Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Első nap a munkahelyen....

Első nap a munkahelyen. Állandó mosoly vagy letargikus arckifejezés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Holnap kezdek, és már előre félek, többek között az arckifejezésem miatt. Vagy szándékosan fenntartom a mosolyt, ami legyünk őszinték, eléggé erőltetett lenne, vagy nem csinálom, de akkor... Az alap arckifejezésem olyan lett az elmúlt tíz évben, hogy az emberek megkérdezik, minden van-e. A fodrász megkérdezte, a Sparban dolgozó hölgy megkérdezte, anno az iskolában a tanáraim megkérdezték, az osztálytársak is, még az új felettesem is megkérdezte, amikor elintéztük a papírmunkát és elfelejtettem figyelni az arcomra. Általában el tudom kerülni ezeket a helyzeteket azzal, hogy maszkot hordok, de munkahelyen aligha venné ki jól magát, így viszont nem tudom, mit csináljak, hogy jó legyen. Zömében letargikus, némileg unott. Ez azért nem túl jó kombináció. De melyik a jobb? Szó szerint, ha egy pillanatban nem figyelek a mosolygásra, úgy néz ki, mint akinek egyik pillanatról a másikra összedőlt a világa. Nagyon zavaró, én meg állandóan magyarázkodom, hogy nem, nincsen semmi, nem vagyok szomorú. Vannak gondjaim, igen, de amikor nem gondolok ezekre, sőt jó hangulatban vagyok, akkor is kiül rám és kérdezik, hogy mi a baj.


nov. 7. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogyhogy minden van-e?
nov. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Már 57 éve ez a problémája másoknak velem.


Engem nem zavar.:-)

nov. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg olyan az arckifejezésem állandóan mintha meg akarnék ölni valakit. Sokszor meg szokták jegyezni hogy “de csúnyán néztél rám” és utána jöhet a magyarázkodás… :) szerintem ne foglalkozz vele. Ha valaki meg kérdezi hogy mi a baj csak mondj annyit hogy alapból ilyen az arckifejezésed.
nov. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, ha ezt a lépcsőfokot sikerrel abszolválod, akkor majd találnak mást, amibe belekötnek, ne is foglalkozz ezzel.

Ha pedig jóindulatúak (100-ból 1 munkahely) akkor mind a "letargikus", mind a "vidám" katakter olyan lesz ami szimpátiát, érdeklődést válthat ki. Az első esetben azt fogják látni, hogy komolyan veszed a feladat súlyát, a másodikban hogy pozitív személyiséged van. Mindkettő jó, mindkettőre szükség van.

nov. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!