Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rosszindulatú, gonosz munkatár...

Rosszindulatú, gonosz munkatársak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem barátkozni vagyok ott a munkám jól megcsinálom,szorgalmas vagyok. Alapból kedves, csendes,fiatal vagyok és csinos, vékony,nagyon adok magamra, képzem magam folyamatosan. Szinte semmilyen információt nem osztok meg magamról vagy nagyon keveset. A munkatársaim öregebb nők, klimaxolnak, elhízottak. Amióta ott dolgozok, azóta ők is próbálnak csinosan öltözni, már sminkelni is elkezdtek. Van egy nagy hangú sz#r keverő nő, aki a hátam mögött mindenféle dolgot terjeszt rólam negatív értelemben, konkrétan nem tudom miket, de ahol ő felbukkan utána furcsán néznek rám. Nem barátkoznak velem. Megutálnak. Az egészből csak azt érzékelem,hogy furán néznek rám. Nem értem miket találhat ki rólam, mert kedves vagyok, becsületes, szorgalmas, szép. Úgy gondolom, nagyon rosszindulatúnak kell lenni, hogy rossz dolgokat terjesszen rólam. Egy célzást elcsiptem, hogy büdös vagyok, ami nem igaz. Nagyon adok magamra és a higiéniámra is. A magán életem is kivesézik, az anyagi helyzetem is. Ők tudni vélik,hogy én nagyon csóró vagyok, ami amúgy szintén nem igaz. Van egy saját lakásom, amit nyilván nem mondok el. Illetve mindenem megvan, amire szükségem van. Amikor nyaralni megyek forszirozzák miből és ignorálnak, más megy akkor jaj de jó, hol voltál blabla megy a nyali egymásnak. Lenéznek mert szingli vagyok és nincs férjem. Bezzeg nekik milyen jó pasi van otthon, amit amúgy kétlek, mert ha olyan jó lenne az életük nem velem foglalkoznának. Amúgy van jelenleg kapcsolatom de nyilván ezt sem mondom el. Akármit teszek, mondok, veszek fel mindig kritizálnak, engem nem dicsérnek meg, a születés napomon nem köszöntenek fel. Mindig a rosszat látják benne m. Kibeszélnek, keverik a sz#rt mögöttem.


Mivel lehetne visszavágni?

Mit tegyek?

Zavar ez a helyzet. Az zavar benne,hogy egy jó ember vagyok és valaki elhiszi rólam a rossz dolgokat és ignorálnak. Egyre több ember nem kedvel engem, úgy hogy nem is ismernek. Nem is beszéltünk soha.



2023. okt. 21. 19:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%

Oké... Nekem ebből az jött le, hogy sokra tartod magadat másokat meg nem. Ne érts félre, jó, hogy szereted magadat, de ebből az jött le, mintha csak magadat látnád ott jónak. Nem sminkelnek, nem vékonyak, és kit izgat? Ha nem akarja magát sminkelni melóba ne tegye.

Simán lehet, hogy a stílusodon is érzik, hogy többretartod magadat náluk. Mellé még nem is igazán nyílsz meg feléjük. Ott vagy új emberként és nem nyitsz, persze, hogy nincsenek oda érted.

Nyissa feléjük és tedd félre az olyan dolgokat, hogy te sminkesz ők meg nem és a hasonló baromságokat.

2023. okt. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
"Nem barátkozni vagyok ott a munkám jól megcsinálom,szorgalmas vagyok." - Ezert nem fogadtak be.
2023. okt. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Azért írtam mert először kibeszéltek a külsőm miatt a végén meg ők is elkezdtek sminkelni stb. Azért nem nyitok feléjük mert az a beszélgetés nekik,hogy másokat kibeszélnek, lehúznak, kétszínűek, utána meg szemtől szemben nyaliznak és ez nekem nem szimpatikus. Már volt olyan is, hogy az egyik elkezdett velem beszélgetni, csak azért,hogy kiszedje belőlem az információt és terjessze természetesen hozzá tett. Mindig azt beszélik ki aki ép nincs ott. Nekem ettől a gyomrom felfordul. Én nem vagyok ilyen. Ez a sz#r keverő egyszer rám próbált fogni valamit, amit nem tettem, és majdnem kirúgtak. Össze boronáltak az egyik idősebb pasival, akivel semmi közünk nem volt egymáshoz.
2023. okt. 21. 19:27
 4/24 anonim ***** válasza:
75%
Irigyek és ostobák. Ennyi.
2023. okt. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%
Nok egymas kozt, ilyenek, szokj hozza! ;-) De en inkabb mas munkahely utan neznek, ez nem szint. A kozeg, amiben vagy, nem megfelelo sajnos, valtozni nem fog.
2023. okt. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
75%
Honnan tudod, hogy kibeszélnek? A furcsán néznek nem bizonyíték, azt te csak érzed, nem tény.
2023. okt. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Volt egy tanuló a nyáron ő is mondta de rajta kívül 2-en de nem mondták el konkrétan miket. A tanuló azt mondta vigyázzak attól akit itt a leírásban sz#r keverőnek írtam. Illetve ahol ő megjelenik onnantól kezdve engem ott ignorálnak, furán néznek rám, nem szólnak hozzám. Azt is vissza hallottam hogy valaki azt mondta rólam hogy óvakodjon tőlem és ne barátkozzon velem. Aztán az a személy mondta vissza, hogy azt terjesztik van valami köztünk az idős pasival. Figyelj ezt az ember érzi ha beszélnek róla illetve ha emberek össze néznek mögötte. Azt is ha megfagy a levegő, vagy ha kiröhögik. Meg mennek a célozgatások hangosan passzív agresszív módon.
2023. okt. 21. 19:47
 8/24 anonim ***** válasza:
84%
Akkor elmész másik munkahelyre. Vagy konfrontálódsz. De az előbbi praktikusabb.
2023. okt. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
63%

Ha nőkkel dolgozol ez egy természetes folyamat, mindig a leggyengébb láncszemet támadják be előszőr. Mivel mindig csoportosulnak, és ha 2-nél többen vannak akkor előbb utóbb a 3. ellen fordulnak. És ez ciklikussan ismédlődik, közben megy a vándorlás az egyik csoportból a másikba.

45 nő beosztottam volt 3 éven keresztűl, átlagossan 40-55 közöttiek.

Havi szinten 1x biztosan békítő előadásokat kellett tartani, meg kibékíteni őket. Listát vezettem arról ki kivel van jóba, ki kit utál, mert az alapján csoportosítottam őket egy adott munkafolyamatra. példa: ha túl jóba voltak egymással, akkor főleg a szájuk, járt nem a kezük, ha utálták egymást akkor meg veszekedtek és azért nem dolgoztak.

Órákon keresztűl tudnám sorolni mit, miért, hogyant.


A leítak alapján te külsőleg az vagy, amik már ők nem lesznek/nem is voltak Fiatal, szép, stb. Úgy értelmezem irodai munkás vagy. Vedd diszkrétre az öltözködésedet és minimalizáld a sminkedet. Ne akarjál kitűnni. Nálunk az etnikai kódexben egyértelműen le van írva pl: nem lehet dekoltázst mutani, és a szoknyának legalább térdig le kell érnie.


Ha a valódi szépségedet mutatod, diszkrét öltözetbe, éppen úgy megfordulnak utánnad. Nyitnod kell a többiek felé, mert így csak ki leszel közösítve.

2023. okt. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Egyenruhában dolgozunk, ami szolid, abszolút nem hivalkodó. A sminkem a legminimálisabb. Nem vagyok hivalkodó. Pénzügyekről nem beszélek persze tudni vélik hogy mély szegény vagyok. Mint írtam semmit sem mondok magamról de így is találnak ki. Amúgy igyekszem kedves lenni, segítőkész, amihez nem értenek abban segítek, aztán kapom a hátba szúrást.

Nem tudok részt venni az olyan beszélgetésekben,hogy pl: xy milyen ronda a férje, biztos a pénzért van csak vele....

2023. okt. 21. 20:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!