Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lenne egy kérdésem ha ezek...

Lenne egy kérdésem ha ezek vannak egy munkaszerződésben ezek lehetségesek vagy létezik ilyen?

Figyelt kérdés

1. A felek megállapodnak abban, hogy a Munkavállaló a tárgyévben igénybe nem vett szabadságról lemond.

2. Munkáltató és Munkavállaló jelen szerződésben rögzitik, hogy a Munkáltató és a Munkavállaló a munkaviszonyt két évig felmondással nem szünteti meg.



2023. okt. 27. 05:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Létezik. Minden létezik. Attól még, hogy eddig nem láttad. Hogy törvényes-e? Nyilván te is tudod, azért a kérdés.

Miért?

2023. okt. 27. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem mert kaptam egy ilyen hibás munkaszerződést suliba és ez volt bele írva és nem tudtam hogy van e ilyen.:)
2023. okt. 27. 05:07
 3/16 A kérdező kommentje:
A másodiknál kérdésnél nem csak határozott idejű szerződésnél lehetséges, hogy 2 évig nem mond fel, vagy határozatlan szerződésnél is van ilyen?
2023. okt. 27. 05:14
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Nincs ilyen, se az, hogy lemondasz a szabiról, se az, hogy nem mondhatsz fel.

Azt hittem egyértelműen leírtam.

Én nem csodálkozom, hogy itt tart az ország, hogy meg lehet vezetni a legtöbb embert.

2023. okt. 27. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
Nyilván arra értettem a létezik a dolgot, hogy a munkáltatók semmitől nem riadnak vissza. Ha pedig te nemet mondasz, mert látod a kamuzást, még elhiteti veled, hogy te vagy hülye és ez egy szabályos munkaszerződés. Benned pedig felmerül, hogy létezik ilyen. Na így ködösítik el az agyat.
2023. okt. 27. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A bennmaradt szabadságot joga van következő évben kivenni a dolgozónak. Vagy szabadságmegváltásként a munkáltató ki kell fizesse azokat a napokat a dolgozó felé.


Nincs olyan, hogy 2 évig egyik sem mondhat fel. Esetleg határozott idejű szerződésnél.

2023. okt. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
2: Ez nem hibás, hanem TÖRVÉNYTELEN.
2023. okt. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%
5: Nem szerződéses példa, de nekem is volt már olyan főnököm egy étteremben, aki meg akarta magyarázni, hogy extra forgalmas napokon teljesen normális dolog reggel 10-től éjfélig megállás nélkül hajtani, csak én vagyok rajta kiakadva, az összes többi dolgozó meg képes érteni. Nyilván nem fogja egy főnök sem beismerni, ha törvénytelen dolgot csinál a dolgozóra nézve.
2023. okt. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok jogász, de abban biztos vagyok, hogy rendes, határozatlan idejű munkaszerződésnél nincs olyan, hogy felmondási tilalmat írjanak elő. A szabadság mértéke is törvényben rögzített dolog.

De akár törvényes, akár nem, eszedbe ne jusson ilyen munkahellyel leszerződni! Ordít belőle, hogy le akarják a munkavállalót húzni.

2023. okt. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szabi: Mtvkönyve szabályozza, hogy mi történhet azokkal a napokkal, amiket nem tudsz kivenni a tárgyévben, elég részletesen. Ha ezek egyikével sem élsz, akkor elvész. De a dolog mindig ott kezdődik, hogy a munkaadó KÖTELES kiadni az adott évben járó szabadságokat, meg van szabva hány napról dönthet ő, és hány napról te. Komoly indokkal, gazdasági okokra hivatkozva megtagadhatja az utóbbiak kiadását. Pl. betegállományban/táppénzen voltál jan. és szept. között rengeteget, ezért nem vettél ki szinte semmi szabit, akkor mondhatja azt, hogy viszont szept-dec között csinálja a cég a forgalmának a 80%-át, mert mittudomén, szaloncukrot gyárt, szabadág moratórium van dec. 20-ig, így csak azokat a napokat veheted ki szept-dec között, amikről te határozol, a többit nem. DE ezekről a napokról a törvény egészen egyértelműen ír, hogy mi történhet velük a következő évben (legutóbb amikor néztem max. 5 nap átvihető folytatólagosan, tehát idén dec. 29-től jan. 5-ig, a többiről pedig ilyen különleges esetben írásban megállapodhat a cég, hogy a dolgozó kiveheti március 31-ig, meg van még egy-két kitétel, azt hiszem más vonatkozik az életkor alapján járó napokra, de olyan sincs azért, hogy a dolgozó aztán az összes fennmaradó napot bármikor kiveheti a következő évben).


Felmondási tilalom: csak határozott idejű szerződés esetén lehetséges*, ez az egyik alapjoga a munkavállalónak és a munkaadónak is.


Itt is van azért kivétel:

A munkavállalónak meg kell indokolnia, hogy miért bontja fel a szerződést, és ennek az indoknak súlyosabbnak kell lennie annál, mint hogy egy másik, jobban fizető ajánlatot kapott. Az indok csak olyan ok lehet, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi, vagy aránytalan sérelemmel járna a körülményeit tekintve. És hasonlóképpen a munkaadó oldaláról is.

2023. okt. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!