Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nincs a magyarországi...

Miért nincs a magyarországi munkahelyeken munkakultúra?

Figyelt kérdés
Itt leginkább a munkáltatók és a felettesek részéről.
2023. okt. 22. 12:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk van munkakultura és úgy érzem, hogy megfojt.

Dresscode, irányelvek, etikai kódex.

2023. okt. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
Mert nem áll érdekükben nekik sem. Így könnyebb kihasználni és kizsigerelni az embereket. Egyébként vannak helyek ahol igenis van munkakultúra, szóval ha neked ez szempont érdemes lehet olyan jobb helyekre átmenni. Többnyire azonban igaz amit mondasz, rengeteg nálunk a botrányos munkahely és rémes vezetők. Utóbbi sokszor csak oda van rakva, valakinek a valakije, nem is ért a munkájához, ellenben halál arrogáns. Ez is baj.
2023. okt. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Kifejtenéd?

Mit hiányolsz egész pontosan?

2023. okt. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

1# Nem a dresscode az, amiből a probléma szokott lenni.


2# Igen, ez igaz, de nincs sajnos ráírva a munkahelyekre, hogy "Itt van munkakultúra. #munkakultra" Sőt, volt olyan, ami az álláshirdetésben szét fényezte magát, micsoda munkahely, mi zajlik ott, azt fel is vettek oda, de nem tapasztaltam csak az ellenkezőjét.


3# Kifejteném, de a 2#-es javarészt megtette.

2023. okt. 22. 12:21
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Egy kerdes miatt kellett lepontoznod? Mert pontositani akartam a fogalmat?😂 Ha ezekre gondolsz, akkor tudd, h ezek kulfoldon is leteznek.

Tobb orszagban eltem, ilyet mindenhol tapasztaltam. Ez a human-faktorbol adodik. Aki szar alak, az mindenhol az.

Ahol rossz a munkahelyi legkor es a korulmenyek az mindig a vezetoseg inkompetenciajara irhato. Fejetol buzlik a hal.

2023. okt. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Persze hogy vannak más országokban is vannak problémák, de nincsenek ennyire eldurvulva a dolgok, mint itthon. Lehet hogy mentalitásból, lehet hogy nem mentalitásból, csak jobban be vannak szabályozva, mint itthon, de élhetőbb a különség. Nincs olyan külföldön élő ismerősöm, aki azt mondha, hogy jobban szerette az itthoni munka környezetet, pedig nem mindenki nyugatra ment.
2023. okt. 22. 14:07
 7/17 anonim ***** válasza:

#6 Azért maradjunk annyiba hogy sokan akik külföldre mennek szeretik eladni hogy nekik milyen jó életük van és hogy kb a kerítés is kolbászból van. Aztán kiderül hogy közel minimál bérért mosogatnak és nem élnek jobban.

De még az én munkakörömbe se egyszerű a helyzet. Nagyon nagyon jól fizet külföldön(értsd 300 ezer $+ évente) de megvan az ára. 60 órás munkahetek átlagosak, mindenki asztalnál dolgozva eszi meg a kis ebédjét és társai.


Még diákmunkásként egyetemen dolgoztam gyárban és igen az ami ott folyik az minden csak nem kultúra. A kisfőnökök már azt hiszik hogy ők mindent megtehetnek és ez kihat mindenre.


Most hogy van rendes állásom azért teljesen más a helyzet, főnökeim értékelik a munkámat és segítik azt, minthsem hogy dirigálnának. Munkatársakkal jó a hangulat és mindenki segíti a másikat.

2023. okt. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Vagy szereti előadni, vagy mivel akkora a különbség, tényleg így látja. A minimálbér azért nem ugyanaz itthon, mint külföldön.


De akkor kifejtem: Pl. hogy nincs visszaélés, következmények nélküli határsértés, sem a munkáltató személyét, sem a munkán kívüli idejét illetően, nincs mobbing, teljesítmény alapú döntés van, nem érzelmi alapú, nem felnagyítani a munka felelősségét, mint amekkora, pláne ha hibázik a munkavállaló, nem bestresszelni, hogy működést veszélyeztető hibát követett el, nem zsarolunk "el lehet menni ha nem tetszik" és "nem kötelező itt dolgozni" dogmákkal, stb...


Persze lehetne beszélni a munkavállalói munkakultúráról is, de jelenleg nem aktuális, mert nem nagyon mernek elszemtelenedni és 98% alá menni teljesítményben.

2023. okt. 22. 15:49
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
En a politikaban latom a problema forrasat. Leepitettek az erdekvedelmi csoportosulasokat, nincs sztrajk, nincs szakszervezet. Pofad befogod, kuss van. Engedelmes, nem gondolkodo droidokat akarnak. Azt csinalnak a munkasokkal, amit csak akarnak.
2023. okt. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
2010 előtt is ez volt már.
2023. okt. 22. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!