Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet - e új munkahelyem...

Lehet - e új munkahelyem fizetetlen szabadság alatt?

Figyelt kérdés
Sajnálom, hosszú lesz, de remélem tudtok segíteni. Fogalmam sincs ennek a dolognak a menetéről. Az eddigi munkahelyemen megromlott a kapcsolat a főnökömmel, mert tudtomon kívül végig bejelentés nélkül dolgoztatott, ami egyébként csak akkor derült ki, miután teherbe estem, és a vizsgálatokon szóltak, hogy hahó, a tb-met rendezni kellene. Nem elég, hogy pótolnom kellett a magam után eddig nem fizetett dolgokat, így még a gyedre sem lettem jogosult. Ezután egyébként az utolsó ott töltött hónapomban közölte, hogy végül bejelentett, szóval gondolom most fizetetlen szabadságon vagyok. A férjem dolgozik, de most úgy adódott, hogy szükség lenne egy kis keresetkiegészítésre. Kaptam egy álláslehetőséget, itthonról végezhető, (fontos a baba miatt) bejelentett, választhatok 4-6-8 órás műszakok között. Ha én ezt elvállalom, lehet-e belőle problémám jogilag?

2021. jún. 1. 04:14
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

"Ezután egyébként az utolsó ott töltött hónapomban közölte, hogy végül bejelentett, szóval gondolom most fizetetlen szabadságon vagyok."


A "gondolom" ide nagyon kevés.


"Az eddigi munkahelyemen " Tehát ez csak a múlt, vagy még mindig az a munkahelyed és szerinted ott vagy fizetetlen szabadságon?


Tisztázzuk ezt, mert befolyásolja a válaszom.


Fizetés nélküli szabadságon akkor vagy, ha azt Te írásban kérted a munkáltatótól és Ő abba beleegyezett. Nem köteles, kivéve, ha olyan indokkal kéred, amelyre az MT kötelezővé teszi a munkáltatónak annak engedélyezését (például gyerekgondozás stb.).


"közölte, hogy végül bejelentett," Ez mit jelent? Visszamenőleg teljesen, vagy csak egy időszakra?


Ha kiderült, hogy nem jelentett be, akkor miért nem fordultál előbb a hatóságokhoz? Nem tűnt fel, hogy nem kaptál írott munkaszerződést?


Gondolok itt erre: "Nem elég, hogy pótolnom kellett a magam után eddig nem fizetett dolgokat, így még a gyedre sem lettem jogosult."

2021. jún. 1. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos én voltam/vagyok buta, nem álltam ki magamért, és gőzöm nem volt, hogy működnek ezek a dolgok. Egyébként teljesen rosszul írtam az egészet, mert nem feketén dolgoztatott, hanem napi bejelentéssel, de azzal nem sokra megyek, ezért nem tudtam jogi útra vinni semmit.

Én szerintem még mindig ott vagyok fizetetlen szabadságon, mert onnan mentem szülni, és egyelőre gyesen vagyok.

Nem kértem írásban semmit, egyik nap meló közben szólt a főnök, hogy másnap már ne dolgozzak nagy pocakkal, szülésig most már maradjak otthon. És ennyi.

Arra a hónapra bejelentett rendesen, visszamenőleg nem.

Kaptam papírt, amit aláírtam, hogy xy naptól nála dolgozom határozatlan ideig, és a fizetés mikor hogyan érkezik és mennyi, 3 hónap a próbaidő, ami napi bejelentéssel zajlik, 3 hónap után pedig rendesen bejelent. Csak nekem gőzöm nem volt róla, hogy ő ezt nem tette meg a 3. hónap elteltével

2021. jún. 1. 05:29
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Annyi munkahelyed lehet egyszerre, amennyit szeretnél. Ha volt munkaszerződésed, akkor keress fel egy ügyvédet vele és rendezzétek utólag a jogviszonyod!
2021. jún. 1. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%

"Kaptam papírt, amit aláírtam, hogy xy naptól nála dolgozom határozatlan ideig, és a fizetés mikor hogyan érkezik és mennyi, 3 hónap a próbaidő, ami napi bejelentéssel zajlik, 3 hónap után pedig rendesen bejelent. Csak nekem gőzöm nem volt róla, hogy ő ezt nem tette meg a 3. hónap elteltével"


Ilyen jogilag nincs! A 3 hónap próbaidő is munkaviszony, ha arra kötöttetek megállapodást. Nincs olyan, hogy az napi bejelentéssel megy, a többi pedig munkaviszony. A munkaviszony az munkaviszony. Ha egyik fél sem mondta fel menet közben a megállapodást (írásban!), akkor az még mindig fennáll ha bejelentett, ha nem. Attól még a szerződés hatályban van.

Jól sejtem, hogy erről az aláírt papírból Nálad nincs egy darab példány sem a foglalkoztató aláírásával ellátva?


Ugye tudod, hogy a fenti történet munkaügyi per szagú? A munkáltató konkrétan megvezetett. Én biztos nem hagynám és elindulnék egy ügyvédhez jogi segítségért.


"mert nem feketén dolgoztatott, hanem napi bejelentéssel, de azzal nem sokra megyek, ezért nem tudtam jogi útra vinni semmit."


Miért is nem, ha van a birtokodban egy aláírt munkaszerződés, ami határozatlan időre szól?

Van ilyen a birtokodban vagy nincs?!?!?!

2021. jún. 2. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!