Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehetne tenni?? Munkahelye...

Mit lehetne tenni?? Munkahelyen rendszeresen lekapcsolja a tulaj/főnök a fűtést,mert az drága.Kint 13-14 fok van,pontosan nem tudom,de bent sem lehet több,szigeteletlen épület.Irodai,ülőmunka!Emiattt meg is fáztam,persze mennem kellett így is.

Figyelt kérdés
Betegen ülök a hidegbe. Délutánra már szétfagytam, bekapcsoltam kérdés nélkül. Fél óra múlva felállt és lekapcsolta. Mit tehetnénk ilyen esetben? Számomra ez már konkrétan embertelen körülmény. Felháborító. Szívem szerint ráhívnám a munkaügyet, sok más egyéb sem stimmel, ezekre szabályok vannak. Van ötletetek?

2023. okt. 29. 04:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Ha a feljelentés nem ér semmit, akkor otthagyni. Gondolom utazgatni, meg új kocsira van pénze, az nem drága.
2023. okt. 29. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
17%
Hát nem tudom, lehet az én hidegérzés ingerküszöböm magas, de én csak akkor szoktam otthon a fűtést bekapcsolni, ha 5 fok alá csökken a hőmérséklet, pedig földszinti lakásom van és otthon csak egy szál gatyában vagyok, mellette állandó szellőztetés van. A 13 fok az kellemes még. Max vigyél be egy hajszárítót, kapcsold be azt a konvektor helyett, kevesebb áramot fogyaszt és ugyanúgy hőt ad. Ablakokba ha húznak meg tegyetek ilyen plüss izét, vagy rongyokat, hogy ne lehessen annyira érezni a hideget. Jobbulást!
2023. okt. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Keress egy másik, normális munkahelyent.
2023. okt. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

A hideg évszakokra a következő az előírás a munkahelyi hőmérsékletre vonatkozóan:

-szellemi munka esetén 20-22°C -könnyű fizikai munka esetén 18-20°C

-közepesen nehéz fizikai munka estén 14-18°C

-nehéz fizikai munka esetén 12-14°C

(3/2002. /II. 8./ SzCsM-EüM együttes rendelet)

2023. okt. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem a KINTI hömérséklet számít, hanem a BENTI. Ha benn megvan a 20 fok, akkor teljesen normális, ha nem füt melegebbre, ennél többre nem lehet kötelezni, ez a törvényes.

A fö gond szerintem az, hogy a legtöbben a lakásukban 25-30 fokot tartanak és ezzel elállítják a höérzetüket.

Az egészséges benti höfok lakásokban is a 20, maximum 22 fok lenne, sokkal kevesebb megfázás is fordulna elö.

2023. okt. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Persze, utazgatni, autóra, mindenre telik.

Mint írtam, egy szigeteletlen, régi, loft stílusú épületről beszélünk, kizárt dolog, hogy 20 fok van bent, az ügyfelek jönnek-mennek, az ajtó sokszor nyílik, hatalmas, régi ablakokkal, szintén szigeteletlen. Szerintem a hőmérséklet olyan, mint kint.

Úgy felöltözöm már bentre, nagy pulcsi, mellény, aláöltözet és hideg a kezünk, ott nem valószínű a 20 fok.

De most már beviszek egy hőmérőt. :D

Bezzeg ha táppénzre megyünk, mi vagyunk a léhűtők.

Olyan munkahely, hogy kívülálló ember sosem gondolná, hogy ekkora spórolás megy. (pl. konyhában csak hideg víz van)... Stb.

2023. okt. 29. 08:13
 7/17 anonim ***** válasza:
51%
Vált munkahelyet. Vezetőségnek kell a 50 milliós autó csere 2 évente. Hogy egy utolsó irodai senki fázik , az nem fogja érdekelni.
2023. okt. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%

A megoldás egyszerű. Az összes dolgozó a főnök elé áll, hogy figyi Józsi holnaptól fűtesz, vagy nem jövünk be dolgozni. Aztán tényleg nem mentek be. Másnap már lesz fűtés.

Ha mégsem, akkor mindannyian felmondtok.

2023. okt. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
30%

Ne nyávogj már.


Én csak akkor fűtök ha éjszaka tartósan 0 fok alatt van a hőmérséklet, nappal pedig 5 fok alatt.

2023. okt. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%
Röviden és tömören, új munkahelyet keresni
2023. okt. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!