Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahely váltás előtt 1...

Munkahely váltás előtt 1 hónap fizetetlen szabadságnak van értelme?

Figyelt kérdés
Gondoltam pihenek egy hónapot, a cégem megengedi, és utána (közben) kezdek el állást keresni... már nagyon elegem van :(
nov. 20. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha pénzügyileg nem terhel meg, akkor szerintem simán. Elmész közben kikapcsolódni valahova (nem feltétlenül wellness vagy drága program, városban sétálgatás vagy hegyekben sétálás is tökéletes lehet erre), kicsit összeszeded magad mentálisan, és az újult energia sokat fog számítani az új helyen. Én most pont ugyanezt csinálom csak 2 hét szünettel.
nov. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1es: ez jó nagyon, kicsit parázok, hogy unatkozni fogok :)
nov. 20. 10:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak ne felejtsd el, h rendes fizetetlen szabadságnál a TB-t magad után be kell fizetned. Ha a cég okosba oldja meg, akkor az más.
nov. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha lenne ilyen lehetőség, kihasználnám. Mindig akkor kezdtem el én is újat keresni amikor már késő volt és általában olyan dolgokat vállaltam be amikre rá voltam kényszerülve. Ha 'teljes munkaidőben' nyomod a keresést, készülést, majd magát az interjúzást, biztosan nem fogsz majd unatkozni, viszont ezek mellett juthat időd pihenni is.

Viszont én nem biztos hogy otthagynék egy olyan munkahelyet ahol van ilyen lehetőség... biztos, hogy nem tudnál már maradni? Nincs valami belső lehetőség?

nov. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyugdíjba beszámít majd a fizetetlen szabi?
nov. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha a cég benne van, vállald el. A mentális egészséged fontosabb annál, minthogy egyhavi bérrel több legyen, de tényleg csak akkor, ha nem terhel meg. Alapvetően 6-9 hónapnyi megtakarítást javasolnak, hogy gáz esetén tudd fedezni a megélhetésed abban az esetben, ha munkanélkülivé válsz, ha téged ez a veszély nem fenyeget, hajrá.
nov. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
4es: van lehetőség munkahelyen belül, de már lassan 10 éve vagyok a cégnél. Nagyon unom. A jofej kollégáim már mind leléptek, magányos lettem, nincs akivel jól összedolgozzak.
nov. 21. 18:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Értem, hát, azért fontold meg. Másutt sem biztos, hogy lesznek jó fej emberek.
nov. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!