Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bárki válhat proaktívvá vagy...

Bárki válhat proaktívvá vagy ez külön adottság?

Figyelt kérdés
Én mindig ezt a visszajelzést kapom, hogy legyek proaktívabb, kommunikáljak többet,stb. Értem én, hogy akik ambiciózusabbak, azoknak ez nagyon megy, de én valahogy nyugodtabb, kényelmesebb életet szeretek és megcsinálom, amit kell, de egy helyett nem ugrok kettőt az biztos. Sokan meg pont, hogy kiégnek a nagy hajtásban vagy az életük más területét próbálják túlkompenzálni. Persze nem mindenki, nem általánosítok, de sokan ilyenek.

nov. 17. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Soha be akarj más elvárásainak megfelelni.

Az aki téged más viselkedéssel szeretne látni, neki sem tetszene ha pl, te azt javasolnád neki, hogy ő meg legyen olyan, amilyen te vagy.

nov. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bárki lehet, nyílván a munkától is függ, de ha pl. olyan a munkakör akkor kitűzheted magadnak hogy 1 hétig reggel 7:30 előtt kezdesz minden nap és az összes emailedre válaszolsz, kérdéseket gyüjtesz és azokat időnkent, mint egy csomag, bedobod, megbeszélesekre mindig viszel magaddal 2 témát, akkor is ha fontos, akkor is ha nem. Egy idő után ezek berögzülnek és proaktívnak fognak LÁTNI - ez a legfontosabb. Alapvetően passzív emberként nekem se fájt ezeket meglépni, azóta jobb a munka, jobb lett minden, ezek a dolgok meg mennek magukgól. Sokkal kényelmesebb is igazából... az más kérdés, hogy ebben az esetben meg a nem-kommunikatívak találhatnak meg valamivel. Lavírozni is kell tudni.
nov. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

"Én mindig ezt a visszajelzést kapom, hogy legyek proaktívabb, kommunikáljak többet,stb. Értem én, hogy akik ambiciózusabbak, azoknak ez nagyon megy, de én valahogy nyugodtabb, kényelmesebb életet szeretek és megcsinálom, amit kell, de egy helyett nem ugrok kettőt az biztos"

Ha rendszeresen szerepel a visszajelzések között, hogy nem vagy elég kommunikatív és kezdeményező, akkor mégsem egészen hozod azt, amit várnak tőled.

Egyébként ez kevésbé adottság kérdése, a kezdeményezőkészség sokkal inkább akkor jön, ha van motiváció. Illetve bizonyos mértékig lehet kötelességből is nyomni, ha hozzá tartozik a munkaerkölcsödhöz, hogy ilyen téren is kiveszed a részed.

De persze vannak olyan arcok, akik meg pont hogy a kommunikációra és kezdeményezőkészségre állnak rá, és így próbálják leplezni a megúszást és lustaságot: a megbeszéléseken mindig bedobnak egy-két jó ötletet, de a megvalósításban soha nem törik magukat.

nov. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
Az élet genetika és szerencse kérdése.
nov. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kevered a fogalmakat kicsit.

Egyébként az sem mindegy, mennyire érdekel, szereted, csinálod szívesen, amiben proaktívabbnak kellene lenned.

nov. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!