Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kezeljem a munkahelyi...

Hogyan kezeljem a munkahelyi kiközösítést?

Figyelt kérdés

Persze a legjobb válasz erre, hogy mondjak fel. Fel is fogok, amint kapok máshonnan ajánlatot, de egyelőre semmi, hiába próbálkozom.


Egy kis ügyvédi irodában vagyok ügyvédjelölt, a probléma a 2 másik jelölttel van. Egy szobában 3-man ülünk, egy ügyvéd lány, aki nemrég szakvizsgázott, vele már azóta egy irodában ülök, amióta itt kezdtem, majdnem 2 éve. Jóba sosem voltunk, a lenézés folyamat látszódik rajta, de kb elviseltük eddig egymást.

Most nyár végén jött még 2 jelölt, 2 lány, az egyikük velünk ül együtt, a másik egy másik helyiségben, de akkora nagy barátnők lettek ők így hárman, hogy én mintha nem is léteznék. Hozzám sem szólnak, csak akkor vesznek észre ha én kérdezek valamit, ebédelni nem hívnak, miközben ők folyton mindenféleről beszélgetnek, együtt ebédelnek.

Értem én, hogy a lányok szeretnek egymással a saját kis témájukról beszélgetni, de akkor sem kellene ilyen drasztikusan kiközösíteni.

A legrosszabb, hogy ők ezt valszeg észre sem veszik, sőt még én vagyok a fura, mikor emiatt szar kedvem van és lehangolódom, ami már egyre gyakrabban előfordul, mert rohadt sztesszes ilyen légkörben lenni.



nov. 17. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én HO-ba menekültem a sok ilyen ember miatt, kb. évente 2x látom a kollégáim és elég is.


28/f incel

nov. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nálunk nincs HO. Bár introvertáltnak tartom magam, a (jó) tarsaságot igenyelném, mert sokat egyedül sem szeretek lenni. Persze nem ezt a kirekesztő, lenéző társaságot.
nov. 17. 21:16
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Tele vagy kisebbségi komplexusokkal. Fel sem merül benned, hogy neked kéne nyitnod a lányok felé.

Milyen ügyekre akarod specializálni magad? Csak azért, hogy nehogy valamilyen ügyben neked adjak megbízást. Te jóságos Ég?!

nov. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Minden emberi viszony két oldalú, nyitottam eddig is, egy szóval sem mondtam, hogy nem próbáltam nyitni, de ha ez a reakció, akkor azzal mit kezdjek? Ha látom, hogy utálnak, azt nehéz leplezni.
nov. 17. 22:33
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

Tele vagy kisebbségi komplexussal - eddig igazat adok, de, hogy neked kéne "nyitni", az egy hülyeség.

Inkább légy kemény, tűnj munkamániásnak, használj durva, plasztikus kifejezéseket, légy lényegretörő a kommumikációban és célratörő a munkában, mindezt a minimális udvariassági szabályok betartása mellett. Ha tisztelni nem is fognak, tartani tőled azt igen, ezért normálisabbak is lesznek amíg nem találsz új helyet. Bizonytalanságot soha ne mutass.

nov. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Nézd, ez egy munkahely, ahová nem barátkozni, hanem dolgozni jár az ember. A munkáddal foglalkozz! És ne essen zokon, ha nem tudsz munka közben még barátkozni is...
nov. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nem piszkálnak, nincs gond. A kollegiális és a baráti kapcsolat más.
nov. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lány vagy?
nov. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem
nov. 20. 10:56
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ha szépfiú lennél, meg rajtad csüngenének.

Szomorú az élet. Sajnálom a helyzeted.

nov. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!