Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nemtudom felmondani a határozo...

Nemtudom felmondani a határozott idejű munkaszerződést?

Figyelt kérdés

Határozott időre szóló munkaszerződést írtam alá,amelyben 3hónap próbaidő szerepel.Jelenleg a második hó próbaidőt töltöm.

Ezek szerint ha tovább akarok lépni akkor a megjelölt egy évig nem is tudok felmondani ?



2022. márc. 28. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt bármelyik fél indoklás nélkül is felmondhatja a szerződést.
2022. márc. 29. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is így tudom. De azt mondja ismerősöm szerinte nem mert határozott idejű..
2022. márc. 29. 05:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt is felmodhatod, az ismerősöd rosszul tudja.
2022. márc. 29. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ilyen szempontból teljesen mindegy, hogy határozott, vagy határozatlan idejű a munkaszerződés. A próbaidő végéig indoklás nélkül felmondhatsz.
2022. márc. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
...Utána is, csak le kell dolgozni a felmondási időt, vagy kérni kell a közös megegyezést.
2022. márc. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszi

2022. márc. 30. 07:44
 7/7 anonim ***** válasza:

A határozott idejű, valamint a határozatlan idejű szerződés felmondása között az a lényegi különbség, a határozott idejű szerződés felmondásánál KÖTELEZŐ AZ INDOKLÁS! A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely a dolgozó számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna. Semmilyen más indok nem fogadható el.


Nyilván a próbaidő alatti felmondás kivétel, mert abban az esetben mind a határozatlan idejű, mind a határozott idejű szerződés felmondása esetén sem kell indoklás, és a munkaviszony aznap meg is szűnik mindenféle jogkövetkezmény nélkül.

2022. ápr. 1. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!