meg ennyiért ott dolgozni + mennyire tudod ezt beosztani, mennyit tudsz félretenni, és tudsz is már a munkád minőségére hivatkozva kérni emelést, és ők is látni fogják, megérsz-e nekik ennyit (vagy belefér-e, amit kérsz). Az jó jel, ha évente 3x van bértárgyalás, ez jó rugalmasságot ad mindkét félnek, nincs senki egy évre beszorítva egy szám mögé, kevesebb a feszültség, "vesztenivaló".
2023. okt. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!