Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy kell felmondani iskolában?

Hogy kell felmondani iskolában?

Figyelt kérdés
Óraadó vagyok, de szeretnék felmondani az iskolában. Az igazgató helyettes mondta, hogy be kell adni hozzá valamilyen papírt, borítékolni is kell, de milyen papírt? Még sosem tanítottam azelőtt, és mivel azelőtt sosem volt más munkám (egyetemista vagyok, csak diákmunkáim voltak, ahol nem kell felmondani, csak nem megyek többet és kész), ezért sosem kellett még felmondanom se. Szóval valaki tudna segíteni, milyen papír kell ilyenkor?

nov. 12. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen szerződést írtál alá? Mi szerepel benne? Ha munkaszerődést, akkor a Mtk. vonatkozó részei az irányadóak.
nov. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy óraadói, 15 napos felmondási idős szerződésem van, nem tudom, ez jelent-e valamit, vagy ezzel még nem vagyunk előrébb.
nov. 12. 20:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint az munkaszerződés. Tehát benyújtod a munkáltatódhoz a rendes felmondásodat, és a 15 napos felmondási idő után könnyes búcsút vesztek egymástól.
nov. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De milyen az a rendes felmondás? Nekem ezzel van a problémám😅
nov. 13. 06:32
 5/8 A kérdező kommentje:
És még valami: júniusig szólna a szerződésem, de a rendes felmondás mintákban ott van a határozatlan idős dolog. Na, nekem nem olyan kell, de akkor mit csináljak?
nov. 13. 06:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem mész be oszt kipostázzák ennyi 🤣🤣🤣
nov. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Rendes felmondás alatt a munkavállalói felmonrást értettem, melyet a munkáltatód kezébe nyomhatsz, és a felmondási idő leteltével megszűnik a munkaviszonyod. Létezik rendkívüli felmondás is bármelyik fél részéről, viszont azt alaposan meg kell indokolni. Illetve talán a leggyakoribb: a közös megegyezéssel történő felmondás.
nov. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Óraadó vagyok, de szeretnék felmondani az iskolában. Az igazgató helyettes mondta, hogy be kell adni hozzá valamilyen papírt, borítékolni is kell, de milyen papírt?"

Nyugodtan kérdezd meg tőle. Annyi kérdést tegyél fel, hogy értsed, hogy akkor mi is a dolgod tulajdonképpen.

nov. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!