Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha szünet vagy telefon miatt...

Ha szünet vagy telefon miatt azt híresztelik hogy nem dolgozom?

Figyelt kérdés

Van olyan hogy pl fizikiai munkát végzők azt hiszik hogy az irodai melósok csak passiánzoznak a gépen.

Valami ilyesmiről van nálunk is szó csak irodai berkeken belül.

Egymás munkakörébe nemigen ill kevésbé látunk bele, tehát én pl nem tudom mit csinál az infós a munkaügy, ők nem tudják mi zajlik a könyvelésen pénzügyön.

Az én munkaköröm olyan hogy vannal lazább napok, és amikor hajtás túlóra stressz határidők vannak.

Én minden pénteken bent is maradok mindig és olyankor a csendben (mert szinte mindenki hazament haladok a legjobban), amit ugye senki nem lát.

Viszont napközben ha kimegyek szünetre vagy telefonoztam azt látják hogy épp nem a gépet nézem.

És ez terjed el. És megy a feletteshez igazgatóhoz. Ma beszéltek ki, szólt nekem egy kedves kollega.

Talán az igazgató meg is keres majd ez miatt.

Legszívesebben csak bólogatnék a sok vádaskodasra ha ezzel jön majd hogy "aha nem dolgozom ja", annyira sértő, hogy kedvem sincs vitatkozni.

De mégis hogyan lenne normális reagálnom? Vagy mivel készüljek?



2023. okt. 24. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz vele mit csinálni. Én annó dolgoztam egy olyan cégnél, aminek 3 telephelye volt. Amikor az elsőn dolgoztam sokáig, még el is hittem, hogy a másik két helyen naplopók hemzsegnek. Aztán úgy alakult, hogy megjártam mindhárom helyet, és jéééé, mindenki meg volt róla győződve, hogy a másik két helyen senki nem csinál semmit. A végén már csak röhögtem rajtuk.
2023. okt. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el, amit itt leírtál.

Nekem is volt már hasonló. Nem a saját munkahelyem, hanem egy partner szervezet szólt a főnökömnek, hogy láttak munkaidőben, biztos lógok :D

Egyrészt kötetlen a munkám, nincs irodához kötve, illetve sok külsős program is van. Másrészt ha lógtam is volna, nekem se látja senki, hogy egyébként hány hétvégét vagy estét kell dolgoznom, amikor sok a munka.

Én egyébként szóltam az illetőnek, hogy máskor majd azt is vegye észre, amikor hétvégén is bejövök.

Szerintem te se hagyd szó nélkül, persze csak finoman, de azért érezzék, hogy ők a hülyék.

2023. okt. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De ők egyutt beszélték az igazgatóval.

Komolyan most meg is álltam már a munkában hogy tényleg minek dolgozok én akkor ha azt kapom hogy én nem is dolgozom?

Nem tudom mit tegyek.

Önéletrajzot szerkesztek és a SAP ot bezár, google állasok meg kimegyek szünetre bőgni éppen.

2023. okt. 24. 13:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Megértem, nyilván mindenkinek rosszul esne, ha így szervezkednének ellene.
2023. okt. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szoktam mondani a fönökömnek, hogy csak golyot vakargatni järok be, de mivel nälunk van a legkevesebb reklamäcio, igy sosem hisz nekem...
2023. okt. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

És az igazgató nem tudja, hogy az alkalmazottainak van szünetük is?

Amúgy meg, ha dolgozol akkor annak gondolom van valami eredménye is, amit be

tudsz mutatni, hogy tessék ezen dolgoztam (ha gépen dolgozol ott is el lehet menteni a dolgokat, vagy másolatot csinálni, képernyőfotót meg ilyenek).

2023. okt. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az igazgató tudja hogy vannak szünetek soha nem is gondolt rólam rosszat. Eddig.

A vállalatirányítási rendszerben találtam olyat hogy megtekinthető kinyerhetők a tevekenységek.

Most kérdeztem az infósunkat és ha excelekben is dolgozom annak hol lehetnek az előzményei?


Amúgy kétlem hogy listáztatni fogják, de kigyűjtöm.


De meg az is, hogy a hátam mögött össze ültek. És a kedves kollega is ott volt még előtte kért is tőlem segítséget. Màr azon is gondolkodom hogy direkt a megbeszélés előtt adott vmit hogy én ne menjek ki, ne halljam

2023. okt. 24. 14:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Bizonyítsák be a rágalmazást. Nekem addig ezzel semmi dolgom nincsen. Ha valamelyik felettesem rákérdez, akkor meg tudom bizonyítani mi mindent csináltam.
2023. okt. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha kesz a melo akkor nincs mirol beszelni..
2023. okt. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!