Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Akik a MÁV-nál dolgoznak...

Akik a MÁV-nál dolgoznak jegyvizsgálóként, tudnának mesélni a tapasztalataikról?

Figyelt kérdés
Munkakörülmények, pénz, beosztás, milyen vonalakon dolgoztok stb.

2018. aug. 17. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Drágám, ha azt leírná tosztességesen valaki, holnap már nem kellene szolgálatba menni. Legyen elég ennyi.

Tisztességes gazda jobban bánik az állataival.

2018. aug. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Én nem vagyok kalauz, de nagyjából tudom : Van jó meg rossz oldala.

Jó: szép egyenruhában mész dolgozni, kapsz céges telefont, ingyen utazol vonaton,állami cég, akár nyugdíjas korig dolgozhatsz, magad ura vagy, kollégák rendesek


Rossz: vannak bunkó, sötét utasok, nem csak cigányok, de a cigányok mifelénk legtöbbször ingyen utaznak, mert nem tudnak velük mit kezdeni (inkább hagyják őket ingyen utazni, minthogy feleslegesen idegesítsék magukat), ha nincs jó tömegközlekedés a faludban, csak autóval tudsz bejárni, mert olyanok a munkaidők, ezt a JÉ-t is sokat szidják,


Olyan 180-200 körüli a fizetés, Általában lakhelyhez közeli állomás vonalain dolgoznak a kalauzok. Munkakörülmények: mostanában sok állomás vasútvonal megújult, de a kalauz amúgyis a vonaton dolgozik.

2018. aug. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Az előző nagyjából jól leírta. A fizetés nem stimmel, ennél többet kapnak jóval.

Br 230-240 körüli az alap (attól függ, hány éve vagy itt) +30% pótlék az éjszakáért+a jegyjutalék. (+ természetesen túlóra)

A jegyjutalék, ha jól, tempósan és jobb vonatokon dolgozol, simán összejön 30-40 de akár 50 ezer is. Ilyen pl. a győri vonal, nemzetközi vonatokat érintő szolgálatok, Balaton környéke szezonban, az összes előváros, igazából minden forgalmasabb vonal, ahol nincs pénztár, vagy ugyan van automata, de úgyse használják.


Összességében számold ki, Br 350 körül is megkereshetsz, plusz azért havi 30-40 túlóra becsúszik.


Tehát egyáltalán nem keresnek rosszul. (Összehasonlításként az állomásokon a diplomás végzettségűek kapnak Br 305-310-et, az igazgatóságon, a diplomások kapnak 400-420 bruttót. Pedig állítólag a "vízfej" túl van fizetve, és aki ismeri a rendszert tudja, hogy azért ott sem csak szükségtelen léhűtők dolgoznak .)


De én pl 267-et kerestem diplomásan, másfél éve, aztán mentem ki ellenőrizni a kalauzt aki alsó hangon ennél bőven többet megkapott. Ott is hagytam a p.-be az egészet...


A jó és rossz oldalakat leírták fent. Amúgy sokan szeretik, ki ezért ki azért. Van aki az ismertséget szereti (bár engem a mai napig a kocsi túlfeléből megismernek a bp környéki jegyvizsgálók), van aki a munkát, van aki az embereket, mindenki mást.

Van árnyoldala is, és sajnos elszaporodtak a támadások, de azt is tudni kell, hogy azt tapasztaltam, h a támadás-atrocitás általában azt éri, aki nekiáll emberkedni. Egy késsel hadonászó utashoz csak az igazi barom megy oda szájhősködni. A többi ey kocsival arrébb megy, és hívja a rendőrséget. (Mert az utasok szótlanul végignézik az egészet amúgy.) És nálunk is megvolt az az 5-10 ember akiknél a problémák-balhék 95%-a jelentkezett...

Én is belefutottam ilyenbe, lehetett utána rendőrségre járkálni (hiába nem vettem részt az akcióban, csak szólt az ismerős jv. hogy késsel hadonászik a parasztja, és segítettem neki, de ennek ellenére lehetett rendőrségre járni)

2018. aug. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Emberekkel kell dolgozni ,ez sohasem jó.Bkv ellenőrnél egy fokkal megbecsültebb vagy, de attól még napi szinten mennek a beszólások ,alázások, ha nincs szerencséd a támadások is. Vagy lenyelsz mindent csendben, vagy megy a késelés bunyózás.
2018. aug. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Röviden és tömören.


Jó munka, ha helyén van az eszed, és tudsz bizonyos dolgokat megfelelően lereagálni.

2019. jan. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!