Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » El szoktatok gondolkodni más...

El szoktatok gondolkodni más emberek foglalkozásán? Pl. megfigyelitek a különböző helyen dolgozókat?

Figyelt kérdés

Amerre megfordulunk, sok esetben olyan emberekkel találkozunk, akik épp a munkájukat végzik.

Pl kalauz, buszsofőr, pénztáros, hentes, zöldséges, árúfeltöltő, postás, futár, pincér, orvos, nővér, asszisztens, benzinkutas, szerelő, tanár, óvónő, dadus, stb.

Ezeknek a foglalkozásoknak csak egy részét látjuk, amíg pont velünk foglalkoznak.

Ti el szoktatok gondolkodni azon milyen lehet egész nap ezt csinálni, ebből élni, mi lehet benne a motiváció, miért pont ezt választotta, aki csinálja?

És meg is tudjátok válaszolni?


nov. 6. 19:39
 1/6 Lazy Lover ***** válasza:
Igen el youtubeon van ilyen sorozat egy magyar srác csinálja
nov. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én csak néha nem értem, hogy valaki miért csinál egy adott munkakört.


Pl. a postásnál az autóval kézbesítők. Megnézheti mindenki, minimálbéres melót. Ráadásul ott tényleg nincs ilyen hogy zsebbe csusszan egy kis ez meg az, állami cég, minimálbér, kész.


Mi vesz rá egy fiatal huszonévest, ráadásul egy megyeszékhelyen!, hogy minimálbérért elmenjen a postához autót vezetni?


2x jobban keres (mindenféle jatt nélkül is) ha elmegy mondjuk pizzafutárkodni ha esetleg mindenképpen autón akar dolgozni és nem akar elmenni egy gyárba műszakozni.


Mert azt megértem hogy Bivalybasznád utolsó postáján csinál ilyet valaki, de egy megyeszékhelyen, ahogy azért tényleg van számtalan munkalehetőség egy fiatalnak. Na mindegy.

nov. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:

Igen. Diákként sokféle gyárban megfordultam és azt is tök érdekes volt látni, hogy hogyan készülnek mindennapi dolgok, amiket használunk, pl. ásványvíz palackozás, fagyasztott zöldség, gyógyszer, könyvek, betegtájékoztatók, konzervek, hogy működik egy mosoda, nyomda stb.

Mostanság is elgondolkodom néha, főleg ha olyan foglalkozást űző emberrel találkozom, amit én nem csinálnék szívesen, hogy hogy bírja, milyen lehet egész nap az ő munkáját csinálni.

nov. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak annyira, hogy: "Hú, neki mennyivel jobb lehet az élete", majd amikor kissé belegondolok, hogy pl.: egy buszosnak megosztott munkarendje van, amiben van holtidő (pihenő idő is), de nem feltétlen mehet haza akkor, vagyy abba, hogy éjjelekig-kora reggel indulva kell dolgoznia, akkor már nem is annyira jobb az ő élete.
nov. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyfelekkel dolgozókon szoktam elmerengeni, míg várok, pl. okmányirodában, hogy szegények hogy bírják. Még ha nem is problémás az ügyfél, akkor is folyamatosan jönnek és jönnek és jönnek, a várakozók meg bámulnak.

Azt is igaz, hogy egy munkát hiába figyelünk, hiába hallunk róla, igazán csak akkor lehet róla fogalmunk, ha csináljuk is. Aki már dolgozott több szakmában, és egyikből a másikba váltott, csak utána jön rá, hogy milyen összetett is némelyik munka, amiről nem is gondolná az ember.

nov. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Néha igen, bár nyilván teljesen nem láthatok bele olyasmibe, amit nem tapasztaltam, ill. azt sosem fogom tudni megválaszolni, hogy az illető azért választotta-e ezt a munkahelyet és munkát, mert azt akarta választani, ez a "hobbija" / ehhez ért, vagy mert mások ajánlották / kapacitálták vagy mert máshova nem vették fel.
nov. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!