Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen a MÁV-nál dolgozni...

Milyen a MÁV-nál dolgozni jegyvizsgálóként?

Figyelt kérdés

MÁV “vezető jegyvizsgáló” tanfolyamra jelentkeztem.

Az interjú pár nap múlva lesz.

Így 2023ban kb mennyit lehet megkeresni ezzel a munkával?

Keveslem azt a fizetést, aminek utána néztem, hogy mennyit is kapnak, de azok tavalyi bejegyzések, erről az évről pontos adatot nem találtam. Vagy akinek van ezzel a melóval kapcsolatban bármilyen sztorija/tapasztalata, azt szívesen elolvasnám.


22/L



2023. nov. 17. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
A bérezéssel meg magával a pozícióval kapcsolatban nem tudok információval szolgálni, de az biztos, hogy IC-n ki szokott írva lenni, hogy a jegyvizsgáló személy hivatalos feladatot lát el és a "megütöd, akkor leülöd", szóval ebből arra merek következtetni, hogy nem valami biztonságos állás.
2023. nov. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

Úgy hallottam, hogy a fizu éppen nem rossz.

#1 szokott gond lenni, mikor olyanokkal kell közölni, hogy le kell szállnia a vonatról, akik 25 évesen nem végezték el a 8 általánost sem.

De őszintén nem sokan fáradoznak ilyenekkel. Volt mikor 2 órát vonatoztam és még csak a jegyem se nézte meg senki, pedig 4 jegyvizsgáló volt a vonaton. Persze azok is csak ültek és beszélgettek. Biztos van egy limit amit legalább be kell olvasniuk, hogy lássák az utasok számát stb, de nem nagyon vesződnek semmivel.

Persze vannak olyanok, akik bele kötnek mindenbe, meg leállnak vitatkozni bárkivel. Oké, hogy jogosan, meg ez a munkájuk része, hogy aki úgy van bírságolják meg, szállítsák le, hívják hozzá a rendőrt stb stb... De ezt sokan nem értik meg, hogy ők is csak emberek, akik a munkájukat végzik, legtöbben ebbe nem látnak örömöt (mindenhol vannak hatalom mániás emberek), csak szeretnék csinálni ami a kötelességük. Vannak akik ezt meg valami személyes sértésnek veszik és úgy beszélnek velük, mint a kutyákkal, ha valami nem tetszik még orrba is vágják (volt ilyenre példa).

Ezért se igyekszik a legtöbb jegyvizsgáló túlságosan dolgozni.



(Én is most fogok a MÁV hoz menni, csak más munkakörben fogok dolgozni)

2023. nov. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

A díjszabást betéve kell tudni, ami egy száraz kutyagumi.

Ezt: [link]

Milve vjv leszel, így forgalmi ténykedésed is lesz, úgyhogy a forgalmi utasításokat is tudni kell

ezeket:

[link]

[link]

Munkáltatás a MÁV-Start Kollektív Szerződése szerint:

[link]

És az MT [link] szerint

Ezeket jó ha szintén bevágod, mert jó ha tudod a kötelezettségeid mellett a jogaidat is!

Munkaidő 16 óra. Kezdés végzés egyelőre ugyanott. Szolgálat kezdés, végzés vonatokhoz kötött, tehát a hajnal 2-kor induló vonathoz bizony fél 2-kor már ott kell lenni. Hétvégén és ünnepnapokon is.

2023. nov. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%
Borzalmas karmát adó.
2023. nov. 18. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!